את נוסחאות צילומי ההריון אנחנו מכירים היטב. הרבה עור חשוף, בדים רכים ווילונות מתנפנפים. לפעמים אנשים מנסים להתחכם ומוסיפים לעסק קצת איפור או פרחים או אמבטיית חלב. אמילי מיולר לא רצתה להיות אחת מהנשים האלה, והרגישה שיש לה צורך להנציח את הבטן התופחת, אבל באופן שונה, שבאמת ישקף אותה. אז היא החליטה להניח על העובר המתהווה את הדבר שנשמע לה נורמלי לגמרי:  עשרים אלף דבורים חיות.

מדובר למעשה בקילו ו-800 גרם של דבורים עוקצניות ופעלתניות שהונחו, לשם הצילומים האלה, על בטנה של האם לשלושה מאוהיו, בעלת מכוורת בעצמה. היא לקחה לשם המטרה הנעלה והמשונה, חברה טובה שהיא גם צלמת מקצועית, בשם קנדרה דמיס, והשתיים חשבו היטב יחד על הקונספט החדשני.

"אני בנאדם די רגוע, ולא נותנת ליותר מדי דברים להסעיר אותי", מספרת הצלמת, "קבענו עוד באותו היום, וכדי לגרום לכל הדבורים לבוא אליה, אמילי החזיקה בצנצנת את מלכת הדבורים, על הבטן. אני לא פחדתי, למרות שלא נהניתי מזה שהן כולן עפות ומזמזמות בסביבתי, נוחתות עלי ועפות".

אמילי החליטה להצטלם עם הדבורים, כי הן חלק אדיר מחייה. בת ה-33 היא בעלת מכוורת מיולר. היא יודעת, לדבריה, לזהות את רמת החרדה שלהן, ולשלוט בה, כך שלא היתה סכנה. "כשאני מתקרבת לדבורים אני יודעת אם הן במצב אגרסיבי או לא על פי ההתנהגות שלהן והתגובה שלהן אלי", היא מספרת. "נתתי להן מי סוכר לפני הצילומים, כדי שיהיו מלאות מכדי לעקוץ. כשהבטן שלהן מלאה לגמרי, הן לא יכולות להתכופף ולעקוץ".

האם מספרת שגם הרופא שלה ידע מהצילומים, וגם המיילדת, ושאולי זה נראה משונה לאנשים מבחוץ, אבל זוהי העבודה היומיומית שלה. "אני עם הדבורים כל היום, זה נורמלי לגמרי בשבילי. מי שמגיב וחושב שאני מסכנת את ילדי שבבטן טועה. אנשים לא מבינים כמה דבורי דבש הן עדינות". אמילי מאוהבת בתוצאה, שהפכה לויראלית מהר יותר ממעוף דבורה, ומקווה שאנשים ילמדו, בעזרת התמונות, משהו על טבען של הדבורים וחשיבותן לעולמנו.

>> זקוקה להירגע ודחוף? זה מה שקורה כשבעלך צלם ואת בהריון