לפני כחודש וחצי הבאנו את סיפורו של איציק רוסו, איש חיי הלילה שנשבע להביא את תרבות הקלאבינג של לאס וגאס לראשון לציון באמצעות הקמת מועדון חדש בדיונות של מערב העיר, דזרט. המקום בעל הלוגו של הגמל המעופף נשא עיכובים בירוקרטיים מטעם הרשויות, מה שגרם לבליינים שצמאים למשהו חדש להיעשות חסרי סבלנות.

אך בשבוע שעבר הגמל פרש את כנפיו - ומתחם הקיץ סוף סוף נפתח. התוצאה? אלפי בליינים נהרו למתחם החל מהשעה 21:00, למסיבת הפתיחה של ליל חמישי, ונהנו ממסיבה בעלת סאונד מעולם אחר, גלגל תאורה ענקי ואזורי ישיבה נוחים ומרווחים. עכשיו אפשר להכריז: יש עתיד לחיי הלילה המקומיים, יחי המלך החדש! ברוכים הבאים לדזרט.

דזרט בראשון לציון (צילום: יוסי מאמיה)
דזרט בראשון לציון | צילום: יוסי מאמיה

כל ראשל"צי יוכל לספר ארוכות מהן הדיונות של מערב העיר עבורו. יהיו מבוגרים שיספרו על ימי ציד ארנבות על גבי החולות, או על שקיות הניילון איתן היו מתגלשים על צלעות הגבעה, אבל בני גילי יזכרו בוודאי את החלל החום אליו זעקו מפחד כשמתקן ה"קומבה" של הסופרלנד סובב להם את הצורה. הילדים של היום לא מכירים את האזור הזה, אלא רק את חניית היס פלנט. הדיונות בעיניהם הוא מושג ארכאי ומלבד כמה אנטילופות, לטאות ועבריינים שרואים בחולות בית קברות אלטרנטיבי ליריביהם, אף אחד כבר לא פוקד את האזור. בימים אלו על גבי אותה שממה, קם מתחם ה-1000, תכנית נדל"ן שתכליתה פיתוח עירוני מתקדם לעסקים, למגורים ולבילוי. בהחלטה לאשר את הפרויקט, הפכה העירייה לשותפה אמיתית במאמץ להקים את מועדון העל "דזרט", ולאחראית לשינוי הנוף הנשקף מרכבת ההרים.

אנחנו בעד השינוי המרענן. כמותנו, מאות בליינים מכל חלקי הארץ הגיעו לחזות בשינוי במו עיניהם. החניון מלא, טוקטוקים לאיסוף הקהל נעים הלוך וחזור, ונעיצת עשרות עקבים באספלט נשמעות לאורך השביל בו למרבית הנשים אין סבלנות לחכות לטרמפ. הן ממהרות להיעמד מחוץ להיכל הבילויים החדש, המחולק לכניסה רגילה וכניסת שולחנות VIP. תוך ניסיון לדלג מעל שרשרת הבידוק, הן נכשלות. תהליך הכניסה מתבצע כשורה ובקצב נכון, תוך בידוק בטחוני מוקפד - לא מובן מאליו לערב חגיגות ראשון של מועדון חדש. שמרנו שולחן, סימסנו לבחור מבפנים והתכנסנו סביב הבקבוק.

הדיג'יי שון דורון, המשתייך לקומץ מכתיבי הקצב של תל אביב, הגיע לפזר את הקסם מעל רחבת הדזרט. אחריו, מיהרו להתייצב אנשי לילה מוכרים, חובבי הז'אנר האלקטרוני, בליינים מכל רחבי הארץ ואפילו ראש העיר. מה אני אגיד לכם? מוזיקה טובה חוצה פערים. כשתיעצר המוזיקה ולפתע תישמע אותה גיטרה מלהיט הדיסקו "Till I Come" של ATB, כולם כאחד יפתחו את הסטורי לתיעוד מלא בהתלהבות. 

דזרט בראשון לציון (צילום: יוסי מאמיה)
דזרט בראשון לציון | צילום: יוסי מאמיה

ריח דק העץ עדיין טרי, הבריכות מבשרות על הביקיני-פארטי הקרב ובא והבריזה מרעננת. יש אווירה של קרחנה - גלגל התאורה הענק שוטף את המקום באורות LED צבעוניים ובקטעי וידאו המותאמים לסאונד הבוקע מהרמקולים. אוהו, ואיזה רמקולים. אני שמח להכריז כי נמצאה מערכת הסאונד הטובה ביותר מבין מתחמי הקיץ של ישראל. לא מדובר בסאונד מחריש וצורם שנועד לצעוק "הנני כאן", אלא בעטיפה ווקאלית נפלאה לאוזניים, שבה הושקע כסף רב ומחשבה רבה עוד יותר. איזה כיף לדיג'יי שקיבל במה ראויה כזו, איזה כיף לקהל. הסאונד, התאורה, הווייב – אפס טעויות.

אפילו לצורת הישיבה הצפופה המוכרת לנו מהקלאבים השונים מצאו פתרון בעיצוב הספות כפרסות סוס מעוטרות פרחים השומרות את הפרט משאר הסובבים איתם לא יבוא במגע. אחרי 7 שעות בילוי בהן שתינו ורקדנו, לא הפסקנו לשמוע את התלהבות הבליינים, אפילו בתור לשירותים. 

למען הסר ספק, לא מדובר בכתבה שיווקית - אני כותב שורות אלו מתוך אושר כן על כך שנמצא עוד מועדון ברמה בינלאומית מלבד מועדון הבלוק. במשך שנים חיי הלילה בישראל סובלים מחוסר חדשנות: מועדונים גדולים ממהרים להחליף את השם מדי עונה במקרה הטוב, ונסגרים אחרי עונה במקרה הרע. הדזרט הוא משב רוח מרענן המשתייך לעולם בילויים שטרם נחת פה. הוא שייך ללאס וגאס הגדולה, ומעכשיו גם לראשון לציון בפרט ולמדינת ישראל בכלל. לא מדובר בשלוותה הוותיקה, בפורום האדיר או בסלינה הדרומית. מדובר במוצר חדש, שמרגיש כאילו העתיד התקשר והודיע "הקדמתי". מדובר במלך החדש של הזירה ובאופטימיות זהירה, נותר לקוות כי הוא מבשר על תחילתו של עידן קלאבינג חדש, מושקע יותר, גדול יותר ונוצץ יותר, כשאנחנו, הבליינים, נהיה המרוויחים הגדולים בקרב בין המתחרים על תשומת ליבנו. מי האמין שאת הזוכה הגדול נמצא מחוץ לתל אביב? כנראה שרק איציק רוסו.