נייזיה תומס סירבה לבחור בין הקריירה לאמהות. לראייה: כשגילתה שהיא בהריון לא עצרה או הפסיקה את לימודיה, בשנה האחרונה באוניברסיטה. למעשה ההיפך הוא הנכון, תומס הגבירה את הקצב על מנת להספיק לסיים את הסמסטר לפני הלידה. ומסתבר שכשנייזיה אומרת משהו, היא מתכוונת אליו. הצעירה, בת 19 בלבד, שזהו לה הריון ראשון, סיימה להגיש עבודת סוף סמסטר חשובה בזמן שהיא בצירים ובפתיחה.

את התמונה ההזויה של נייזיה בבית החולים, מחוברת למכשירים, ומקלידה במרץ במחשב, צילמה אמא שלה. ״הייתי בפתיחה 2 כשאמא שלי צילמה״, מספרת האם הטריה והאמביציוזית שלומדת פסיכולוגיה ומדעי המח באוניברסיטת ג׳ונסון בקנזס. ״הצירים היו מכאיבים", היא מודה, ״אבל יש לי סף כאב מאוד גבוה, וחשבתי לעצמי: לפני שזה נהיה בלתי נסבל, כדאי שאגמור עם העבודה. התמונה הזאת היא תיעוד מושלם של החיים שלי. כן, התינוק בדרך, אבל הלימודים עוד לא נגמרו!"

A post shared by Nayzia Thomas (@nay_dxll) on

נייזיה עבדה במחשב כשעתיים מתוך שמונה שעות הלידה שלה, בנושא הפרעת זהות דיסוציאטיבית אגב, ואף עשתה לעצמה הגהות אחרונות בעוד הצירים מתחזקים. ״למזלי סיימתי הכל לפני שהצירים נהיו ממש כואבים וקשים,״ היא מספרת.

אנתוני בנה נולד ב-12 בדצמבר. זו לא הייתה לידה קלה. לאחר שהניחו עליה את התינוק, התחילה נייזיה לחוש ברע. היא לא הפסיקה לדמם גם לאחר צאת השיליה ולבסוף הרופאים עצרו את הדימום וחיברו אותה לנוזלים. מצבה התייצב אמנם, והיא שוחררה מבית החולים, אבל גם בבית היא הרגישה לא טוב והתקשתה לנשום. למזלה אמה היא אחות, וכשבדקה אותה מיד הבהילה את הבת בחזרה לבית החולים. כמה מנות דם אחר כך המצב השתפר, רמות החמצן, ההמוגלובין ולחץ הדם השתפרו והיא יצאה הביתה. בשובה גילתה שקיבלה 100 במבחן וסיימה את הסמסטר בהצטיינות.

A post shared by Nayzia Thomas (@nay_dxll) on

עוד דבר שקרה בינתיים: התמונה שצילמה אמא שלה הפכה לוויראלית והפכה אותה לגיבורה צעירה ולדמות מעוררת השראה. ״אני מאמינה שאפשר לעשות הכל אם רק מחליטים. יש הרבה אפשרויות בחיים והמחשבה גוברת על החומר. חייבים להיות חזקים ולהלחם כדי להשיג את מה שרוצים ולעבור את כל המשוכות.״

>> צירי לידה: 10 דברים שלא ידעת על הצירים