בשורה מרעישה (תרתי משמע) למשתמשי המכשירים הניידים של אפל בישראל: בקרוב תוכלו לכתוב הודעות וטקסטים אחרים מבלי להסתכל על המקלדת. במקום זאת, תוכלו ללחוץ על כפתור המיקרופון במקלדת ולהכתיב למכשיר את ההודעה, כולל סימני פיסוק, כפי שמדווח הבלוג גיקסטר.

משתמשי אנדרואיד בישראל קיבלו את היכולת להכתיב למכשיריהם הודעות כבר לפני כשלוש שנים, בדצמבר 2011. בינתיים, משתמשי אייפון, אייפד ואייפוד טאצ' יכולים היו להכתיב רק באנגלית (ומספר שפות נפוצות בחו"ל, כמו גרמנית וספרדית). עתה, בגרסת בטא ראשונה ל-iOS 8.3, ששוחררה בשבוע שעבר, הוסיפה אפל לראשונה יכולת הכתבה בעברית.

 

כפי שניתן לראות בסרטון, ההכתבה עובדת היטב בסביבה שקטה ומבינה גם מעבר למושגים מסוימים באנגלית וסימני ניקוד. בינתיים יכולים ליהנות ממנה רק מי שנמנים על החוג המצומצם של נסייני גרסאות הבטא של החברה, אך בחודשים הקרובים היא צפויה לצאת לכולם.

ניתן לשער כי היכולת להכתבה קולית מהווה הכנה גם להשקת סירי בעברית, וגם להשקת השעון של אפל, שפעולות רבות בו מבוססות על דיבור בשל גודל המסך שאינו מאפשר הקלדה. בכך נפתחת בפני אפל הזדמנות נדירה לעקוף את גוגל בתמיכה במשתמשים הישראלים, שכן השעונים של גוגל לא תומכים בעברית כלל בשלב זה.