"הכול כבר היה מוכן, קניתי שמלה ובעלי קנה חליפה, התאריך המקורי בכלל היה אמור להיות בעוד שבועיים" סיפרה מוריה סומר, תושבת ת"א בת ה-26 אשר ילדה את בנה הבכור בהפתעה וצירי לידתה החלו ביום חתונתה של אחותה – אוריה.

"הלידה תפסה אותנו בהפתעה מוחלטת" מוסיף ידידיה סומר, בעלה של מוריה :"מוריה הייתה במעקב של הריון בסיכון ובהתייעצות עם הרופאים, החלטנו לטובת בריאותה ובריאות התינוק לזרז את הלידה".

שמחה כפולה

"ההחלטה הייתה מידית והתקבלה בזמן קצר יחסית כך שפתאום מצאנו את עצמנו פה במחלקה. ייצא שהצירים התחילו במקביל לחתונה, הכול קרה באופן מהיר ובלתי צפוי". מוריה מיהרה להתקשר לאחותה, אוריה ולבשר לה כי לא תוכל להגיע לחתונתה: "היה לי מאוד חשוב לשמוע את הקול שלה בטלפון ולוודא שהיא לא פגועה, זו אחותי הקטנה ויחידה ואנחנו מאוד קרובות, היה לי קשה".

אלא שרגע לפני תחילת החופה, אחותה של מוריה - אוריה, החליטה להפתיע אותה והגיעה לבושה בשמלת הכלה הישר למחלקת היולדות במרכז הרפואי וולפסון כדי לראות אותה. "היא באה לפה עם השמלה רגע לפני החתונה, כל המשפחה הגיעה ואפילו הצוות הרפואי מחא לנו כפיים וליווה את הרגע המרגש" מספר ידידיה.

מיד לאחר מכן, צוות מחלקת יולדות וצוות המחשוב במרכז הרפואי נרתמו על מנת לשדר למוריה במסך מיוחד בשידור חי את רגע החופה המרגש. יום למחרת, מוריה ילדה בהצלחה את בנה הבכור וההתרגשות הייתה רבה מאוד. "אנחנו מודים מכל הלב לכל הצוות המקצועי והרגיש על היחס האישי והחם שקיבלנו פה לאורך כל הדרך", סיכמה מוריה.

"הלידה של מוריה ללא ספק בלתי נשכחת עבור הצוות הרפואי", מסכם פרופ' ערן ויינר, מנהל מחלקת היולדות במרכז הרפואי וולפסון, "ההחלטה לזרז את הלידה נועדה מתוך ראייה של טובת המטופלת לנגד עינינו ועל מנת למנוע סיכונים וסיבוכים אפשריים. זכינו ללוות אותה ואת משפחתה ברגע של שמחה כפולה: לידת בנה הבכור וחתונתה של אחותה. אנחנו שמחים שהלידה עברה בשלום ומאחלים ליולדת הטרייה המון מזל טוב!"