נהגתם שיכורים? תעמדו מול כיתת יורים

אל סלוודור

אף אדם שפוי לא יתווכח איתכם שנהיגה תחת שכרות היא מסוכנת וטיפשית, אבל באל סלוודור לקחו את זה כמה צעדים קדימה. שם, אתם יכולים להישפט למוות על ידי כיתת יורים כבר בעבירה הראשונה שלכם של נהיגה תחת שכרות.

אסור לרכב על פרה כשאתם שיכורים

סקוטלנד

כשחוקי המדינה הישנים עדיין בתוקף, מתקבלות תוצאות מצחיקות במיוחד. בסקוטלנד לדוגמה, עדיין לא חוקי לרכוב על פרה כשאתם שתויים. נראה שפעם הייתה סצינה חזקה של מירוצי פרות בארץ הקרה, אז ממליצים לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם רואים את הפרה הבאה שקורצת לכם לרכוב עליה.

תשיגו ינשוף משלכם
 
צרפת
 
ברוב המקומות, אם ברשותך מכשיר ינשוף אישי, זה סימן שאתם שוטרים. אבל בצרפת, אתם נדרשים לשאת את מכשיר הינשוף האישי שלכם ברכב בכל זמן שאתם נוהגים. 
 

 
בירה מיובאת היא לא חוקית
 
ניגריה
 
בירה מהווה תעשייה די גדולה בניגריה - היא המדינה האפריקאית עם שוק בירה השני בגודלו באפריקה, מיד אחרי דרום אפריקה. אבל מתברר שחל איסור לייבא למדינה בירה. החוק נועד לשמור על המבשלות המקומיות מתחרות.
 

 
נסיעה על אופניים תחת שכרות יכולה להוביל אותך לאבחון פסיכולוגי
 
גרמניה
 
לנהוג שתויים על אופניים זה אף פעם לא רעיון חכם, ובגרמניה, הם לוקחים את זה די ברצינות. לא רק שתאבדו את כל הרשיונות שלכם תיתפסו, ייתכן שישלחו אתכם לאבחון אצל עובדת סוציאלית או פסיכולוג מומחה. 
 

 
נשים נשואות לא יכולות לשתות יותר מכוס יין אחת בציבור
 
בוליביה
 
הרבה מהפעמים, החוקים המוזרים של השתייה חלים עקב סיבות "מצפוניות", לפחות בעיני המחוקקים. בבוליביה, למשל, נשים נשואות יכולות לשתות רק כוס אחת של יין כשהן בבר או במסעדה בציבור. באופן שוביניסטי למדי, החוק חל רק על נשים - כאילו שגברים נשואים ושתויים לא עושים שטויות.
 

 
אסור לקנות אלכוהול ביום הבחירות הלאומי

טורקיה
 
כולנו יודעים שיום בחירות זה יום מרגש אך מורכב, ובטורקיה נוהגים בו ברצינות רבה. על פי העיתון היומי של המדינה, החוק נועד "להבטיח בחירות שלוות והוגנות" - ולכן אלכוהול לא נמכר או נצרך החל מ-6 בבוקר עד חצות.
 

 
ישראל נראית פתאום יותר טובה ממה שחשבנו.