בסקר שנערך לאחרונה על ידי חברת מדגם, עלה כי 76% מהאימהות הסכימו שרכישת עגלת תינוק היא הוצאה מכבידה ו-80% טענו שמותגי העגלות הנמכרים היום בחנויות יקרים ללא הצדקה אמיתית. והרי אנחנו לא צריכים באמת סקרים כדי שיוכיחו לנו שעגלה היא אחד המוצרים הכי יקרים בחבילת הלידה, שרובנו מוציאים עליה סכומים גבוהים, שבדיעבד יכולנו להשקיע אותם במוצר אחר או אולי באיזו קרן חיסכון לרך הנולד.

עגלת BIBA M נחתה לאחרונה בישראל ומביאה עמה בשורה צרכנית של ממש להורים: עגלה שמתאימה מגיל לידה ועד 15 ק"ג שעולה רק 699 ש"ח. 

אתם בטח מעקמים את האף ותוהים מה הקאץ', אז הסיבה למחיר הנמוך היא הבחירה של הבעלים לא לשווק אותה דרך חנויות, אלא למכור אותה ישירות לצרכן דרך אתר האינטרנט של החברה. "בשנים האחרונות אנו עדים למגמה עולמית הולכת ומתחזקת, על פיה אימהות מבצעות את מרבית הרכישות שלהן דרך האינטרנט", מספר אריק איילון, מבעלי המותג, "העגלה תימכר דרך אתר אינטרנט בשפה העברית ותאפשר רכישה ללא פערי תיווך, מהיצרן ישירות לבית הצרכן".

בעידן שבו רובנו מבצעים קניות דרך האינטרנט בתדירות כמעט יומיומית - החל מרכישת בגדים לבייביז, דרך תשלום על חשבונות ועד קניות בסופר – זה רק מתבקש שגם קנייה משמעותית כמו זו תיעשה מהבית דרך המחשב.

מה חשבנו על העגלה?

יש שיגידו שקשה לקנות עגלה בלי שממששים אותה פיזית, ולכן לקחנו אותה לנסיעת מבחן ובדקנו את כל הנקודות החשובות כשמתלבטים איזו עגלה לקנות.

הנסיינית: ג'ינג'ית מהממת (לא משוחדת כלל!) בת 9 חודשים והוריה הגרים בקומה ראשונה ללא מעלית.

בגיל לידה השתמשנו בעגלה משולבת שהייתה מסורבלת מאוד.ולכן, למרות שהייתה לה אופציה לטיולון מהר מאוד, רכשנו עגלת טיסה (כזו שמתקפלת לגודל של תיק יד), ולו רק כדי שנצליח לרדת בקלות במדרגות עם ילדה ביד אחת ועגלה ביד השנייה. האם BIBA M הצליחה להקל עלינו? להלן הפרמטרים.

אין אין אין עגלה בלי בלי בלי אמבטיה?

עוד לפני המשקל, הקיפול והנוחות - ודאי שמתם לב שהעגלה הזו מגיעה ללא האמבטיה המוכרת והידועה. מדובר כאמור בסוג של עריסה שמתלבשת על העגלה ומאפשר מנח נעים לבייבי של 180 מעלות. בתוך האמבטיה, התינוק יכול לשכב על הגב או על הבטן וכאן, כאמור, אין. על אף היעדרות האמבטיה, העגלה עדיין מוגדרת כמתאימה לגיל לידה וזאת מכיוון שניתן להשכיב את המשענת עד ל-175 מעלות. צריך לקשור את התינוק ולא ניתן להשכיב אותו על הבטן, שזה אולי המינוס היחיד שיכולתי למצוא לעגלה.

כאמא לתינוקת שהייתה סרבנית שכיבה על הבטן בחודשיה הראשונים (ג'ינג'ית, בכל זאת), הנסיעה באמבטיה היתה אחד הפתרונות היחידים ששכנעו אותה להישאר בתנוחה הזאת. בדיעבד, לא הייתי משקיעה סכום גבוה על עגלה עם אמבטיה, אבל מצד שני לא הייתי מוותרת עליה בכזאת קלות בילד הבא. יש לציין כי קיימת גם אפשרות לחבר סלקל עם מתאמים אוניברסליים, אותם ניתן לקנות דרך האתר.

משקל, קיפול ופתיחה

השיחוק המרכזי של העגלה מבחינתי הוא המשקל שלה. העגלה קלה במיוחד (רק 5.5 ק"ג) ולמרות זאת, בניגוד לטיולונים קלים אחרים בשוק, היא לא מרגישה כמו צעצוע או כמו משהו שעלול להתהפך עליכם אם תתלו עליו תיק החתלה ראוי. על אף משקלה הקל, היא בעלת בסיס רחב וגלגלים גדולים שמאפשרים לה לעבור די בקלילות גם בשבילים מאתגרים במיוחד. אם אתם מאלו שדוגלים בלסחוב את כל הבית על העגלה – הסל הגדול בבסיס העגלה ישמש אתכם נהדר.

ולנושא הכי חשוב - הקיפול והפתיחה של העגלה - מדובר בפעולה פשוטה יחסית אך כן דורשת שימוש בשתי הידיים. יש לציין שהיא אמנם קומפקטית וקלה, אבל לא מתקפלת לאוריגמי קטנטנן שמאפשר לכם להעלות אותה למטוס (למי שחייב עגלת הנד באג).

אציין שבזמנו כשחיפשנו עגלה שניה, הפרמטר הכי חשוב מבחינתי היה שהפתיחה תהיה ביד אחת, כדי שתמיד אוכל להחזיק את הקטנה ביד השנייה בעת הפתיחה או הקיפול. כאן גיליתי שאפשר להחזיק את הילדה ביד אחת ואת העגלה במצב פתוח ביד השנייה ולרדת במדרגות – כאמור העגלה כל כך קלה שאפילו עם התיק בסל זה לא היה מסורבל בכלל.

נוחות לבייבי, איכות הבדים וגודל הצלון

נראה שהקטנה די מרוצה מהרכב החדש: הפגוש היה גבוה מספיק ואפשר לה אחיזה נוחה בישיבה ובעת שכיבה שימש כהדום להרים עליו את הרגל, תנוחה שמסתמנת כפופולרית בקרב בני גילה.

למשענת הכיסא שלושה מצבים: ישיבה, חצי שכיבה ושכיבה מלאה של 175 מעלות, ולחלוטין לא צריך יותר מזה. כשהמעבר בין שלושתם הוא פשוט ונוח בקליק ולא דרך רצועות נמתחות, כמו שנהוג בחלק מהטיולונים היום (שתמיד מסתבכות ברגע הכי לא מתאים).

הגגון מתאים בדיוק לשמש הישראלית ומכסה את כל הגוף, כולל פס רשת שמאפשר להציץ עליהם מלמעלה – כאמא לג'ינג'ית שרגילה לצלון זערורי עליו תלוי דרך קבע חיתול טטרה נגד שמש, מדובר בשיחוק של ממש.

הריפוד עשוי מבד דוחה כתמים מצד אחד אבל לא כזה סינטטי מדי שמזיעים בו, עוד יתרון לחום הישראלי. יש לציין שהריפוד עבר גם במכונת הכביסה (ועל הסיבות שהובילו אותו לשם אני מעדיפה שלא להרחיב, והמבין יבין), הבד התייבש במהירות והריפוד יצא כמו חדש – לא התכווץ ולא איבד את העובי או את צורתו המקורית.

אמנם היה צריך להשקיע קצת מחשבה וכוח פיזי בפירוק הריפוד, אבל אחרי שהבנו את העיקרון ההרכבה מחדש הייתה פשוטה בהרבה. בדיעבד טוב שהפירוק דרש מיומנות הורית ולא מדובר במשהו פשוט שגם הקטנטונת הייתה מצליחה לפרק בעצמה.

תוספות נלוות

_OBJבחבילת הבסיס העגלה מגיעה עם פגוש נשלף, כיסוי רגליים ומתקן לכוס. הפגוש כאמור היה הצלחה, המתקן לכוס הוא פטנט נחמד אך צריך להקפיד שהוא לא בורח לכם בעת קיפול העגלה או אם אתם מנסים להיכנס בסמטאות צרות במיוחד.

כיסוי הרגליים מתאים יותר לתינוקות מגיל לידה ופחות לנסיינית בת התשעה חודשים ששונאת שמיכות מטבעה, ולכן על הכיסוי אני פחות יכולה לתת את הדעת, למעט העובדה שהוא מתחבר ונשלף בקלות.

באתר החברה תוכלו למצוא סרטוני הדרכה על העגלה וגם לרכוש אביזרים נוספים במחירים זולים כמו מתאם לסלקל, מגש ארגונית, כילה נגד יתושים ועוד.

בשורה התחתונה: עגלת הטיולון המושלמת. כן, אני אומרת את זה בכזאת נחרצות. יש בה את כל מה שצריך מעגלה והיא מצליחה לקחת את היתרונות של העגלות המאסיביות והיקרות, במחיר של טיולון פשוט ובמשקל של עגלת טיסות. ונסכם במשפט שאמרה לי הגננת: "עגלה פצצה". עם זאת, לתינוק בן יומו - הייתי ממליצה להפעיל שיקול דעת בהיעדר אמבטיה יציבה.

להשיג: עגלת BIBA M מתאימה מגיל לידה ועד 15 ק"ג. לאתר החברה
מחיר: 699 ₪