מאז ומעולם טיפול בפגים ובתינוקות שנולדות בלידה מוקדמת, היה עניין מורכב למדי בעולם הרפואה, אלא שביום חמישי האחרון הגיעה לישראל בשורה של ממש בנושא. 

עד היום לא היה כלי אימונים ייעודי לפגים, והטיפול הראשון של צוותים רפואיים בפגיה נעשה רק במפגש אמיתי עם הפג כך שאין דרך ייעודית לתרגל טיפול בתינוקות ופגים. אלא שעכשיו מותר כבר לספר שלפני שבוע התקיימה ההדרכה הראשונה בישראל, לצוות הרפואי בבית החולים בלינסון שבפתח תקווה, על בובת אימונים חדשה בפגיות שצפויה לשנות ולשפר באופן דרמטי את איכות הטיפול בפגים בפרט ובתינוקות בכלל. 

לבובה עצמה קוראים "פול" והיא בובת האימונים הרפואית המשוכלל בעולם שמדמה פג אמיתי, על כל המשתמש מכך: התגובות שלה אנושיות והיא גם מגיבה רגשית למגע בו (מבחינת קולות, נשימות, דופק ועוד). 

גם מבחינה רפואית, הבובה מצוידת במאות חיישנים וסנסורים שמאפשרים לרופא לתת למתלמדים להתנסות בכל תרחיש רפואי אפשרי, רק שפול - להבדיל מבובות אחרות שמשמשות בעולם הרפואה - גם מגיב כמו תינוק והוא בוכה, נשנק, נחנק, נכנס למצוקה, צורח ונרגע, ממש כמו תינוק אמיתי. העובדה שיש למתלמדים דרך לתרגל את כל האירועים הללו, מבלי להצטרף "להתנסות" על תינוקות של ממש - הופכת את הצוות למיומן יותר, מנוסה יותר, מוכן וערוך בשעת אמת. 

את הבובה פיתח ד"ר ג'נס שווינדט האוסטרי, שגם מופיע בסרטון, שהחליט אחרי 15 שנים בפגיה בבית החולים בוינה - לבנות פתרון הוליסטי יותר למערך הזה. שווינדט החליט שלהציל כל פעם פג אחד, וכך גם להתקדם בעולמות הידע והניסיון, זה פתרון לא מספיק יעיל והחליט לחזור לאוניברסיטה ולהתמחות עוד עשר שנים במקצועות הנדסה רלוונטיים, כדי לפתח את הבובה (כאילו שנות לימודי הרפואה זה לא מספיק ארוך...). כך או כך - היום מדובר בפריצת דרך חדשנית שהופכת ליותר ויותר פופולרית בעולם - ועכשיו, למרבה המזל, גם בישראל.