ארט דפרטמנט הוא ג'וני וויט, דיג'יי ומפיק קנדי שזכה תשבוחות רבות. וויט הולל על ידי מגזינים ופלטפורמות רציניים, כמו DJMag ,Mixmag ,Resident Advisor ואפילו אייטונס. עד לא מזמן, ארט דפרטמנט כללה גם את קני גלאזגו, שהמשיך לדרך נפרדת. וויט עומד לנחות בארץ לכבוד פסטיבל גראונדד באילת שיתרחש בתחילת מאי, שם ינגנו בין היתר יותם אבני, עופרי גופר, ואגדת ההאוס דני טנגליה. ראיינו אותו לקראת האירוע הגדול:

אנחנו יודעים שיש לך קשר חזק לישראל. מה הרושם שלך מהארץ והקהל שלה?

"אני אוהב מאוד את סצינת המוזיקה המחתרתית בישראל. יש כאן מספיק אנשים שיש להם שורשים עמוקים במוזיקה הזו, בשביל לוודא שהאמנים הרלוונטיים יבואו לנגן. אני חושב שבאופן כללי לאנשים שם יש הבנה טובה של מה שהולך כרגע עם הסצינה והמוזיקה. גרתי בתל אביב בעבר, אז הייתה לי ההזדמנות להבין היטב את הפרספקטיבה של הצעירים שם על החיים. רוב האנשים שם מבזבזים כמה שנים חשובות מהחיים שלהם בשביל לשרת את ארצם, ואני חושב שזה מיוחד מאוד. זה יוצר וייב של 'עכשיו אני הולך להירגע ולהנות מהחיים' בעיר, ואני תמיד הרגשתי שזה לגמרי תורם לעולם האמנות המקומי, כולל סצינת הטכנו. אני מת על זה".

הסאונד שלך לא בדיוק נוסטלגי אבל גם לא ממש מודרני. איך אתה מגיע אליו?

"זו שאלה טובה. אני חושב שזה תיאור ממש מדויק, אפילו שהוא יחסית מופשט. כשאני מתקלט, אני משלב דברים ישנים וחדשים. כשאני מפיק, אני לוקח סממנים שמדברים אליי מהישן והחדש. אני משקיע הרבה זמן בלעבוד עם הציוד שלי כדי לגרום לדברים להישמע די מלוכלך ולא מלוטש. זה סוג של ההיפך ממה שלדעתי רוב האנשים מנסים להשיג, במיוחד האמנים עם הפרופילים היותר גדולים. זה לגמרי גורם לסאונד להזכיר תקליטים ישנים יותר, אבל הרבה מהרעיונות שאני מוציא לפועל עם הכלים שלי הן די מתקדמים".

מה אתה יכול לומר לנו על הפרויקט החדש שלך, The Sour Jazz EP?

"אני חושב שהוא מהווה הצהרה ממש נחמדה לגבי איפה שאני נמצא מבחינה יצירתית כרגע. למרות שניגנתי כמעט רק טכנו בכמה שנים האחרונות – זה פרויקט האוס מההתחלה ועד הסוף. זה די קולע לתיאור שאמרת - נוסטלגיה ומודרניות באותו הזמן".

ובכל זאת, לא הוצאת מוזיקה במשך לא מעט זמן. מה עשית כל הזמן הזה?

"כן, עבר לא מעט זמן. עשיתי כמה אוספי מיקסים. המיקסים של הרנסאנס והפבריק היו פרויקטים ממש גדולים ושאבו לי את הזמן, ואני מאוד בר מזל שביקשו ממני להרכיב אותם. למעשה, האי פי זה הפרויקט המקורי הראשון של ארט דפרטמנט מאז האלבום ב-2014. הייתי מרוכז בפרויקטים אחרים כמו MAAC (מוזיקה נגד התעללויות בבעלי חיים). אני מבקש מכל מי שקורא לבדוק את האתר הזה, ולקחת חלק בעניין. אבל להוציא עוד מוזיקה וליצור השפעה עם הפרויקט הזה זה מה שאני מכוון אליו בימים אלו".

למה אתה מצפה בהופעה הקרובה שלך בפסטיבל "Grounded" באילת?

"לא הייתי באילת מאז שהייתי בן 20 וקצת, אז אני ממש מתרגש לחזור ולבלות שם כמה ימים. אני מאוד מצפה לנגן שם מוזיקה, ולהשלים פערים עם כל החברים שלי תחת השמש. אני מחכה להאזין לדני טנגליה, אני מתכנן לבוא יום מוקדם יותר רק בשביל לתפוס את הסט שלו ולחגוג".

פסטיבל "Grounded" יתרחש ב-3-6 במאי, בחוף יו קורל ביץ' שבאילת. פרטים נוספים בפייסבוק.