מוקדם יותר היום, מירי רגב כינסה מסיבת עיתונאים ובה הכריזה על החגיגות העצומות שיתקיימו סביב יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל. בין היתר, היא דיברה על המסיבות שיתפרשו ברחבי הארץ, ועל שיתוף הפעולה המוזיקלי שנעשה עם סקאזי ביצירת הטראק הרשמי של החגיגות - "טראק ה-70". תפסנו אותו לראיון כדי להבין קצת יותר במה מדובר:

נתחיל מהיצירה שלך לכבוד יום העצמאות - "טראק ה-70". איך זה קרה?

"פנו אליי ממשרד התרבות והספורט, והציעו לי לעשות משהו שקשור ליום העצמאות ה-70 של המדינה. אני בחרתי להשתמש בקטע של הכרזת העצמאות של בן גוריון. הטראק הזה הוא הטראק הרשמי של שני פרויקטים: הראשון הוא כחלק מהחגיגות הכוללות של מדינת ישראל ליום העצמאות, והשני הוא מפרויקט של 70 ק"מ של מסיבות. לאורך כמעט כל רצועת החוף של ישראל, יהיו מסיבות בחופים הנבחרים. אני אופיע בשתי במות מרכזיות – באשדוד ובבת ים".

איך ניגשים לסמפל את הכרזת העצמאות של דוד בן גוריון?

"קודם כל, בוא תחשוב - אתה לוקח הקלטה שנעשתה לפני 70 שנה, ואתה לא יודע איך לגשת אליה. אתה מקבל חתיכת קובץ שצריך לנקות אותו או לשים עליו מלא אפקטים. אחרי עבודת הפרך שהשקעתי בלנקות אותו, החלטתי לשים בסוף קצת דיסטורשן וזה יצא מגניב לאללה. אני, בתור ילד מירושלים שגדל בסצנת הפאנק, בחיים שלי לא חלמתי שאני אעשה שיתוף פעולה עם דוד בן גוריון. חוץ מלעשות איתו סלפי - כל שבוע שאני טס לחו"ל, אני עושה איתו סלפי בשדה התעופה. עכשיו, עשינו טראק ביחד. זה הדבר הכי מטורף שעשיתי בכל הקריירה שלי, ביג טיים. תחשוב על הטייטל – סקאזי מארח את בן גוריון".

מה היה התהליך היצירתי לשיר?

"מהרגע שהחלטתי שאני עושה את הטראק, ידעתי שאגש אליו בטראנס. לא ניסיתי לעשות בכלל משהו אחר בשום פנים ואופן. שמתי רק קיק ובאס, את בן גוריון ואיזשהו ניגון שייתן טעם קצת מהתקווה. לא יודע אם שמים לב, אבל ניסיתי להביא איזה טאץ' של חצי אקורד מההמנון".

ההכרזה על החגיגות נעשתה באחד באפריל. אין סיכוי שאתם עובדים עלינו?

"פאק, היום אחד באפריל? אתם עובדים עליי!".

מה החיבור שלך עם מירי רגב?

"אני מבסוט ממנה אש. קודם כל, מירי הייתה כבר בהשקה של הדיסק שלי לפני שנתיים – היא באה והפתיעה אותי, זה היה ענק עבורי. שוב, אני הייתי ילד פאנקיסט מירושלים, וכשמישהי מגיעה להופעה שלי בסדר גודל כזה - זה מדהים בעיני. כל החיים נלחמתי שזה יגיע לכולם. זו גם איזושהי נקודת שיא בקריירה שלי. היא מאוד מבינה עניין, גם במוזיקה. היא בקיאה במוזיקה אלקטרונית, ובכלליות היא יודעת מה הולך היום, מה הצעירים אוהבים. אחרי הכל אני מסתובב, ואני רואה הרבה אמנים ישראליים נושאים את דגל ישראל בעולם, מייצגים את המדינה וזה לא מעניין פה אף אחד. למרות שידוע שמוזיקת הטראנס התחילה פה בארץ. אנחנו עושים עבודה רצינית מאוד של שנים, ופתאום אתה מקבל אישור מהמוסד הרשמי של המדינה - שזה בסדר ושמבינים מה אתה עושה".

לסיכום, מה יש לך לומר לקוראי mako Nights לקראת חגיגות ה-70 למדינה?

"אנחנו רוצים לראות אתכם ברחבות - אללה, היידה!"