אנדי רם
"אין על הרגעים האלה" (התמונה האחרונה שרם צילם)

מי בפייבוריטס
"בעיקר אשתי שירי. אנחנו מדברים בטלפון לפחות עשר פעמים ביום אבל אלו שיחות קצרות של עדכונים של 'איפה את', 'מה שלומך'. את השיחות על החיים אנחנו שומרים לבית. האמת היא שעד לפרישתי, הייתי נמצא בחו"ל רוב השנה, אז הייתי מקבל חשבונות טלפון של 4,000 שקל. יש לי הרבה חברים ומשפחה ושיחות טלפון אתם זו הדרך שלי לשמור על החברות והקשר. לאחרונה השיחות פחתו ובמקומן אני יותר בסמסים - וגם חשבון הטלפון הצטמצם בהתאם. פתאום אני רואה חשבון של מאות שקלים וזה נראה לי זול. אנשים אמרו לי שיש גם מסלולים של שיחות ללא הגבלה במאה שקל, אני באמת צריך לבדוק את זה גם"

מי שמור לך כ" XXX- לא לענות"?
"אין אצלי דבר כזה. אני עם אותו מספר נייד מאז גיל 15 ואני עונה לכולם, לא מסנן לעולם. אחרי הישגים חשובים בטניס קיבלתי הודעות מאנשים שהיו איתי בצבא, המחנכת שלי מכיתה א׳ צלצלה אלי וגם סתם מעריצים – אין אחד שלא אענה לו. כן, היו אנשים שהציקו בשעות מוזרות או סתם עשו קולות במקום לדבר, אבל במקרה כזה אני אומר 'אחי, דבר, מה אתה ככה', אני מסתלבט וצוחק אתם".

מה עם אפליקציות?
האמת היא שאין לי אפליקציות. לא התקדמתי ואני עדיין תקוע עם הבלקברי. לדעתי אני אחד היחידים בארץ. יש לי חברים בחו״ל שאיתם אני מתקשר ב-BBM (שירות ההודעות של בלקברי, א"ר) וזה התירוץ שלי לעצמי. אני יודע שהשינוי יקרה במוקדם או במאוחר.

רשתות חברתיות
"אני אחד מהאנשים האחרונים שפתחו אימייל בארץ. פתחתי הוטמייל ב-2003, אחרי שלכולם כבר היה. עד אז הייתי מחכה ליונים שיבואו לחלון. אני בחור לא כל כך טכנולוגי, יש לי אייפד למשל - אבל זה בעיקר למשחקים של הילדים, לי אין שם אפליקציות. אני יודע שלא רחוק היום שבו השעמום יתחיל ואז גם לי יהיו כל האפליקציות הפופולריות.

"טוויטר אגב לא מעניין אותי אבל שמעתי על זה. יש לי חבר שתותח בזה בחו״ל ואומר לי שזה לא בסדר שאין לי חשבון כי יש אנשים שבאים למשחקים ומעודדים והם היו רוצים לשמוע על מה שעובר עלי, אז זה לא פייר כלפיהם. מה שכן, יש לי מתחזה בפייסבוק. זה מישהו שפתח עמוד תחת השם שלי לפני שנתיים. חברים באו אלי ואמרו לי 'חתיכת חרא, למה אתה לא מגיב? למה אתה לא כותב לי בפייסבוק?' וככה גיליתי שזה קיים".

ומה המתחזה הזה עושה בשמך?
"הוא מתייג אנשים, מעלה תמונות עדכניות שלי, מאשר חברים אמיתיים שלי, סך הכל מפעיל את זה בצורה מאוד מקצועית. כבר שנתיים אני אומר שאני אפנה לפייסבוק ואתלונן אבל בואי נגיד שיש סיכוי שאם נדבר עוד שנה עדיין תשמעי אותי אומר שאני עוד צריך לעשות את זה".

מה יש בתמונת שומר המסך שלך?
"תמונה משפחתית יפה עם הילדים ואשתי מחופשה במקסיקו. אני אוהב לתעד ומצלם המון. 90% מהתמונות שלי הן של הילדים שלי, אלון בן החמש ונויה בת השלוש. הם אוכלים, מתקלחים – ואני מצלם כל דבר עד שכבר אין לי מקום בזיכרון".

אנדי רם
"הם אוכלים, מתקלחים – ואני מצלם כל דבר" (שומר המסך)

התמונה האחרונה שצילמת
"סלפי שלי עם הילדים מאתמול. ישבנו שלושתנו על הספה וראינו טלוויזיה ושניהם נמרחו עלי, שמו ראש. יו! איזו תמונה! אין על הרגעים האלה"

איבדת פעם את הטלפון?
"לא, בלי עין הרע. אני איש מאוד אחראי. מאוד מסודר. יש לי את הבלקברי כבר איזה שנתיים. לפני איזה שבעה חודשים קניתי אייפון 5 חדש אבל לא פתחתי אותו. הוא יושב לי ליד המיטה בניילונים, רק מחכה שאקח אותו, אומר לי 'תפעיל אותי! בבקשה! עוד שניה יוצא איפון 6', אבל הוא עדיין בקופסא".

קייס
"אני מסתובב עם הבלקברי בלי קייס, איך שקיבלתי אותו. הוא כבר עם שריטות וסדקים, רבל אני מסתובב איתו ככה".

מה הרינגטון שלך?
"לפני שנה בערך פגשתי בטיפול פיזיותרפיה את הבת של דייויד בלאט, שני. היא שמה לב שאני עם צלצול רגיל ואמרה לי שאני לא יכול להיות עם צלצול מעפן של נייד. היא הורידה לי אז את ״Locked Out Of Heaven״ של ברונו מארס והפכה אותו לרינגטון. אז זה היה שיר לוהט אבל עכשיו זה הכי בושות ואין לי מושג איך להחליף אותו, אז אני מחכה לפגוש אותה שוב כדי שהיא תשנה לי אותו".

השעון המעורר
"השעון המעורר שלי זה הרגל של הילד שלי על הפרצוף שלי, והוא מתחיל להעיר אותי בשבע - אם יש לי מזל. מה שכן, בגלל שאני הפרזנטור של CITIZEN מבית 'שעוני עדי', יש לי משהו כמו ששה שעונים בבית, אז אין מצב שאני לא יודע מה השעה".

אנדי רם
אנדי רם שעוני CITIZEN מבית שעוני עדי,

הסמס האחרון
״'גיסי המהמם, אני לא מרגישה טוב אז יכול להיות שלא אגיע לשיעור היום ותצטרך לסכם במקומי'״. זה סמס מקרן, גיסתי המהממת. אנחנו לומדים יחד בטכניון ייעוץ אסטרטגי והיא מסכמת לכולם את השיעורים. אם היא לא תגיע גם אני אבריז – אני פשוט לא יכול ללמוד בלעדיה. אל תתפלאי אם עוד שנה את מוצאת אותי ב- ״A&K Consulting״ - אנדי וקרן ייעוץ בע״מ. עכשיו כשפרשתי זה אחד הכיוונים שאני בודק, אחת האפשרויות. יש עוד הרבה עסקים קטנים, הצעות מהתקשורת, דברים שאני בוחן".

השיחה האחרונה
"אשתי שירי. היא רצתה להזכיר לי שיש לנו היום בר מצווה לבן של חבר כדי שאני אצא מהלימודים מוקדם, וגם לומר לי שמחר אני צריך להיות עם הילדים. בגדול, היא עברה איתי על הלו"ז השבועי כדי שאני לא אגיד לה פתאום שאני לא יכול לעשות משהו".

איך אתה עונה לטלפון?
"תמיד בשמחה, בכיף. גם אם אני לא מכיר את הקול מאחורי המספר אני תמיד שואל מה קורה ומה העניינים - תמיד באנרגיה".

ואיך השיחה מסתיימת?
"אם זה עם חברים זה ״מממ... יאלללה, מממ... ביי״ אם זה עם אחרים זה ״טוב, יאללה ביי״. אני לפעמים מנתק לפני ה'ביי' כי אני שונא פרידות. לוקח לי זמן לסיים שיחה, להתנתק".

יעל גולדמן: "לפעמים קשה לצפות בחדשות"

חיטטנו בעוד סמארטפונים של סלבס

>> לכל כתבות המגזין