מאבטחים שהכו באכזריות קטין בן 17 בעת שבילה במועדון, לא יישבו על כך בכלא. כך עולה מהסדר הטיעון המקל שנחתם לאחרונה בין פרקליטיו של הנאשם לבין התביעה. המקרה החמור התרחש לפני כשנתיים וחצי, במסיבה במועדון האומן 17 בתל אביב. שני מאבטחים עבדו מטעם חברת האבטחה של המועדון, למרות שמעולם לא עברו הסמכה והכשרה כנדרש, על פי כתב האישום.

באותה העת בילה במועדון נער א' בן ה-17 יחד עם חבריו שחגגו במסיבה. בעיצומה של המסיבה, קצין משטרה שהבחין שקיים עומס יתר של בליינים במועדון, נתן הוראה למאבטחים לפנות אותם מהמקום מחשש לסיכון חייהם והורה על סגירת המסיבה.

המאבטחים החלו בפינוי, כשאחד מהם ניהל דין ודברים עם א' וחברו כדי להוציא אותם מהמקום. בין המאבטח לא' פרצה מריבה, והמאבטח היכה אותו והטיח אגרופים בפניו. המאבטח השני היכה את א' ובעט בו כשהוא שוכב על הרצפה. בעקבות המקרה, א' פונה לבית החולים 'מאיר' בכפר סבא לקבלת טיפול רפואי, כשהוא סובל מחבלות בראשו ומדימום באזור עין שמאל. המשטרה עצרה את שני המאבטחים החשודים בהכאת א' וחברו.

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה נגד המאבטחים כתב אישום לבית משפט השלום, בגין עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות. פרקליטו של המאבטח שהכה את א', עו"ד שי לוי, חתם באחרונה על הסדר טיעון עם התביעה לפיו הוא יודה בכתב האישום המתוקן ויוטל על מרשו עונש קל ביותר של עד חודשיים מאסר שירוצו בעבודות שירות. הוא יפצה את הקטין בסכום של 4,000 שקל וישתתף בסדנה למניעת אלימות. המאבטח השני הורשע גם כן, ועליו נגזרו ארבעה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. הוא יפצה את א' בסכום של 8,000 שקל. 

 

עו"ד שי לוי
עורך דין שי לוי | צילום:

עו"ד שי לוי וצחי מצרי שייצגו את המאבטחים בפרשה מסרו בתגובה: "הסדר הטיעון בעניינו של מרשנו מתיישב על קשיים ראייתים שלא מקבלים ביטוי בסרטון המצולם".