קנס בגובה 3,000 ליש"ט (קרוב ל-14,000 שקל) הוטל לאחרונה על דייויד קארלין, מלח בן 34 מבריטניה, על תקרית ימית שכמעט הביאה למותו, כך מדווח הסאן הבריטי.

במאי 2016 הפליג קארלין בסירה Peggotty (לשעבר Nayland) - סירת מעבורת באורך 11 מטר ורוחב 3 מטר ורבע, שנבנתה בשנת 1937 ושימשה להעברת חיילים לספינות במלחמת העולם השנייה. הוא היה בדרכו למכור אותה והיה מלווה נציג מטעם הקונה.

אלא שהפלגת המכירה הסתיימה בכמעט טרגדיה לאחר התנגשות בספינת משא שמשקלה פי 1,400 מזה של הסירה.

לפי ועדת החקירה, קארלין יצא להפלגה בערפל כבד, כאשר כמעט כל אמצעי הניווט והבטיחות בסירה הישנה מושבתים. במקום זה, הוא השתמש באפליקציית מצפן או ניווט באייפד - אלא שעם היציאה מהנמל אבדה קליטת הרשת האלחוטית והאפליקציה הפסיקה לעבוד. קארלין ניווט את הספינה בטעות אל נתיב הספנות המרכזי של בריטניה, וספינת משא דנית בשם Petunia Seaways, שנבנתה בשנים 2003-2004 וגודלה 200 מטר אורך ו-27 מטר רוחב, התנגשה בו.

הקברניט הדני, שהיה בדרכו לשוודיה, כלל לא הבחין בהתנגשות בשל הבדל הגודל העצום בין הסירות והערפל הכבד. למזלו של קארלין, קריאת המצוקה בסירה הישנה שלו עבדה והוא הספיק להזעיק סירת חילוץ לפני שהפגוטי טבעה.

גורמים ברשות האחראית על שיט בבריטניה אמרו לסאן כי שני המלחים - גם קארלין וגם הקברניט הדני - נהגו ברשלנות וגרמו לתאונה שלא היתה צריכה לקרות. לכן, על כל אחד מהם הוטל קנס בגובה 3,000 ליש"ט.