חולצות מכופתרות בהיריון (צילום: howdoesshe)
זאת גם דרך ללבוש את החולצה, לחטובות במיוחד | צילום: howdoesshe
בשעה טובה פיניתי זמן לעשות סדר חורף בארון. זה רק נשמע פשוט. לאור העובדה שאני נכנסת לחורף הזה עם אי אלו קילוגרמים עודפים של היריון – ארגון הארון לווה בלא מעט היסוסים, תהיות ומחשבות לגבי מה יישאר, ומה ייכנס לרשימת ה-I wish I can wear it.  

חלק ניכר מהפריטים שנכנסו לרשימת 'האולי' היו כל אותן חולצות מכופתרות. בהתחלה לא חשבתי אפילו להסתכל עליהן, זה היה נראה לי ברור שעליי להעלים אותן במהירות הבזק. אבל במחשבה שנייה – תהיתי למה שלא אלבש אותן בעצם? אז מדדתי, והופתעתי. הן עולות עליי! אז נכון, כשאגיע לחודש תשיעי, יש סיכוי סביר בהחלט שאחד מהכפתורים יקפוץ בנג'י בלי חוט מהחולצה, אבל עד אז – יש לי כמה חודשים ליהנות מהחולצה המכופתרת, ויש לי אפילו תכנית מגירה סודית גם לחודש האחרון של ההיריון. 

חולצות מכופתרות בהיריון (צילום: bellyitchblog)
הכי אלגנטית שיש. מי אמר שאי אפשר ללבוש חולצה מכופתרת בהיריון? | צילום: bellyitchblog
גל גדות בסוף חודש 6, קסטרו (צילום: ראובן שניידר)
טוב, גל גדות יכולה ללבוש חולצה מכופתרת ללידה. כאן היא הייתה בסוף חודש שישי | צילום: ראובן שניידר
אז זה רשמי: אותן חולצות שהיו ברשימת ה"אולי", נכנסו בגאווה גדולה לרשימת '"הכי כן", ואף התחדשתי בעוד כמה חולצות חדשות. חולצות מכופתרות משחקות על כמה סגנונות: הן יכולות לשוות לך מראה אלגנטי ומחויט ועד ללוק גראנג'י של פלנל, ג'ינס ועוד. הנה שלוש אפשרויות לבוש שונות בתקופה בה הבטן גדלה.

לכפתר ולשחרר

האופציה הראשונה והפשוטה היא ללבוש את החולצה כמו שאת רגילה ללבוש אותה: לכפתר אותה מתחילתה עד סופה, ואז לשחרר אותה מעל המכנסיים. הסוד הוא לקחת חולצה מרווחת משהו. אחת מההיריוניות בביצה שעושה זאת נכון היא איילה רשף, שלובשת חולצה מכופתרת שמחמיאה לה בצבע ובגזרה. 

חולצות מכופתרות בהיריון (צילום: thedaybookblog)
מכופתרות עד הסוף והכי שיקית שיש | צילום: thedaybookblog
איילה רשף, טומי אלתגר (צילום: ברק פכטר)
טומי אלתגר ואיילה רשף בהריון ראשון, נובמבר 2014 | צילום: ברק פכטר

מה אני לובשת: חולצת פלנל מכופתרת מקסטרו; מכנסיים קצרים דמוי עור; גרביונים בעיטורי לבבות; כובע צמר צרפתי; תיק קלאץ' של TOPTEN; משקפי שמש  RAY BAN; נעלי בובה שחורות ניטים, אוסף פרטי. 

ענת ביטון - חולצות מכופתרות (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
תקני את המידה שלך, מקסימום אחת יותר | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

לא לכפתר בכלל

חולצה מכופתרת יכולה לשמש כג'קט מעל חולצה ולהעניק את מראה השכבות, במיוחד במזג האוויר הסתווי-חורפי שלנו. האפשרות הזאת מתאימה גם לחודשים המתקדמים. אבל לפני שאת ממהרת לרכוש חולצות שגדולות עלייך בכמה מידות, אני ממליצה לך לחכות עם זה. חולצה גדולה יכולה רק להרחיב אותך וגם כנראה שלא תשמש אותך בהמשך.

חולצות מכופתרות בהיריון (צילום: motherhoodcloset)
שיקית בחולצה פתוחה | צילום: motherhoodcloset


עדיף שתקני חולצה שכן נסגרת עלייך בשלב הזה (יש להניח שזאת כבר מידה אחת גדולה מהמידה הרגילה שלך כשאינך בהיריון). המידה הזאת תשמש אותך כאמור גם בגרסתה הלא מכופתרת והיא לא תיראה עלייך ענקית, אלא תשב בול כג'קט. 
ענת ביטון - חולצות מכופתרות (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
ענת ביטון - חולצות מכופתרות | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

המלצת הבית: ללכת על חולצת ג'ינס (כמו שקים קרדשיאן עשתה כאן), מה שמאפשר לך מגוון של בגדים וצבעים, אם כי גם חולצה בצבע שחור, לבן או אדום יעשו את העבודה. 

מה אני לובשת: חולצת ג'ינס מפול אנד בר; מכנס דמוי עור; משקפי שמש RAY BAN; גרביונים עם עיטורי לבבות; גופייה שחורה. 

ענת ביטון - חולצות מכופתרות (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
ענת ביטון - חולצות מכופתרות | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

מתחת לחולצה

גם האפשרות הזאת, בדומה לקודמתה, יכולה לשמש אותך בחודשים המתקדמים. הרעיון הוא ללבוש את החולצה המכופתרת מתחת לקפוצ'ון או סריג., כאשר הצווארון וקצוות החולצה המכופתרת יבצבצו מבחוץ.  

המלצת הבית: סריג או קפוצ'ון ומתחת חולצה מכופתרת ארוכה מספיק שתכסה את הבטן. אם הגעת לחודשים מתקדמים בהם אין סיכוי שהכפתורים ייסגרו עלייך, נסי לסגור את הכפתור הראשון והאחרון בחולצה ועליה ללבוש את החולצה שמעל-אף אחד לא צריך לדעת שהחולצה למטה לא סגורה עד הסוף. 

ענת ביטון - חולצות מכופתרות (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
ענת ביטון - חולצות מכופתרות | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

דיס-המלצת הבית: לא ללבוש סריג קרופ . נינט התלבשה כך עם בטן של חודש מתקדם, וסריג הקרופ גרם לבטנה להיראות גדולה ורחבה ממה שהיא באמת. התחושה שאנחנו נהפכות לגדולות יותר רק גוברת עם חלוף השבועות, לכן תשמרי את הקרופ לאחר הלידה שתחזרי לגזרה. 

נינט טייב (צילום: אביב חופי)
מומלץ לחכות עם הקרופ לאחרי הלידה. נינט טייב | צילום: אביב חופי

מה אני לובשת: חולצה מכופתרת תכלת-אוסף פרטי; טייטץ דמוי עור - אוסף פרטי; חולצת קפוצ'ון YES  מרנואר; מגף 21 FOREVER 

מה אני לובשת: חולצה מכופתרת תכלת - אוסף פרטי; טייטץ דמוי עור-אוסף פרטי; חולצת קפוצ'ון YES מרנואר; סריג לבן h&m; ג'ינס קצר -תאילנד; סרט בנדנדה ניתן להשיג דומה אצל עדיקה 

ענת ביטון - חולצות מכופתרות (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
ענת ביטון - חולצות מכופתרות | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

>> בפעם הקודמת: הבטן יצאה? הגיע הזמן להשוויץ בה