יותר מהכל, לידה היא אירוע בלתי צפוי. אין שום דרך לדעת מתי היא תקרה, כמה זמן היא תימשך ואיך היא תתנהל. יש לידות שנמשכות יממות שלמות, ואחרות שמסתיימות בתוך כמה דקות – הרבה לפני שהיולדת מספיקה להגיע לבית החולים או להזעיק את המיילדת.  זה נשמע כמו משהו שלקוח מסרט מתח או אימה או בדיה אחת גדולה. אבל לידות בזק לא סתם נקראות כך, הן אכן יוכלו לקרות תוך שניות, מבלי שהאישה בכלל מודעת למצב. סרטון שרץ לאחרונה ברשת מראה עד כמה מהר זה יכול לקרות: הסרטון נפתח כשהתינוק כבר בחוץ בזמן נסיעה, ואמו הקולית להדהים משחררת את חבל הטבור שנכרך סביב צווארו ומחבקת אותו אליה, תוך שיחת טלפון שבה היא מבשרת על הלידה הבלתי צפויה.

עוד בתשעה חודשים:

>> האם את עשויה ללדת לידת בזק?
>> הידעת? ניתן ומומלץ להושיב תינוק בגיל חצי שנה
>> צילומי הריון לא שגרתיים: קבלו השראה

נראה לכם חריג? אז זהו שלא ממש. הנה עוד כמה דוגמאות ללידות מהירות במיוחד, שתפסו את האמהות הטריות ממש, אבל ממש לא מוכנות.

בכניסה לבית החולים.  היא אמנם הגיעה כמעט עד חדר הלידה, אבל בסופו של דבר לא הצליחה היולדת בסרטון להתנגד לדחף ללחוץ, ופשוט ילדה מחוץ לרכב, ממש בשערי בית החולים. הסניטר ההמום, שהגיע לקחת אותה לחדר הלידה בכסא גלגלים, צפה בחוסר אונים במתרחש בזמן שהאב הגיבור יילד את אשתו – עד שזכה להסיע שניים במחיר של אחת.

באוטובוס. לתינוק/ת שהגיח/ה לאוויר העולם בסרטון הזה יש לא רק תאריך יום הולדת מושלם (12.12.12), אלא גם סיפור לידה מקורי במיוחד. אמנם מטריד מעט לראות איך היולדת מתמודדת כמעט לבדה עם הצירים, נוכח אדישות בלתי נתפסת של יושבי האוטובוס, (כמו גם העובדה שמצלמת האבטחה של האוטובוס צילמה את הסרטון בלי סאונד) - אבל היי, לפחות הצאצא יוכל לנסוע חינם באוטובוס כל החיים. 

בטיילת. הטיילת של קוני איילנד מככבת באינספור סרטים, קליפים וסדרות טלוויזיה. הסרטון הבא התחיל כקליפ של שני ראפרים, אלא שהתרחשות בלתי צפויה גזלה מהם את הפוקוס. הצעירה שכרעה ללדת על לוחות העץ של הטיילת קיבלה לא מעט עזרה (בהתחלה מעוברי אורח ואחר כך משוטרים שהגיעו למקום), אבל התמודדה נהדר בעצמה וילדה בקור רוח מרשים.

ברחוב. חורף ניו-יורקי טיפוסי, אנשים נחפזים לדרכם כשהם מכורבלים במעילים ובצעיפים – ואשה אחת שוכבת על המדרכה, מוקפת סקרנים ופרמדיקים, יולדת בזריזות – ואפילו מתלוצצת עם פרמדיקיה.

>> אישה לבנה ילדה תינוקת שחורה וכעת תובעת את בנק הזרע