דובאי היא אחת משבע האמירויות המרכיבות את איחוד האמירויות הערביות. בירתה, העיר דובאי, היא העיר המאוכלסת ביותר באיחוד כולו. היא משכה אליה השקעות זרות רבות, בשל הכרזתה כאזור סחר חופשי והיעדר מסים על הכנסות. מדיניות זו הפכה את האמירות למרכז עסקי ותיירותי בינלאומי נחשב. עם השנים התפתחו בעיר גם חיי לילה משגשגים, תחת חוקי האמירות והאיסלאם הנוקשים. אז מה מותר ומה אסור? 

אלכוהול

צריכת אלכוהול בדובאי מותרת אך ורק במקומות מוגדרים ומסוימים, כמו מסעדות ומלונות עם רישיון מיוחד לכך. תיירים ותושבי חוץ יכולים לשתות במקומות אלו מבלי להחזיק באותו רישיון. למרות שמותר לשתות באזורים מוגדרים, אם תיתפסו שיכורים במקומות ציבוריים אתם עלולים להיעצר. במידה ואתם זרים, המדינה גם יכולה לגרש אתכם מיידית. בנוסף, תקבלו קנס של כמעט 20,000 ש״ח.

בין אדם לחברו

בתי עסק כמו מלונות ומסעדות אינם רשאים להגביל כניסה על רקע הגזע, המין, הצבע או המקצוע של לקוחותיהם. מקומות מסוימים יכולים להגביל את הכניסה לחברים בלבד, בהתאם לתקנות של דובאי, וחייבים את אישור המדינה לכך מראש. קללות ומחוות גסות לאדם אחר אסורות בהחלט. גם צילום של אדם אחר ללא אישורו אסור בהחלט.

 

סמים

סמים הם לא חוקיים בדובאי. קיימת אפס סובלנות באמירות לכל עבירה הקשורה לסמים לא חוקיים. העונשים עבור הברחה והחזקת סמים הם חמורים - אם אתם תיירים אתם תגורשו מיידית מהמדינה, ואתם אפילו עלולים להגיע למשפט ולקבל לעונש מוות.

נשים, גברים ומה שביניהם

גילויי חיבה בפומבי אסורים. אם תימצאו אפילו מתנשקים בפומבי, תוכלו למצוא את עצמכם מבלים את הלילה במעצר. גילויי הומוסקסואליות וקרוס-דרסינג גם מחוץ לחוק. כמו כן, הטרדת נשים אסורה בהחלט. זה כולל כל שיחה, בהייה וקשר עין לא רצוי מצד האישה.

עד שדובאי תאשר כניסה לישראלים, אתם מוזמנים להתרפק על מסיבת הבוילר רום שנערכה בעיר: