חברת הנדל"ן Zillow ערכה מחקר שלפיו מסיבות הרווקים של דור ה-Y מונע מהם לקנות בתים. לפי המחקר, אם הצעירים הולכים ל-9 מסיבות רווקים במהלך חייהם, זה יכול להסתכם להם בסכום של כ-14,000 דולר, שיכולים להוות מקדמה של 35% ממחיר של בית בארה"ב. המחקר מתבסס על סטטיסטיקות של אתר החתונות "The Knot" מהשנתיים האחרונות.

"מתנות, טיולים ולבוש יכולים להפוך חתונה לאירוע יקר", אמר העורך הראשי של "The Knot". "הסיכויים שתלכו להרבה חתונות במהלך השנה הוא גבוה, במיוחד אם אתם בני 20-30. בנוסף, המחקרים מראים שלא רק האורחים שמשתתפים בטקס עצמו מגיעים לאותן מסיבות. למעשה, אחד מתוך ארבעה אורחים שלא מהווים חלק מהחתונה, מגיעים לאותן מסיבות הרווקים".


המחקר עורר סערה ברשת ויצר הרבה תגובות נגד. "מה הדבר הבא? 12$ בחודש לנטפליקס מונע מהם לקנות בתים? הם עושים הכל חוץ מלדבר על הפיל שבחדר: התמחור של הבתים גבוה". גולש נוסף כתב: "מי לעזאזל הולך ל-9 מסיבות רווקים?", ומשתמש אחר התייחס לסיטואציה עם קצת הומור: "הסיבה מספר אחת שאין ברשותי בית כרגע היא כי הלכתי לשתי מסיבות רווקים של חברים שלי בחודש האחרון. הייתי צריך לדעת טוב יותר. למה הם לא אמרו לנו את זה קודם?".