בואו נתחיל עם כלל טוב לחיים - לעולם אל תתערבו בלי רשות ותעירו על גוף של מישהו אחר. הכלל הזה מקבל משנה תוקף כשמדובר בהערות לא רגישות לנשים בהריון על גופן ומצבן. 

"היום בעבודה אמרו לי שיש לי את הגוף ההריוני הכי מוזר", אמרה אמא לעתיד בהריון שהתראיינה לפני כשבוע לאחר האמריקאי רדיט, "הם אמרו גם שאני מתרחבת ושהעור שלי נהיה עבה. העניין הוא שאני לא יכולה להגיד שזה פוגע בי". 

עוד אמא סיפרה כי כשהייתה בסוף הטרימסטר השני עם בתה הבכורה, עמית לעבודה שאל אותה אם היא מצפה לתאומים בגלל שהבטן שלה הייתה נראית לו גדולה מהרגיל. "הרגשתי פשוט מושפלת והמחשבה על זה עדיין גורמת לי להתכווץ, עד כדי כך שאני עדיין חושבת על זה עכשיו, בזמן ההיריון עם הבן השני שלי, וחשתי הקלה שהמגפה מגבילה את מספר האנשים שסביבי". 

 ואכן, כשהאתר החליט לפנות אל הגולשות וקרא להן לשתף במקרים דומים שקרו להן, באתר מתארים את זה כלא פחות ממבול. הנה דוגמה לעשרת הסיפורים המובילים שבטוח ניתקלתן באחד מהם:

  1. "חבר שלי מהעבודה אמר לי שהם יודעים שיש לי בת כי היא גנבה לי את היופי", סיפרה אחת הגולשות, "לא ידעתי איך להגיב. אמרתי לעצמו לפחות הוא חשב בעבר שאני יפה". 
  2. "כשהקאתי זמן קצר לאחר הלידה", הצטרפה הריונית אחרת בתגובה, "עם חדר מלא בכעשרים אנשים, למרות שלא הייתי מוכנה למבקרים ואף אחד לא בדק איתי וגם לא עזר לי עם ההקאות- בן משפחה הרצה לי איך אני צריכה לרדת במשקל ולהשיל מעליי את הקילוגרמים העודפים מהיהריון וכמה שיותר מהר. אחר כך הוא גם אמר שלקחתי את הזמן יותר מדי ושבעלי המסכן צריך לאכול ומישהו צריך לדאוג לו". 
  3. "כשהייתי בחודש השביעי כל כך הרבה אנשים שאלו אותי אם אני כבר מוכנה ללידה", מוסיפה אחרת, "כשעניתי שאני רק בחודש שביעי הם לא האמינו ואמרו שאני ענקית". 
  4. גולשת נוספת שיתפה בהערה שהגיעה דווקא מהאדם הקרוב לה ביותר. "בעלי אמר לי שהחלק האהוב עליו ביותר באישה הוא בטן שטוחה. בכיתי במשך שעתיים, הייתי אז בשבוע 24 ורק שאלתי אם הוא מעדיף ציצי או תחת כי הרגשתי שההריון דווקא מחמיא לי". 
  5. "השמנת יותר מבדרך כלל", שיתפה גולשת אחרת עם הערה קצרה וקולעת שאומרת הרבה במעט מילים. 
  6. "מכר אחד ניגש אליי ושאל אם אני בהריון כשהייתי בערך בשבוע 20. כשאישרתי בלית ברירה, הוא הוסיף שהוא עלה על זה כי הבגדים שלי כבר לא נראים עליי אותו דבר". 
  7. "כשהייתי בחודש תשיעי, קניתי בגדי תינוקות לתינוק שעוד יבוא. בזמן שהגעתי לקופה, הקופאי שאל אותי - למי אני קונה את הבגדים? הוא לא הבין שאני בהריון וחשב שאני סתם שמנה. עניתי לו שאני אמנם שמנה אבל אני גם בהריון". 
  8. "אני גרה בעיירה קטנה, כולם מכירים את כולם. יצא שהבחורה שבדקה אותי בקופת החולים ולקחה ממני מדדים, שלחה הודעה לבן הזוג שלי שאני ענקית ושמגיע לי קצת נו נו נו, עם אימוג'י צוחק. אני עדיין לא מצליחה להבין למה היא הייתה צריכה להגיד משהו כזה". 
  9. "היה לי בוס בעבודה שצחק עליי ואמר שאני נראית כמו חרא. זה היה מיד אחרי אולטראסאונד של שלוש שעות בו רצתי חזרה הביתה כדי להצטרף לפגישה בזום. הוא ממש השתנק לרגע אחרי שעניתי לו שזה לא מפתיע כי אני בשבוע 24 של הריון עם תאומים ומרשה לעצמי להרגיש משוחררת. 
  10. "עוד כשהייתי בהריון, בחור בתחנת דלק שאל אותי אם אני צריכה ללדת כל יום, וזה היה כשהייתי רק בחודש שביעי עם ההריון הראשון שלי", מסכמת גולשת נוספת. 

נתחיל מזה שאם הגעתן עד לכאן ולא נתקלתן באף אחד מההערות האלה - אתן כנראה ברות מזל. אבל אולי זה גם המקום לתהות מדוע אנשים חשים צורך לומר ולהעיר דברים כאלו? והאם יכולים לנבוע מכך דברים טובים? בסופו של דבר לאישה ההריונית אין יותר מדי מה לעשות עם זה והמגיבים יוצאים קצת חסרי טקט. הרי גודל הגוף של האישה במהלך ההריון ממש לא נחשב כמדד אם ההריון בריאו או לא. מה שלא בריא זה כנראה הנימוסים של אותם מגיבים. 

 ואם אתן מחפשות תגובות טובות ושנונות להחזיר, תוכלו להשתמש כמובן ב-"הרופא שלי לא מודאג מהגוף שלי, אז גם אתה לא צריך להיות", או לחלופין ב-"אני ענקית? זה כאילו שאני מגדלת בתוכי בן אנוש או משהו כזה!" ו-"אני באמת אוהבת את המראה שלי, תודה!". אה כן, וכמובן שתמיד תוכלי ללכת עם התגובה היחידה שמסבירה כמה אתגרים הגוף ההריוני שלך עובר - וכמה נורמליים כל השינויים הנלווים לכך: "אני גאה בגופי ובכל מה שהוא עושה כרגע".

בהריון או אחרי לידה? מזל טוב!באפליקציית איזי  ריכזו את כל מה שחשוב לדעת: