בגד ים להיריון של אבישג ארבל
בגד ים של אבישג ארבל, חלק עליון 279 שקלים, חלק תחתון 109 שקלים | צילום: יריב פיין/ גיא כושי, מערכת מאקו הורים
יש היריוניות שאוהבות להשוויץ בגוף ההיריון שלהן – ויש כאלה שלא. יש את אלה שהבטן התופחת שלהן מתלבשת יפה על הגוף החטוב, והן שזוכות לתיאור "היריון של דוגמנית". אחרות מתנפחות בכל חלקי הגוף ולא רק בבטן, ומעדיפות להצניע את הגוף החדש כמה שיותר. גם אלה וגם אלה צריכות פתרון לקיץ החם הזה – איזה בגד ים אפשר או כדאי ללבוש בהיריון? מיטל טייב, הבעלים של בוטיק SUGAR MAMA, נדבה לנו מספר נקודות והמלצות.

עוד בתשעה חודשים:

הטנקיני ילווה אותך עד הלידה

"הריוניות מעדיפות לרוב בגדי ים שלמים, שמסתירים ומחמיאים לקימורי האישה", אומרת טייב. "במקרה של בגד ים שלם כדאי לבחור בכזה עם כיווצים באזור הבטן או בבגד ים בגזרת מעטפת. בגדי הים השלמים יוכלו לשמש בעיקר לחודשים הראשונים של ההיריון – לעומתם, בגדי ים בגזרת טנקיני יכולים ללוות את ההריונית עד סוף ההריון".

יש הרבה גזרות וסגנונות של טנקיני: יש בגדי ים שהחלק התחתון שלהם ניתן לשינוי בהתאם לגוף המתעגל, ויש כאלה עם שרוכים לשינוי המחשוף הגדל. לדברי טייב, חשוב לבחור בבגד ים בעל בד גמיש כמו לייקרה - שיכול להימתח גם כשהבטן גדלה מאוד, ובנוסף לבחור בגד ים בעל כתפיות נוחות שיעניקו לחזה תמיכה מקסימאלית.

ומה לגבי ביקיני בהיריון? "ביקיני יכול להיות נפלא, בזכות העובדה שהבטן יכולה לגדול ולהתרחב ללא בעיה", אומרת טייב. "רצוי שתחתוני הביקיני יהיו ניתנים לקשירה בצדדים, כדי שנוכל להתאים אותם לאגן המתרחב עם חודשי ההיריון. כדאי לזכור שהעור רגיש לפיגמנטציה בחודשי ההיריון, ומוטב שלא להרבות לחשוף את הבטן לשמש".

בגדי ים שלמים להיריון
מתרחבים איתך | צילום: דן לב, יח"צ, מערכת מאקו הורים

בגדי ים שלמים

1. גדעון אוברזון, 520 שקלים
2. ארנה, 225 שקלים
3. מארי מיילי, 299.90 שקלים

בגדי ים שלמים עם כיווצים להיריון
כיווצים מחמיאים | צילום: אבי ולדמן, סטודיו גוטקס, אלעד חיזקי , מערכת מאקו הורים

בגדי ים עם כיווצים

1. גלמור, 399 שקלים
2. גוטקס, גופיה 399 שקלים, תחתון 199 שקלים
3. רנואר, 99.90 שקלים

כן לברזלים, לא לסטרפלס

ואיך מתמודדים עם החזה שגדל? "נשים הריוניות צריכות לקחת בחשבון שמידת החזה שלהן תגדל בכל חודש שיחלוף, ולכן כדאי להקפיד לבחור בבגד ים המעניק תמיכה טובה ויציבה לחזה שגם ככה הופך לגדול וכבד", אומרת טייב. "בגדי הים המצטיינים ביותר במקרה הזה הם אלו בעלי הברזלים מתחת לחזה כמו גם בגדי ים שנקשרים בעורף ואוספים טוב וחזק את החזה". ממה להימנע? מסטרפלס. "חזיות סטרפלס לא מעניקות את התמיכה המספקת לחזה, והוא עשוי להיראות נפול", אומרת טייב.

בגדי ים להיריון עם תמיכה לחזה
מחזיקים טוב | צילום: אלעד חיזקי, אילן סבירסקי, יח"צ, מערכת מאקו הורים

תמיכה נכונה לחזה

1. רנואר, 69.90 שקלים
2. שוגר מאמא, 1,200 שקלים
3. אבישג ארבל, חלק עליון 199 שקלים, חלק תחתון 79 שקלים
4. יו, 450 שקלים

אם את מעוניינת להסתיר את הירכיים, תוכלי להוסיף לבגד הים גם חצאית ים תואמת. למראה רגליים ארוך יותר – בחרי בבגד ים בעל חיתוך גבוה באזור הירך. ומה מבחינת דוגמאות והדפסים? לדברי טייב, הכל הולך. "שחור נחשב גם לבגד ים קלאסי וגם למרזה יותר מאשר הצבעים האחרים. בגדי ים בעלי הדפסים רוחביים גסים יקנו לגוף שלך מראה רחב וגדול, וסביר להניח שלא תרצי כזה".

>> תתפלאי, מותר לפטר אותך גם בהיריון. המדריך המלא לזכויות שלך