זוגות רבים שנתקלים בקשיי פוריות מספרים על שינוי לרעה ביחסי המין. במקום סקס ספונטני וכיפי, עוברים לקיים יחסים בימים מתוזמנים, והחשק נדחק הצידה לטובת המטרה הגדולה: לתפוס את הביוץ ולהצליח סוף סוף במשימה. ג'ני וייט, שמגדירה את עצמה "מומחית לפריון" (אף שלא ברור מהיכן קיבלה את ההסמכה הזו) פרסמה באתר healthista טור יוצא דופן, שבו נתנה עצות מעניינות למדי איך להגביר את הסיכוי להיכנס להיריון. כאן לא תקבלו טיפים כמו להפסיק לעשן או להרים רגליים אחרי הסקס כדי לעזור לזרע להגיע לביצית - אלא עצות שקשורות למיניות, שקצת נזנחת בכל המירוץ להפרייה. 

אל תשמרו הכל לביוץ.

"גם כך, לזוגות שנמצאים הרבה זמן ביחד יש נטייה לזנוח את החשק המיני שלהם לטובתמירוץ החיים היומיומי", מסבירה ווייט. "זוגות שמתקשים להרות אמנם מקיימים יחסי מין באופן קבוע, אבל רק סביב הביוץ - וזה פוגע במשיכה ביניהם, ויוצר אנרגיה מינית שלילית. כדי ליצור אנרגיה מינית חיובית, שתסייע להם להשיג את ההיריון המיוחל, הם חייבים לתחזק את המשיכה והכימיה המינית ביניהם כל הזמן, ולא רק בתאריכים שבהם הרופא המליץ להם להיכנס למיטה". 

פיתוי - זה שם המשחק.

"נכון, ברור לשניכם שהמטרה היא תינוק, ואף אחד לא צריך לשחק אותה קשה להשגה - אבל מדובר בכימיה פשוטה. הורמון בשם HPG, שפועל על הציר שבין המוח והשחלות או האשכים, אחראי גם על משיכה מינית וגם על שרשרת פעילות הורמונלית שבסופה הגוף מצליח או לא מצליח ליצור היריון. לכן, אל תתפשרו על המשיכה, החיזור וההשקעה ביחסי המין - זה לא 'רק בראש'', אלא פיזיולוגי לגמרי". 

כרבולים, ליטופים והחזקת ידיים.

"ברור שאף תינוק לא נוצר מזה שההורים שלו ישנו כפיות, אבל גם כאן יש הורמון שמסייע מאוד להפרייה - האוקסיטוצין, ההרומון המופלא שאחראי, בין היתר, על התאהבות, יצירת צירים והפרשת חלב מהשדיים. אם תתחבקו, תתגפפו ותהיו קרובים פיזית גם לא ברגעים שבהם אתם מנסים לעשות את התינוק בפועל, הגוף שלכם יהיה מוצף בהורמון החשוב הזה, שמאותת לגוף שלנו שהוא במקום טוב ובטוח ויכול ליצור תינוק (זכר לתקופות קדומות, שבהן תחושת פחד - למשל, מנמר שמסתובב מחוץ למערה - מנעו מהגוף להרות כאמצעי הגנה. המגע הפיזי האוהב הזה חשוב במיוחד בשבועיים שאחרי הביוץ, שבהם העובר אמור להשתרש ברחם, למרות שכמובן חשוב להקפיד עליו במשך כל החודש".

לטעון את סוללות האהבה.

"התמודדות עם קשיי פריון עלולה ליצור אצל הרבה זוגות דינמיקה רעה של חשבונאות, נקמנות ואכזבות הדדיות. זה אמנם נשמע כמו הטריק הכי ישן בספר, אבל שינוי - אפילו קצר - של השגרה, כמו למשל סוף שבוע זוגי או אפילו יום חופש משותף שתקחו מהעבודה באמצע השבוע יכול לעשות ריסט למערכת הזוגית שלכם ולפקס אתכם על המטרה המשותפת מחדש, וכמובן: לטהר את כל האיכס שנצבר ביניכם בתקופה האחרונה". _OBJ

עשו סקס על בטן ריקה.

"אצל רוב הזוגות, יחס המין קורים במיטה, בסוף היום - ובדרך כלל גם אחרי ארוחה דשנה. כך, כל תשומת הלב של הגוף שלכם, כולל מחזור הדם והמערכת ההורמונלית, מופנים למשימה הדחופה יותר - עיכול - ויש לגוף פחות יכולת ליהנות מהסקס וליצור את ההיריון שאתם כל כך כמהים אליו. מה עושים? שמים שעון למוקדם בבוקר, או משתדלים לא לדחוף יותר מדי שניצלים ופירה לפני השינה". 

משחק מקדים ומשחק מסיים.

"משחק מקדים חשוב כדי לייצר מספיק הפרשה נרתיקית, שחוץ מלסייע לחדירה גם 'מסיעה' את הזרע לכיוון הביצית. אבל לא פחות חשוב ממנו הוא משחק מסיים - מונח שאולי לא הכרתם, ומתייחס למה שקורה אחרי שהגבר מגיע לשפיכה. אם תשקיעו באישה בשלב הזה - ובמילים פשוטת, תביאו אותה לאורגזמה - ההתכווצויות של הנרתיק והרחם יגרמו לזרע להגיע מהר יותר לביצית ויגבירו את הסיכוי להפרייה". 

>> אמא אלופה: שאבה חלק בזמן מירוץ מרתון