סמסונג הציגה הלילה ב-CES, את הטאבלט החדש שלה, ה-Galaxy TabPro S. כמו מיקרוסופט ואפל, גם סמסונג רוצה שהטאבלט שלה ישמש כתחנת עבודה. לפטופ שהוא לא בדיוק לפטופ, אלא מחשב שניים באחד שמיועד בעיקר למשתמשים כבדים, אבל ירשים גם את כל השאר.

Samsung Galaxy TabPro S
Samsung Galaxy TabPro S

יצור הכלאיים, בגודל 12 אינץ', עובי של 6.3 מילימטר ומשקל של 693 גרם, מבוסס על מערכת ההפעלה ווינדוס 10 ופונה לשוק מסוים וצר של אנשים שרוצים לנייד את תחנת העבודה שלהם. המקלדת החיצונית שלו כוללת משטח מגע, בדומה לכאלה שיש בלפטופים.

סמסונג מבטיחה חדות גבוהה במיוחד, עם רזולוציה של 2,160x1,440 (בטכנולוגית Super AMOLED, כמו הסמארטפונים של החברה) ו-94% מהגוונים הטבעיים (100% זה כנראה רק לטאבלט של אלוהים). לדברי החברה, הוא מתאים גם לצפייה בסרטים וגם לגיימינג, אם כי בגודל 12 אינץ', לא בטוח שזה פונה לקהל הכבד של משחקים שהם יותר מורכבים מאנגרי בירדס.

 

הטאבלט תומך בקטגוריה 6 של הדור הרביעי (LTE). במילים אחרות: אפשר לגלוש בו ממש מהר גם מחוץ לבית. אם הרשת הסלולרית אליה מחוברים מהירה גם היא. יחס זמן הטעינה ל"איפה יש פה שקע?!" עומד על שעתיים וחצי של חיבור באינפוזיה לחשמל בעבור 10.5 שעות עבודה. ככה זה עם מסכים גדולים, לפחות כרגע. המעבד הוא Intel Core M מסדרת הדור השישי של מעבדי ה-Core i, בעל ליבה כפולה במהירות 2.2 גיגה-הרץ. זיכרון פנימי מתאים לטאבלט בסדר גודל כזה יהיה 4 גיגה-בייט, והאחסון יהיה 128 או 256 גיגה-בייט בכונן מסוג SSD (כונן מבוסס פלאש, ללא חלקים נעים). אה, ויש לו מצלמות מאחור ומלפנים - שתיהן עם חיישני 5 מגה-פיקסל.

Samsung Galaxy TabPro S
Samsung Galaxy TabPro S

בנפרד נמכרים מטען בתקן USB A&C (כלומר צד אחד בגודל מלא לחיבור למחשב או למתאם חשמל וצד שני סימטרי המתחבר לטאבלט), וכן עט סטיילוס מבוסס בלוטות'. הטאבלט יהיה זמין לרכישה החל מחודש פברואר. עדיין לא ידוע מה יהיה מחירו בישראל, ואם יהיה זמין בסבב ההפצה הראשון.

* גילוי נאות: הכותב הוא אורח CEA, המארגנת את התערוכה.