זה עתה סיימתם לטלטל את התינוק לארוחות החג, אבל אם אתם חושבים שהחזרה לשגרה מעבר לפינה – תחשבו שוב. ה"על האשים" (או המנגל, או הברביקיו, איך שבא לכם) הם חלק בלתי נפרד מהתקופה, שהופכים מהר מאד גם לטיולים בטבע.

תינוקת בתוך סלסלה בחיק הטבע (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חוויה משפחתית או סיוט? אנחנו בצד שלכם | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אם לפני פרוץ הצאצא דווקא זרמתם עם תנאי שטח, עכשיו הכל מסובך יותר. כמה מגבונים צריך לארוז ליום בחוץ? עשן סטייקים זה הדבר האחרון שהוא צריך לנשום, וגם החלפת חיתול בתנאי שטח זה אתגר גדול מדי כרגע. אבל מצד שני, זו חוויה משפחתית נפלאה, הזדמנות להתאוורר קצת ומי כמוך זקוקה לקצת אוויר. מה טיעונים בעד ונגד

בעד : כי החיים שלכם לא נעצרו, יאללה תקלילו

1. הכי חוויה משפחתית. נכון, ילד ראשון וזה, אבל לאט לאט מתחיל לצאת לכם שם של מבאסים ולא זורמים. את ארוחות השישי הכרחתם את כולם להקדים לחמש אחר הצהריים, כי לתינוק יש טקס שינה. אתם לא באים לאירועים משפחתיים כי הרעש מפריע לו, והברזתם גם מראש השנה (היית בדיוק בהריון) וגם מליל הסדר. עכשיו נגמרו לכם התירוצים. כמה שעות ואתם בחזרה בבית, אז יאללה, תקלילו.

2. תתפלאו כמה טוב הוא יישן. נעים בחוץ, ירוק והאוויר מעולה. תניחו אותו בעגלה בינות האבנים והעצים, ולא תאמינו כמה טוב הוא יישן.  הבעיה תתעורר אחר כך, כשהוא יתעורר באוטו.

3. עוד ידיים לרוטציה. אם הפיקניק בהרכב משפחתי רחב, אתם יכולים להיות רגועים: רק ההסעות של התינוק עליכם. מרגע שתגיעו, כל הדודות, הסבתות וכל דיכפין רק יבקשו להחזיק את הפלא, ויפנו לכם מלא זמן לבליסה, נשנושים ואפילו נמנום קצר בטבע.

4. כי זה כיף. שבירת השגרה היומיומית, היציאה מהעיר, לא עוד את לבדך עם העגלה על הציר בין  הגינה לקניון. תוסיפו לזה את התחושה שהחיים שלכם לא נעצרו מאז שנולד יורש העצר ואתם ממשיכים לבלות וליהנות למרות זאת ואף על פי, ויש לכם מתכון מנצח. חוץ מזה, אתם מחליטים. הוא אומר ללות אתכם ולא הפוך: בכל מקום שאתם תהיו ויהיה לכם טוב, יהיה גם לו.   

נגד: להחליף לו בגדים בתנאי שטח זה אתגר קצת גדול כרגע

1. זה תמיד רחוק. משום מה, אף חורשה באזור החיוג שלכם לא מספיק טובה. תמיד צריך להיגרר לחורים שלא יתוארו, להתמודד עם החלפות/הנקות/גרעפסים של התינוק בתחנות דלק מפוקפקות, שנראות כמו לוקיישן לסרט פילם נואר. רוצים בילוי משפחתי? סבבה, הסלון של סבתא ממש לא רחוק. 

2. כי חם. ממש, ממש חם. אם אתם עוד יכולים לצנן את עצמכם עם איזו בירה ומניפה מאולתרת, הקטנצ'יק עוד לא הכי שלוט ברזי ויסות הטמפרטורה, ועלול להיצלות היטב גם בצל ועם קרם הגנה. שלא לדבר על הסיוט של הנקה כשבחות 40 מעלות.

3. תנאי שטח לא ממש מתאימים לתינוקות. הרעש, הצפיפות, ילדים שרצים וקופצים ולא תמיד זוכרים להסתכל למטה ולראות שיש תינוק על המחצלת, גצים שעפים, יתושים, נחשים, דבורים – לא נשמע כמו סביבה בייבי-פרנדלית במיוחד. תשמרו את הפיקניקים לשבתות שבהן התינוק יהיה קצת גדול יותר, ולכם ייגמרו הרעיונות מה לעשות איתו.

4. כי זה תיק. רק המחשבה על כל מה שתצטרכו לקחת ליום כזה בחוץ, מזכיר לכם טירונות. גם ככה עוד לא התרגלתם לכל עניין ההחלפות, שלא נדבר על התיק הענק שאת לוקחת שאת יוצאת לשעה בחוץ, אז איך תצאי עכשיו ליום שדאות? הוא יגדל קצת ואז תחזרו למעגל המנפנפים.

בפעם הקודמת שאלנו: האם לשים מגן ראש במיטת התינוק?