מחאת המניקות (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
המטרה: לקדם חוק למען מניקות בציבור | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
אחרי שג'ירפות השתלטו לנו על תמונת פרופיל הפייסבוק, הגיעה שעתן המפוארת של נשים מניקות. אם גם אתם התעוררתם הבוקר לרשת חברתית עמוסה בתמונות של שדיים שלופים ותינוקות יונקים, דעו שאין מדובר בצירוף מקרים מוזר, אלא במחאה של ממש: קבוצת פייסבוק חדשה תחת "ה(ע)נקה בציבור" מבקשת לשים סוף להדרה הפומבית של נשים מניקות. בשלושה ימים הקרובים, הן מבקשות להעלות את המודעות להנקה בציבור ובין היתר קוראות לנשים להחליף את תמונת הפרופיל באחת מניקה.

הקבוצה הוקמה בעקבות מספר לא מבוטל של מקרים בהם אמהות עברו התנכלות משום שבחרו להניק בציבור. יעל טביק, מדריכת הנקה שחוותה מקרה דומה על בשרה, השתתפה הבוקר בתוכנית "הבוקר של קשת" וסיפרה את החוויה הלא נעימה. "לפני ארבע שנים, בזמן שהנקתי במוזיאון תל אביב, השומרת העירה לי. לאחר שהתלוננתי - הנהלת המוזיאון העניקה גיבוי לשומרת שכן זו 'המדיניות' של המקום", כך סיפרה לגלית גוטמן ויואב לימור. היא קוראת לאנשים שמתנגדים ונפגעים מהנקה בציבור שבמקום לחפש את השד החשוף, יסתכלו על התינוק שזכותו לינוק בכל מקום.

"אני חיה בתל אביב ובכל שלט חוצות ניתן לראות דוגמנית חשופת שד... ההבדל בינינו הוא שאני חושפת את השד כדי להזין את ילדיי וכשהדבר שמסתיר את הפטמה שלי הוא ראש מתוק של תינוק ולא פיסת בד כמו של הדוגמנית".

גם איב סלע, ממקימת קבוצת בפייסבוק אמרה: "אני עדיין לא אמא, אבל מתכננת להיות אחת. בלי שום קשר למצבי האישי, אני חושבת שכל אדם שחשובה לו התזונה שלו ושל ילדים צריך להילחם על הזכות של אישה להניק בציבור, עם או בלי כיסוי. חדרי הנקה הם מקום להדיר אליו נשים". נשים רבות, כאמור, נענו להזמנה ושינו את תמונות הפרופיל שלהן. הנה כמה מהן לפניכן. ומה עמדתך בנושא?

מחאת המניקות (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
משתלטות על הפיד. איפה את על הסקאלה? | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
מחאת המניקות (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
מניקות ומוחות | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
מחאת המניקות  (צילום: http://www.sivantamir.com/)
סיון טמיר משגב, יועצת הנקה ibclc | צילום: http://www.sivantamir.com/
מחאת המניקות (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
מעלות תמונות לפייסבוק | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
מחאת המניקות (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
הנקה מבורכת, גם בדואט | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
_OBJ_OBJ

_OBJ

>> קנדה מעודדת רק להניק להניק להניק

>> מאה גוונים של הנקה: ספר צילומים חדש ויפהפה

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים