יש זוגות שלוקח להם שנים להפוך למשפחה מרובת ילדים, אבל מתברר שכמו כל דבר היום - גם כאן יש מי שמקצרים תהליכים ומיישמים את המושג "בייבי בום" הלכה למעשה. 

קחו לדוגמה את האלימה סיסה (25) ממאלי, שחשבה שהיא נושאת בקרבה שבעה עוברים (מספר מוגזם כשלעצמו) אלא שעד זמן הלידה עצמו הרופאים לא הבחינו בעובדה שיש עוד שניים בחבורה, גם לא על ידי סקירות האולטרסאונד. 

משרד הבריאות במדינה מספר שסיסה הביאה את התינוקות לעולם בניתוח קיסרי שנערך במרוקו, אליה הוטסה במיוחד לצורך הפרוצדורה המורכבת. הריונה מרובה העוברים משך לא מעט תשומת לב במאלי עצמה, כך שאפילו מנהיגי המדינה המערבית באפריקה, החליטו להתגייס לטובת הסיפור. בחודש מרץ כבר צפו המומחים כי סיסה תצטרך טיפול של מומחים ולכן התקבלה ההחלטה להעביר אותה למרוקו. 

חלק מהתינוקות של סיסה בפגייה (צילום: צילום מסך, facebook)
חלק מהתינוקות של סיסה בפגייה | צילום: צילום מסך, facebook

כשסיסה הגיעה ללידה היא גילתה שנולדו לה חמש בנות וארבעה בנים. שרת הבריאות של מאלי - פנטה סיבי - אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "האם והתינוקות מסתדרים טוב עד כה". עוד היא סיפרה כי בעוד מספר שבועות סיסה והרופא ממאלי שטיפל בה יחזרו לביתם. 

אלא שעל פי התקשורת המקומית, הרופאים היו מודאגים מאוד ממצבם הבריאותי של התינוקות הפגים וכן ממצבה של אמם. בכל זאת מדובר במקרה נדיר ביותר של לידת תינוקות מרובים בבת אחת, והסיבוכים הרפואיים הם דבר שכיח במצב כזה, כך שייתכן וחלק מהתינוקות לא ישרדו. 

בהצהרה - שתורגמה מצרפתית - נכתב: "בנסיבות משמחות אלה, שר הבריאות והפיתוח החברתי מודה לנשיא המעבר, שמנהיגותו הפוליטית ונדיבותו אפשרו לזרז ולהבטיח תמיכה כספית בפינוי הרפואי של האלימה סיסה. שר הבריאות והפיתוח החברתי מברך את הצוותים הרפואיים במאלי ובמרוקו, שמקצוענותם היא הסיבה מאחורי התוצאה המשמחת של הריון זה". לסיכום הוסיפו כי הם "מאחלים חיים ארוכים לתינוקות ולאם", ברכה שנדמה שכולנו יכולים להזדהות איתה בימים אלה.

בהריון או אחרי לידה? מזל טוב! באפליקציית איזי ריכזו את כל מה שחשוב לדעת: