נהוג להגיד שלכל אחד מגיעות לפחות 15 דקות של תהילה. יש אנשים שזה לא מספיק להם, ונראה לפעמים שבמיוחד בשבילם נוצר האינטרנט. הרשת זוכרת הכל, וכך גם אורך החיים הממוצע של כוכב רשת נמשך הרבה יותר מרבע השעה המסורתית. מספיקה תמונה אחת שתהפוך את פלוני אלמוני לתופעת רשת או למם (mem) וצפוייה לו כנראה תהילת עולם באינספור גרסאות ושכפולים של התמונה המקורית.

זו דרכה של הרשת, וכוכבי הממים למדו כבר מזמן להתמודד עם זה יפה. חלק מהם עושים כסף יפה מהעובדה שהפרצוף שלהם השתלט על הרשת, אחרים מנסים למנף את ההצלחה ככוכבים ויראליים גם לתחומים אחרים. יש גם כאלה שהיו מעדיפים שהרשת תשכח אותם, אבל גם הם הפנימו שזה כנראה לא יקרה.

דבר אחד משותף לכל כוכבי הממים: בניגוד לתמונות המפורסמות שלהם, הם אנשים חיים ונושמים. כאלה שמשתנים ומזדקנים כל יום. סביר להניח שאם תראו את רובם ברחוב אפילו לא תזהו אותם. כסוג של שירות לציבור - הנה עשרה כוכבי רשת שרובכם וודאי מכירים, ואיך הם נראים היום. אם תיתקלו בהם יום אחד, אל תשכחו לבקש חתימה גם בשבילנו.

בריאן חסר המזל

בריאן חסר המזל הוא אחד מכוכבי הממים היותר נפוצים ברשת. אתם וודאי מזהים אותו כ"נער האמריקאי שנראה ממש ממש חנון ומחייך חיוך נוראי בצילום ספר המחזור שלו". התמונה שלו משמשת לתיאור מצב של חוסר מזל. למשל "הגעתי בזמן לאוטובוס ... יש שביתה של נהגים".

בריאן ביש גדא
בריאן ביש גדא

במציאות לבריאן בכלל קוראים קייל קרייבן, והיום הוא כבר לא נער אלא בחור צעיר בן 26. אם יוצא לכם להגיע לאוהיו, אולי ייצא לכם לראות אותו מסתובב שם ברחוב אבל סביר להניח שלא תזהו אותו. כיום הוא יראה לכם כמו בחור אמריקאי גנרי טיפוסי, ולא כמו הבחור חסר המזל שמככב ברשת. הסיבה לכך היא לא רק התבגרות. קייל מספר שתמונת ספר המחזור הזה היתה סוג של מתיחה. הוא לא באמת נראה ככה בתיכון, פשוט רצה להשתעשע ביום הצילומים המסורתי ולא ציפה שהתוצאה תהפוך לכל כך פופולרית. ובכל זאת, הוא מינף את ההצלחה ומתחזק ערוץ יוטיוב שנושא את שמה של הדמות.

החברה האובססיבית

החברה האובססיבית, שפרצופה המחייך-פסיכוטי מופיע לא מעט ברשת, היא דוגמה מצויינת לכוכבת מם שלא מוכנה להרפות מההצלחה שלה. במציאות קוראים לה ליינה מוריס, היא בת 24 מטקסס והיא מזמינה את כולם "לעקוב אחריה באובססיביות" בכל הרשתות החברתיות המוכרות לאדם. היא גם מתחזקת ערוץ יוטיוב פופולרי, ונוהגת להעלות סרטונים מבויימים שמספרים על קורותיה של החברה האובססיבית.

חברה אובססיבית
חברה אובססיבית

רגע השיא בערוץ היוטיוב הזה הוא איחוד מרגש בין החברה האובססיבית ובין בריאן חסר המזל. פלא שהייקום לא קרס לתוך עצמו שהשניים נעמדו מול אותה מצלמה.

אה. וכן - יש לה חבר. 

צ'ארלי נשכן האצבעות

לא ברור מה הפך את הסרטון Charlie Bit My Finger, שבו שני אחים בריטיים מדגמנים למצלמה חיי משפחה למופת (אם חיי המשפחה שלכם כוללים נשיכות), לאחד מהסרטונים הכי פופולריים בהסטוריה של יוטיוב. זה גם לא כל כך משנה. "האחים צ'ארלי" הפכו לחלק מה-DNA של הרשת ולרגעים המכוננים בתולדות יוטיוב. 

צ'רלי נשך את האצבע
צ'רלי נשך את האצבע

האוורד דיוויס-קר, אביהם של צ'ארלי והארי, העלה במקור את הסרטון ליוטיוב כדי שסבם של הילדים, שגר בארצות הברית, יוכל לראות אותם. עד היום הוא לא ממש מבין איך הילדים שלו הפכו ללהיט ויראלי, אבל ברגע שזה קרה הוא החליט לא לנסות להלחם בזה, ולתת לילדים שלו להשאר סטארים. הוא אמנם לא ממהר לגלות איפה בדיוק הוא גר באנגליה, אבל כן מספק למי שרק רוצה הזדמנות לראות איך שני הילדים האלה, יחד עם אחיהם הקטן ג'אספר, התבגרו במהלך השנים בערוץ יוטיוב ייעודי.

מאז עברו כמה שנים, והאחים הקטנטנים הפכו לילדים בני 9 ו-11. לפעמים הם משחזרים את הסרטון שהפךאותם לכוכבים, רק שעכשיו זה קצת פחות חינני. במקביל, המשפחה ממשיכה לתפעל איתם ערוץ יוטיוב ולמכור סחורה הנושאת את דמויותיהם. לפני כשנתיים הם פנו לגולשים וביקשו עזרה לנצח בתחרות של יוטיוב. בסרטון האחרון מלפני 4 חודשים הם תיעדו את עצם בחופשה גולשים באומגה.

האסירה היפהפיה

"כתום זה השחור החדש" הפך את בתי הכלא הנשים, לפחות בתודעה של לא מעט צופי טלוויזיה, למקומות סקסיים ונחשקים. אבל גם לפני בואה של סדרת הטלוויזיה הזו היו לא מעט שהתאהבו באסירה אחת ספציפית, כוכבת המם Attractive Convict, שתמונת הפרופיל המאוד מחמיאה שלה, לבושה בבגדי האסירים הכתומים המפורסמים, הפכה אותה לאסירה הכי חמה בעולם.

האסירה המושכת
האסירה המושכת

האסירה הזו היא מגן סימונס, אמריקאית בת 29, שנעצרה על נהיגה בשכרות. היא שוחררה במהרה מהכלא, ונראה שמאז החיים שלה התקדמו במסלול הנכון. כיום היא אמא לארבעה ועוזרת רפואית, ולפי התמונות שהיא מעלה לעיתים לפייסבוק ולאינסטגרם עדיין יפהפיה. כנראה שהיא היתה מעדיפה שהיו זוכרים אותה כקצת יותר מ"אסירה שנראית טוב", אבל כיום היא מסתכלת על כל העניין בחיוך ואפילו מודה שהכל היה לטובה: "כל הסיטואציה הזו גרמה לי לשנות הרבה דברים בחיי. זו היתה קריאת השכמה", היא סיפרה ב-2013 ל-Daily Mail.

A photo posted by Meagan Simmons (@meagabeauty) on

נגנית הפיקולו הבוכייה

רוקסאן כליפו היא כוכבת רשת טרייה יחסית. במרץ השנה סרטון וידאו בכיכובה, בה היא לא מצליחה לעצור את הדמעות בזמן שקבוצת הכדורסל אותה היא עודדה הפסידה במשחק, תוך כדי שהיא מנגנת בפיקולו, הפך לתופעה ויראלית ואת רוקסאן לנגנית הפיקולו הכי מוכרת מאז ומעולם. משהו בפרצוף העצוב שלה פשוט נוגע ללב.

לא עברו מספיק שנים כדי לשנות לגמרי את תווי פניה של הכוכבת - אבל בחסות ג'ימי פאלון זכינו לראות צד אחר של רוקסאן, כזה שמאיר את הפרצוף שלה באור אחר לגמרי: חיוך.

 

 

איפה רוקסאן נמצאת היום? פחות או יותר באותו מקום: לומדת ביולוגיה באוניברסיטת Villanove שבפנסליבניה, ומנגנת לה בצ'לו בשעות הפנאי. אולי אחרי שתסיים את התואר היא גם תעשה מזה קריירה.

ילד סטאר-וורס

הסיפור שמאחורי Star Wars Kid, הילד האמריקאי שצילם את עצמו עושה תרגילי חרב-אור מביכים במיוחד, לא כל כך מצחיק כמו הסרטון שהפך אותו לכוכב. הוא צולם כשג'יסליין רזה, כוכב הסרטון, היה ילד בן 15, ואף אחד לא היה אמור לראות אותו. רק מה, לסרטונים מביכים יש נטייה מעצבנת להתגלות, וכשחבריו של רזה גילו את ההקלטה המביכה הזו הם מיהרו להפיץ אותה. זה היה טרום ימי הסמאארטפונים, וואטסאפ, פייסבוק ויוטיוב, והוא הופץ ברשתות שיתוף קבצים כמו קאזא. נשמע כמו פרה הסטוריה, אבל הוא הגיע לאנשים רבים, ועם כניסת יוטיוב לחיינו - עלה גם שם בכמה וכמה עותקים.

רזה הפך לבדיחת השעה, וסבל שנים רבות מאוחר יותר מבריונות בגלל הסרטון האומלל הזה. במשך עשור הוא ניסה להרחיק את עצמו מהפאדיחה, ואף תבע את חבריו לכיתה שהפיצו את הסרטון במקור. רק ב-2013 הוא הסכים להתחיל להתראיין לתקשורת, ועשה זאת כדי לספר את הצד השני והעצוב יותר של הסרטון הויראלי הזה.

אחרי שסיים את בית הספר התיכון רזה המשיך ללימודי משפטים, וכיום, בגיל 28, הוא מנהל קרן צדקה המוקדשת לשמירה על מורשת העיר הקנדית הקטנה Trois-Rivières. יש לנו הרגשה שהוא יוותר על צפייה בפרק החדש של Star Wars שצפוי לצאת השנה.

טאי זונדאי

שנת 2007 היתה שנה טובה לטאי זונדאי ממינסוטה. זמר הבריטון, אז בן 25 הפך לתופעת רשת פופולרית בעזרת שיר מוצלח אחד (Chocolate Rain).

טאי זונדיי
טאי זונדיי

הייתם מצפים שהוא ייעלם מהשטח כמו זמרי יוטיוב רבים, אך זונדאי עדיין ממשיך לשיר. בשנים האחרונות הוא מופיע ומשתתף כאורח בתוכניות טלוויזיה ומופעים מוזיקליים.

בשנת 2015, כשהוא בן 33, הוא נראה קצת יותר בוגר והרבה יותר בטוח בעצמו. אם אתם סקרנים אתם מוזמנים להאזין לגירסה המלבבת שלו ל-Let it Go, רק היזהרו לא לעשות את זה ליד הילדים שכנראה לא יבינו מי זה האיש הזה ומה הוא עשה לנסיכה אלזה.