ברברה היגינס לא מפסיקה לצחוק כשהיא נזכרת בתגובות של אנשים, כשסיפרה להם שהיא בהריון בגיל 57. "אנשים היו פשוט חסרי הבעה ובהו בי", מספרת האמא הטרייה מניו המפשייר, "לא סיפרנו לאף אחד שום דבר ולא גילינו על ההריון עד שהייתי בערך בשבוע עשרים. אז התחלתי להפיץ את הבשורה ואנשים פשוט לא ידעו מה להגיד ושתקו". 

ואכן, היגינס הפכה לאחת הנשים היולדות המבוגרות בעולם לאחר שילדה את בנה ג'ק בשלהי חודש מרץ האחרון. "כל העניין היה קצת סוריאליסטי, למען האמת", היא שיתפה. "הצלחנו כנגד כל הסיכויים, אני כל כך גאה בה", אמר בן זוגה, קני בנזוף. 

"למעשה במובנים רבים אני חושבת שזה קל יותר", אמרה היגינס, "אין לי ציפיות כל כך גדולות, אני לא מודאגת שגורמים חיצוניים ישפטו אותי. זה רק אנחנו וג'ק וחיי היומיום שלנו. עד כאן, זה כל כך טוב". 

"החלטתי להצטרף למסע וזה היה נפלא"

ההחלטה ללדת את בנם השני הגיעה בעקבות שברון לב וכאב גדול. בתם, מולי, נפטרה בפתאומיות לפני חמש שנים, כשהיא בת 13, עקב סיבוכים של גידול במוח שלא התגלה בזמן. בעקבות מותה של מולי, החלה היגינס לחלום על תינוק נוסף, יחד עם בן זוגה.

"זה התחיל זמן קצר לאחר מותה של בתי מולי", היא משתפת בגילוי לב, "התגובה המיידית שלי הייתה שאני מאבדת את השפיות שלי, הייתי עצובה, חוויתי טראומה. אבל החלום לילד נוסף היה די עקבי. זה בעצם היה רק ​​תלוי ביכולת שלי ללדת. לפעמים הייתי שומעת קול בחלום שקרא לי 'אמא'. זה לא היה חלום ספציפי אבל הייתי מתעוררת עם תחושה חד-משמעית שאני צריכה להתקשר לרופא ולהתחיל תהליך כזה. לא מיהרנו". 

בני הזוג הצליחו להיכנס להריון באמצעות הפריה חוץ גופית לאחר שביקרו במרפאת פוריות בבוסטון. "למעשה מבחינתי התהליך היה צעד קל יחסית", אמרה ברברה, "אני יודעת שזה לא כך עבור כל הנשים, אבל בשבילי הדרך פשוט הובילה אותי מעצמי". גם בן זוגה מעיד כי התהליך היה עבורו מרגש במיוחד. "בהתחלה חשבתי שזה לא רעיון כל כך טוב, אבל אז החלטתי להצטרף למסע וזה היה נפלא", הוא מספר. 

"מי יודע איפה כל אחד יהיה בעוד עשר שנים?"

היגינס הקדישה את כל חייה לכושר ואף הרימה משקולות ביום הלידה, אך היא עדיין נדרשה להיות במעקב רפואי צמוד לאורך כל תקופת היהריון. "עשינו הרבה בדיקות דם נוספות, הרבה ביקורי מרפאה נוספים, אולטרסאונד ודברים נוספים באופן תכוף יותר כדי לוודא שהדברים עוברים בצורה חלקה", אמר הרופא המטפל, ד"ר אשיש צ'ודארי.

ברברה היגנס מרימה משקולות ביום הלידה (צילום: באדיבות המצולמת)
ברברה היגינס מרימה משקולות ביום הלידה | צילום: באדיבות המצולמת

בני הזוג שיתפו כי בין התגובות לבשורת ההיריון, היו כמה אנשים שהטילו ספק בהחלטה הלא שגרתית של השניים. "לא הבנתי את התגובות האלה", אומר בנזוף, "הם רציניים? הם אומרים את זה באמת?!". אבל כשהשניים נראו זוהרים ומאושרים עם בנם הקטן בשבוע החולף, הכל הפך להיות הגיוני ונכון, ושום דבר אחר לא היה רלוונטי.

"זה נכון שהעתיד לא ידוע ומי יודע איפה אהיה בעוד עשר שנים, אבל מי יודע איפה כל אחד יהיה בעוד עשר שנים?", סיכמה היגינס. "ולמה שג'ק לא יזכה להיוולד ולהיות בחיים רק בגלל שאני מבוגרת?".

בהריון או אחרי לידה? מזל טוב!באפליקציית איזי  ריכזו את כל מה שחשוב לדעת: