כשנפתחו לראשונה שערי מועדון הבוטלג לפני 5 שנים, היה ברור שהגיע שחקן חדש וחשוב לעיר. רגע לפני שהגיע ההיפ של הטכנו לתל אביב, הסתמן הבוטלג כמועדון אנדרגראונד עם פוטנציאל להצטרף לרשימת המקומות המובילים של העיר - וכך היה. בהתחלה, הכל עבד כשורה. אבל משהו השתבש שם בדרך. שורה של פשיטות סמים, הטרדות מיניות ונטישתו של "הקהל האיכותי" לטובת הפקות חוץ – פגעו בתדמית מרתפי המקום. בן רגע, הבוטלג הפך מהדבר החם בעיר, לשרוף בעיניי בליינים רבים.

בפעם הראשונה שהעלנו את שם המועדון לכתב, עסקנו באותו פוסט ויראלי שהציג תקרית אלימה עם מאבטחי המקום. חשיפת מצלמות האבטחה של המועדון הצליחה להציג תמונה שונה מזו שתוארה על ידי אותה בליינית. אז נדלקה אצלנו נורה - האם במועדון הבוטלג באמת מציעים חוויה בעיתית, או שמדובר בבילוי נעים שסובל מסטיגמות מיותרות? שנה אחר כך, באנו להתנסות מחדש.

View post on imgur.com

הבוטלג. צילום: ללא קרדיט

הקהל:

מאבטחים אלימים ובליינים סוררים כנראה שייכים לשיח ההוא אי שם מאחורי אירוע הסילבסטר של 2017. ערב שישי מלא בבליינים צעירים שמגיעים לטעום מהסצנה המשכרת של תל אביב. הם לא יודעים למה הם נכנסים כל ערב, וזו בדיוק הסיבה שהם מגיעים לבוטלג.

המוזיקה:

סאונד עוצמתי במינון מדויק שטף את הרחבה המרכזית של הקלאב. מאחורי הבוילר עמד דיג'יי וורסטילי במיוחד, ששמו איתן רייטר. במאגר המוזיקלי הפרטי שלו מחזיק רייטר אלבומי דאון טמפו, שיתופי פעולה באיזור הטכנו והמון מוזיקת האוס. רואים שרייטר נהנה כאן, ממש בלב ליבה של תל אביב. הוא זז, מחייך ומזמין את הקהל ליהנות לאורך כל הלילה בדרכו המוזיקלית רבת השנים. מדובר במלודיות ממכרות, הרבה בי פי אם נמוך, וסטייל שקשה להישאר אליו אדישים.

הווייב:

תשאלו את הקהל עד כמה זה עובד. הבליינים הצעירים שבבוטלג עוד לא נדבקו בטרנדים המאוסים וההשפעות השליליות המשתייכות אל הלילה. הם מרשים לעצמם ליהנות, לחייך ולרקוד ביחד, הרחק מכל הניכור, הסמים הפסיכדליים והחשיבות שהסצנה התל אביבית מייחסת לעצמה. יש כאן אווירה טובה, אפילו תמימה, שמוקפדת תחת סיורי מאבטחים, לחצני מצוקה ושלטים למניעת הטרדות מיניות.

עמדת הדיג'יי

לכיוון הבית:

בעוד ההייפ סביב הסצנה הזו הגיע לשיא בשנה האחרונה, הבוטלג נותר אי שם מאחור כשהוא בודד במערכה וסובל מסטיגמות. לולא היה נקלע לאש צולבת ברשתות החברתיות, אולי הוא היה מצליח ליהנות יותר מההייפ סביב הז'אנר. מדובר במקום מצוין.

רגע לפני שהבוטלג יחזור למשוך בליינים כבדים, יש לכם הזדמנות לטעום משהו שונה. הוא יצר חווית בילוי טובה שלא משחקת במשחק הנוקשה שהעיר יצרה, אלא על פי חוקים שהוא קבע לעצמו. תשכחו משמועות על מוזיקה בעייתית או קהל עוין, ותשאירו את כל מה שחשבתם מחוץ לקלאב. מוזיקה טובה לא נמדדת לפי דיג'יי מוכר, כמו שקהל איכותי יכול להתקיים גם מחוץ למחוזות ההיפסטריים. הבוטלג סיגל לעצמו מערכת חיסונית שמצליחה להתגבר על שפעת הרכילות, ובכך מצליח שנים ארוכות לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב - מסיבה טובה ומפתיעה.

מחירים:

צ'ייסר אבסולוט 26 ₪ / צ'ייסר עראק 22 ₪ / ג'ין טוניק 53 ₪ / בקבוק בקס 275 מ"ל 30 ₪ / צ'ייסר ג'יימסון 25 ₪ / בקבוק מים 12 ₪

ציון: 4/5 כוכבים