מי מאיתנו לא חווה לילה מוגזם של מסיבות ומצא את עצמו חוזר הביתה בזריחה? למרות הרגשת הבלבול שנובעת מהערבוב של הימים, אלה בדרך כלל רגעים שנזכור לעד. הנה כמה מהיתרונות שבלחזור מהבילוי עם הזריחה, כדי שתרגישו קצת יותר טוב עם עצמכם לפני שאתם הולכים לישון כשהשמש ברקע:

1. לתפוס את הזריחה

ותיקים וצעירים כאחד יזכרו את הפעם הראשונה שראו את הזריחה אחרי לילה של הרמות. סגולות רבות משויכות לשמש, והן הופכות לחשובות והכרחיות אפילו יותר אם כבר נשארתם ערים כל הלילה במועדון חשוך וחגגתם. אם השמש כבר זורחת, אולי אפילו תספיקו להטעין את הגוף בקצת ויטמין די לשיפור מצב הרוח.

via GIPHY

2. להיכנס ללופ של חיי הלילה

כולנו מכירים את האנשים האלה, שמכירים כל מקום אליו הולכים, אלה שלא מחכים בתור וגם לא משלמים כניסה, אלה שמכירים את הסלקטורית, אלה שמקבלים את הצ׳ייסר מהברמנית, אלה שעומדים ליד הדיג׳יי ומחלקים כיפים. כשנכנסים ל׳לופ׳, הכל הופך להיות פשוט יותר, קל יותר, זול יותר, זמין יותר וחברותי יותר.

via GIPHY

 3. להגיע בזמן לעבודה/דיי ג׳וב

אם כבר נשארנו ערים ויש עוד יום עבודה לפנינו, אחת הסכנות בלילה של הרמות היא לא לקום לעבודה. אם נלך לישון דווקא לזמן קצר של שעתיים שלוש, קיים סיכוי גבוה שנקום עייפים יותר, פחות מרוכזים ובמצב רוח פחות טוב. לפעמים, עדיף ל״משוך״ עד הבוקר ולהמשיך כבר אל היום הבא, באנרגיות מוטענות מהלילה שהיה.

via GIPHY

4. שיחות עמוקות לאור הזריחה

מי מאיתנו לא חווה שיחות נפש עמוקות עד לאור הזריחה? כולנו רוצים אהבה ושיחה טובה, ואין כמו השעות הקטנות והשקטות של סוף הלילה או תחילת היום בשביל לשפוך את הלב ואת כל הדברים החשובים בחיינו.

via GIPHY

5. שקט ברחוב

שעות הבוקר הקטנות הן השעות שבהן הרחוב שקט יותר: אין תנועת מכוניות, הכבישים פנויים, רוב בתי העסק סגורים ורוב העולם עדיין ישן. שעות אלו נותנות אפשרות לקחת רגע מהמולת היומיום. קל יותר להירגע, להקשיב לציפורים המצייצות, להריח את ריח הבוקר העולה, ולתפוס רגע לעצמנו בלי כל ההמולה.

via GIPHY

6. אתם/ן טובים יותר

מחקרים רבים עוסקים בנושא הרגלי השינה של בני האדם. האנשים שערים בלילה, או במילה אחרת - ״הינשופים״ - הוכחו כיותר יצירתיים, חכמים ואינטליגנטים במבחני איי-קיו ואינטליגנציה. מחקר שנערך באוניברסיטת אלברטה באוסטרליה מצא שאנשי לילה גם חזקים יותר פיזית מאנשי הבוקר.

via GIPHY