במשך שנים רבות, הארדוול הוביל את ז'אנר ה-EDM להצלחה מסיבית, תוך כדי שהופיע בבמות המרכזיות של הפסטיבלים הגדולים בעולם. כיום, בזמן שהוא עושה טור בינלאומי, הוא עובד על סדרת פרויקטים מוזיקליים שנקראת "Hardwell and Friends", בה הוא מארח את הדיג'יים והמפיקים הבכירים בז'אנר. לקראת הופעתו הקרובה בישראל, תפסנו אותו לראיון מיוחד:

זו לא הפעם הראשונה שאתה מופיע בארץ. מה הרושם שלך מהמדינה והקהל המקומי?

"נכון. הופעתי בישראל בעבר והייתה לי חוויה מדהימה. אני אוהב את המעריצים כאן. יש להם כזה לב רחב כשזה מגיע למוזיקה, והם תמיד מקבלים את פניי בצורה יוצאת מן הכלל כשאני מגיע. זה כבוד גדול בשבילי לבוא ולנגן עבור ישראל, ואני כבר לא יכול לחכות למופע".

הופעת בכמה מהפסטיבלי EDM הגדולים בעולם, כמו טומורולנד, אולטרה מיוזיק פסטיבל, אלקטריק זו ועוד רבים נוספים. לאיזה פסטיבל אתה מרגיש שאתה הכי מחובר?

"וואו, זו שאלה קשה מאוד לענות עליה כי כל אירוע הוא כל כך שונה. אולטרה זה פסטיבל שאני אוהב לנגן בו, בגלל שעבורי, זה סוג של אירוע גדול שבו כל האקטים המרכזיים מגיעים למקום אחד לפני שעונת הפסטיבלים באמת מתחילה. זו הרגשה מיוחדת בגלל שיוצא לך לראות כל כך הרבה אקטים חדשים ולהיחשף להרבה מוזיקה טרייה".

ניכר שאתה מגיע מתנועת ההארדסטייל (ז'אנר מוזיקלי הידוע במהירות גבוהה ואינטנסיבית). איך הגעת לשם?

"הארדסטייל היווה השראה גדולה עליי במשך השנים, אני גדלתי כשזו הייתה הסצנה הפופולרית בהולנד. הרבה מהחברים שלי עכשיו הם דיג'יים ומפיקים של הז'אנר, אז זו סצינה שאני מאוד בקיא בה. אני אוהב לשחק ולהשתעשע עם הרבה סגנונות, והארדסטייל זה אחד מהז'אנרים שאני אוהב לכלול בתוך ההופעות שלי".

איך אתה מסביר ש-EDM הוא לא הז'אנר הכי מוכר בעולם כמו שהוא היה פעם?

"אני חושב שזה תלוי איך אתה מסתכל על זה. לפני 10 שנים הסצנה הייתה קטנה יותר משהיא היום. היום זו תעשייה עולמית שסחפה אחריה את כל העולם ותפסה את תשומת הלב של מליוני מעריצים. היום אתה שומע מוזיקת דאנס בכל תחנת רדיו, בטלוויזיה ובסרטים. זה נהיה המיינסטרים לצד רוק, היפ הופ, פופ ועוד הרבה ז'אנרים אחרים של מוזיקה. היום, דיג'יים הם שמות שמוכרים היטב על ידי כולם. פסטיבלים, אצטדיונים ומועדונים עדיין עושים סולד אאוטים שבוע אחרי שבוע. אז אני חושב שכשאתה מהרהר עכשיו על כמה רחוק הסצנה הזו הגיעה, זה למעשה די מדהים! בעיניי מוזיקת דאנס גדולה יותר היום משהיא הייתה אי פעם".

אתה מתעניין בליצור סוגים נוספים של מוזיקה מלבד EDM?

"אני לא מפיק רוק או היפ הופ. התשוקה שלי בסטודיו היא לעשות מוזיקת דאנס בשביל מועדונים ופסטיבלים. התחלתי בתור דיג'יי היפ הופ ולפעמים התערבבתי עם עוד ז'אנרים – לדוגמה, עשיתי כמה דברים שהם פופ. אבל הפוקוס העיקרי שלי בסטודיו הוא להפיק מוזיקת דאנס".

איך היה תהליך ההקלטות לאי.פי. האחרון שלך, “Hardwell and Friends Vol. 3”?

"החלטתי שאני רוצה לעשות כמה פרוייקטים כיפיים עם כמה חברים ממש טובים שלי, שאני חושב שלכל אחד מהם יש כשרון ענק בסטודיו. גרמנו לזה לקרות. שחררתי אותם דרך הלייבל שלי, "Revealed Recordings", ונכון להיום – הם מהווים הצלחה ענקית עם המעריצים".

לסיכום, מה אתה מתכנן להופעה הקרובה שלך בישראל?

"אני מאוד מתרגש להביא מהמוזיקה החדשה שלי להופעה הזו. אני חושב שהמעריצים הולכים לאהוב את זה. אני לא יכול לגלות יותר מדי כרגע בגלל שאני עדיין עובד על כמה הפקות, אבל זה הולך להיות מאוד מיוחד".

הארדוול יופיע ב-6.4 בלייב פארק, ראשון לציון. לפרטים נוספים היכנסו לאתר.

ההופעה בהפקת קבוצת בלוסטון גיא בסר ושי מור יוסף