הורים מצלמים ה-כ-ל, וצוברים אלפי תמונות בכוננים מתפקעים עוד לפני שהילד חוגג יום הולדת ראשון. בעידן הצילום הדיגיטלי, שלא דורש רכישת פילם יקר ופיתוח יקר עוד יותר, היד על ההדק קלה – והבלגן חוגג. אז אילו תמונות באמת חשוב לצלם בכל חודש בשנת החיים הראשונה של התינוק? קבלו מדריך קצר.  

1.  תמונה בית חולים ייצוגית

תמונה ראשונה של התינוק אחרי הלידה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
נקי, רחוץ וריחני. המפגש הראשון עם אמא | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

לא זו שבה הוא מרוח בורניקס ובדם, ולא זו שיש לך בה סנטר כפול כשאת מחזיקה אותו. תמונה מתוקתקת, כשהוא כבר לבוש, ומסורק ומצוחצח, שתוכלו לסמס לכל החברים, להדפיס ולשים באלבום. מה שטוב לתינוקות בסרטים, שנולדים נקיים, ורודים וחייכנים לאמא מאופרת, טוב גם לבייבי שלכם.

 2. תמונת הנקה

אישה מניקה 1 (צילום: Gansovsky Vladislav, Istock)
לפחות תמונה אחת שלו יונק. אבל שלא תצא פורנו, כן? | צילום: Gansovsky Vladislav, Istock

יש מצב שאת והוא עדיין לא הכי בקטע, שיש לך סדקים, אולי אפילו פצעים. יש גם מצב שאת מזילה על זה לא מעט דמעות עדיין, אבל תני לנו לציין שני דברים: 1. זה יעבור, ו-2. תנגבי את הדמעות ותקתקי איזה פריים הנקה ייצוגי, צנוע (בלי פטמה סוררת) ופוטוגני. יש? יופי, עכשיו את יכולה להתקשר ליועצת הנקה ולפתור את העניינים.

3. באמבטיה

תינוק קטן באמבטיה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
הכי גוזל רטוב | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

בשביל יצור שהיה תשעה חודשים במים, רוב התינוקות די סולדים מהעניין. אחרי שסיימתם להילחץ, תוכלו להבין שיש לא מעט פוטנציאל קומי באמבטיות האלה – הפרצופים המבוהלים שהוא מפיק, העיניים הפעורות וארשת ההקלה שמגיעה ברגע שמוציאים אותו. אגב, יכול להיות שמחר הוא כבר ישמח להיכנס למים ויצרח כשתוציאו אותו, כך שיש לכם עמוד שלם של תמונות מגוונות בכף היד ממש.

4. מרים את הראש

תינוקת מרימה את הראש תחת לשמיכה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
וגם אם זו לא באמת הפעם הראשונה, אף אחד לא ידע | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אך, איזה גאון. יש עוד זמן להתהפכות, והצעדים הראשונים בכלל לא נראים עדיין באופק, אבל הרמות הראש הראשוניות, בפוזת "אדון חרדון" קטן וחמוד, הן אבן הדרך הראשונה בהתפתחות של התינוק, וחשוב מכך – זה חמוד להפליא.

5. צורח

תינוק בוכה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מבאס, אבל תודו שזה גם ממש מתוק | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

גזים, רעב, עייפות – בינינו, לא נדיר לתפוס את התינוק שלכם צורח. זה גם לא הכי נעים בעולם, במיוחד כשאתם נתקלים במבטים המאשימים של השכנים בחדר המדרגות ומקווים שהם לא מתקשרים לרווחה, אבל גם זה חלק מההורות – וגם אותו מומלץ לתעד. תמונות תקריב של הפה הקטן פעור לרווחה, האגרופים הקמוצים והעיניים המכווצות הן מאסט, ויספקו לאלבומים שלכם חזות אותנטית. 

6. מרוח באוכל

תינוק מרוח באוכל (וידאו WMV: אימג'בנק / Thinkstock)
כל כך זורמים ומגניבים אנחנו | וידאו WMV: אימג'בנק / Thinkstock

 

כאן יש כמה שלבים: הפרצוף המזועזע בטעימות הראשונות, הפה הגוזלי שנפער לכפית בהמשך ושלב האכילה העצמאית. תמונה של תינוק מעוטר בפיסות חביתה, מסכת פנים מגבינה לבנה ועגבנייה ואבוקדו על החולצה היא קלאסיקה תינוקית – ומוטלת עליכם החובה להמשיך את השושלת. גם אם אתם לא מהז'אנר שמטיף לתת לילד להתלכלך כי "זה טוב להתפתחות שלו", צלמו את האירוע החד פעמי ותמשיכו למקלחת. הרגע תועד.

7. השן הראשונה

תינוק עם שתי שיניים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מיונק לטורף: לא לפספס את השיניים הראשונות | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כמה חיכיתם. כמה ליטרים של רוק הוא הגיר, כמה מזרקי אקמולי נתחבו לפה המכורה וכמה פיהוקים פיהקתם אחרי עוד לילה של צרחות. בסוף היא הגיעה: השן הראשונה. תעדו את השפיץ הקטנטן, את הפס הלבן ואת השן השלמה והחמודה – ואל תשכחו לצלם גם לפני, כדי שיהיה תיעוד של החיניכיים המצחיקים והריקים שלו.

8. עם הצעצוע האהוב

תינוק מחבק בובת פרווה  (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
תחילתה של ידידות מופלאה? זמנים יגידו, אתם הייתם הראשונים לתעד | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

זה יכול להיות חפץ מעבר כמו חיתול בד או שמיכה, בובה מיוחדת שקיבלתם במתנה או רעשן סטנדרטי שמוכרים בכל חנות. אבל לכל תינוק צריכה להיות תמונה עם החפץ הראשון שהוא שלו, ושככל הנראה ילווה אותו לא מעט בהמשך. ואם תצליחו לשמור על החפץ במצב סביר גם לאחים הבאים, תיצרו מסורת משפחתית מרגשת, שכדאי לגבות גם בצילומים.

 

ואיזה תמונות חובה אסור לפספס אחרי הלידה? מדריך לצלם הטרי
צפו: מהי הדרך האופטימאלית לשמירה על עור התינוק?

לחברתך יש בייבי חדש? הפתיעי אותה עם מארז מפנק של האגיס