תומאס מרטוג'ו וקספר טיילרוי הם צמד דיג'יים הולנדי, שהקימו את הלייבל והקולקטיב דקמנטל (Dekmantel). מלבד היותו לייבל אלקטרוני אקלקטי וידוע, המכיל אמנים ודיג'יים המופיעים בכל העולם, דקמנטל גם מארגנים מדי שנה פסטיבל ענק באמסטרדם. לקראת האירוע המשותף שלהם עם התדר מחר, תפסנו לשיחה את צמד ההולנדים מביני העניין:

ניכר שדקמנטל מאוד מזוהים עם הסאונדים מלאי הסול של שיקאגו ודטרויט. מה משך אתכם לשם?

"כבר כשהיינו צעירים יותר, בסביבות הגילאים 13-14, היינו הולכים להרבה מסיבות. חיינו בזמנו בהאג, אבל היינו מטיילים בכל המדינה בשביל המסיבות הכי טובות. נכנסנו לעומק הז'אנרים האלה כשראינו אמנים כמו Traxx וסטיב רצ'מד מנגנים לראשונה – הם ממש פתחו את עינינו והכניסו אותנו לאיזורים האלו. כשקצת התבגרנו, הייתה סצינה גדולה של מינימל טכנו באמסטרדם שלא ממש קלעה לטעמנו. אז החלטנו להרים מסיבה משלנו, שנהפכה להיות דקמנטל, כדי להזמין את האמנים שאהבנו".

הליינאפ בפסטיבל דקמנטל משתנה בכל שנה. איך אתם מחליטים אילו דיג'יים ינגנו?

"המשימה שלנו תמיד הייתה ליצור ליינאפ של פסטיבל שבו היינו רוצים לבקר בעצמנו. יש לנו טעם מגוון, מדטרויט טכנו ודברים ברזילאיים נדירים, לדאנס איטלקי נדוש ומוזיקת אמביינט מאתגרת. אנחנו חושבים שהספקטרום הרחב הזה לגמרי עובד בפסטיבל אחד – לז'אנרים האלו של המוזיקה יש הרבה במשותף".

מה הביא לדעתכם להצלחה הבינלאומית של הפסטיבל?

"זו כנראה שאלה שניאלץ לתת לאחרים לענות עליה. אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים, ומקווים שעוד אנשים ירגישו את אותו הדבר לגבי זה. אם זה מה שקורה – מעולה, ואם לא – זה גם בסדר. אני חושב שאנשים זיהו שנשארנו קרובים ללב והחזון שלנו. זה נשאר וזה אמיתי. חוץ מזה אנחנו מנסים לשמור על הפסטיבלים יחסית בפרופורציות קטנות, שהאווירה תרגיש נכון".

פסטיבל דקמנטל (צילום: Yannick van de Wijngaert)
פסטיבל דקמנטל | צילום: Yannick van de Wijngaert

יצא לכם להיתקל בסצינה והקהל הישראלי בעבר?

"יצא לנו לנגן רק פעם אחת בתל אביב, אבל חווינו וייב שמאוד פתוח לרעיונות חדשים. אנשים כאן אנשי שיחה חברותיים, ובכלליות יש פה אווירה של מסיבות".

מה העצה הטובה ביותר שאתם יכולים לתת לדיג'יים ומפיקים בתחילת דרכם?

"אל תחשבו במונחים של גבולות, אלא במונחים של אופציות ואפשרויות. תמיד תנסו להוציא את המיטב מעצמכם".

למה אתם מצפים באירוע הקרוב בתדר?

"תל אביב ידועה בחיי הלילה הנהדרים שלה, אז אנחנו לגמרי מצפים לעשות הרבה כיף! אנחנו לא יכולים לחכות לראות את כל האמנים מהלייבל שלנו מנגנים שם סופ"ש שלם. זה כבוד גדול עבורנו לעשות את הדבר הזה עם האנשים האהובים מהתדר, שתמיד היו סופר מכניסי אורחים. אנחנו מודים להם מאוד".

האירוע יתרחש לאורך הסופ"ש הקרוב בתדר, דרך יפו 9, תל אביב. הכניסה חופשית. פרטים נוספים בפייסבוק