אין תמונה
משפך רך לאמבטיה. הקץ לדמעות?
משפך נובי לשטיפת השמפו

בכל פעם צץ יצרן חדש שמבטיח לנו שהוא הולך להביא סוף לדמעות של התינוקות שלנו בעת חפיפת הראש, תרתי משמע. ניסיתי את המשפך החדש של נובי – מעין משפך סיליקון רך שממלאים במים, מלבישים על מצח הילד, מצווים עליו "ראש אחורה" – ומוזגים את המים, שלא אמורים להגיע לעיניים של הפעוט.

נהדר או מיותר? לא נהדר, לא מיותר. אם התינוק בלאו הכי מסרב להטות את ראשו לאחור, אין למוצר הזה שימוש. כשהילד משתף פעולה, המים אכן מחליקים לאורך הרקות – אבל לא נמנעים באופן הרמטי גם מהפנים עצמם, מה גם שצריך איכשהו לשטוף את הפוני ואת השיער בקו המצח. בקיצור – לא מזיק, אבל גם לא הופך את המקלחת לחגיגה ללא דמעות.
48 שקלים, להשיג בחנויות למוצרי תינוקות וברשתות השיווק

עוד בתשעה חודשים:

כיסכסא: כיסא נייד

פתרון מעולה לתינוקות יושבים, שנמצאים מחוץ לביתם ולהוריהם אין עניין להושיב אותם על ברכיהם בהיעדרו של כיסא תינוק. הכיסכסא מתלבש על כל כסא כמעט, משחילים אליו את התינוק בקלות, קושרים – ומקבלים כיסא מאולתר שמתקפל, לאחר סיום השימוש, לשקית קטנה.

נהדר או מיותר: נהדר ושימושי. הסייגים הם שצריך להכניס כרית מתחת לישבן של התינוק כי כיסא סטנדרטי הוא נמוך מדי עבורו. בנוסף, התינוק שלי כמעט והצליח להיחלץ מהכיסכסא בעצמו, וזה די מסוכן, אז צריך לשים לב.
109.9 שקלים, להשיג בנמשים

אין תמונה
כיסכיסא
מגבת הפלא הנקשרת לצוואר

הקטע פה הוא לאפשר להורה לשלוף את הינוקא מתוך האמבטיה, בלי להסתבך עם המגבת על העורף/בין הרגליים. קושרים אותה לצוואר, מתכופפים, מרימים את התינוק ועוטפים.

נהדר או מיותר: לגמרי נהדר. המגבת עוזרת מאוד ביציאה מהמקלחת, פרט למקרה אחד בו הסתבכתי עם פתיחת הקשר בעורף, ונתקעתי חצי נחנקת עם תינוק מקדימה ומגבת כרוכה לצוואר. כדאי להקפיד על קשירה רופפת, אבל חוץ מזה מדובר בהברקה שאכן פותרת מצוקה אמיתית.
89 שקלים, להשיג ב-Mom.e      

אין תמונה
מגבת הפלא
Bags on bord: מתקן שקיות נשלפות לחיתולים משומשים

גליל שקיות קטן במיכל פלסטיק המתחבר לכל תיק אמור היה להבטיח לי אספקה שוטפת של שקיות לשעת החלפת טיטול. השקיות עצמן קטנות מאוד – מספיקות בדיוק לטיטול אבל במינימום ההיקף ההכרחי כדי לא לתפוס מקום/לזהם את העולם יותר מדי.

נהדר או מיותר: מיותר. למרות שהרעיון מדליק והמוצר גם נראה חמוד, השקיות התגלגלו די מהר מתוך מיכל הפלסטיק והפכו לבליל כחול ומשתרך בתוך תיק ההחתלה שלי.

25 שקלים, להשיג ב-Mom.e

אין תמונה
פטנט לשקיות
רצועה לבקבוק

הרצועה הזו מבקשת לחסוך לנו התכופפויות חוזרות ונשנות להרים לתינוק את הבקבוק או הצעצוע שהשליך, בכוונה או שבתום לב. יש לה סקוצ'ים בשני הצדדים, כדי להדק אותה סביב חפץ וסביב כיסא או סביב העגלה.

נהדר או מיותר: מיותר. אמנם הרצועה נוחה לתפעול, אבל הילד לא יודע למשוך לבד את החבל אליו כך שבלאו הכי היא דורשת התערבות הורה. נכון, זה חוסך את כאבי הגב. מצד שני, כל סרט ארוך או חוט פשוט יכולים לספק את אותו מענה, אם רק תהיו קצת בעלי יוזמה.
9.90 שקלים, להשיג בנמשים

אין תמונה
מחזיק בקבוקים

>> גאוני: הסלקל שהופך לעגלה