בשבוע שעבר, עם יציאת האייפד פרו לחנויות, אמר מנכ"ל אפל כי אנשים כבר לא יקנו מחשב אישי (PC). בשנים האחרונות יש קרב על ליבם של הצרכנים בין הטאלבטים ללפטופים למחשבים אישיים, כאשר הגבול בין השניים הראשונים מטשטש. אחרי שימוש באייפד פרו במשך שבוע, הוא בהחלט נותן פייט לא פשוט ללפטופים.

מערכת ההפעלה החדשה iOS 9.1 מאפשרת לעבוד במקביל על שתי אפליקציות. זה כבר קרוב יותר לחוויה של שימוש במחשב מאשר טאבלט, אבל את יוטיוב עדיין אי אפשר להפעיל בצד אחד, בזמן שעובדים על אפליקציה אחרת. יוטיוב מאפשרת להאזין ברקע רק בשירות שלה בתשלום שכרגע לא פתוח לישראל.

המסך שלו בגודל 12.9 אינץ' - גודל של לפטופ בינוני-קטן - אי אפשר להחזיק ולהפעיל אותו ביד אחת. המקלדת על המסך גדולה במיוחד ונוחה להקלדה. אפשר כמובן, כמו בטאבלטים רבים, לחבר מקלדת חיצונית ואז החוויה כמעט זהה ללפטופ רגיל בגודל הזה. אך המקלדת שמציעה אפל ומותאמת בדיוק לטאבלט עולה 169 דולר, מה שמייקר משמעותית את כל החבילה. 

איכות המסך מצויינת למשחקים ולסרטים בנוסף לארבעת הרמקולים החזקים, ומדובר בטאבלט חזק במיוחד. המצלמה האחורית שלו (8 מגהפיקסל) מספקת תמונות באיכות טובה, ומצלמת הסלפי לשיחות וידאו היא ברזולוצית 1.2 פיקסל בלבד לא תפיק תמונות סלפי מרשימות, אך בשביל זה כנראה בכל מקרה תשלפו את הסמארטפון ולא תחזיקו טאלבט עצום למטרה הזאת. בלי מטען הצלחנו להחזיק את הטאבלט עובד בין 8.5 ל-10 שעות - נתונים מרשימים בהתחשב בגודל המסך שלו.

המוצר מהנה מאוד ואיכותי, אבל הוא לא מיועד לכל אחד. מי שיהנה במיוחד מהיתרונות של האייפד פרו יהיו כנראה גרפיקאים ומעצבים, במיוחד בשילוב העפרון שגם נמכר בנפרד ב-99 דולר.

האייפד פרו נמכר בחו"ל במחיר של החל מ-799 דולר לדגם ה-32 גיגה. המקלדת החיצונית עולה 169 דולר, והעפרון עולה 99 דולר. האייפד יגיע לישראל ככל הנראה בתחילת דצמבר. 

יתרונות: איכות מסך, מהירות, 4 רמקולים איכותיים, יכול לשמש להמון אנשים להתנתק לגמרי מהמחשב.
חסרונות: לא ניתן לתפעל ביד אחת, זיהוי טביעת אצבע לא עובד מהר כמו באייפון 6s, מצלמה קידמית באיכות נמוכה, מחיר גבוה ואביזרים (מקלדת ועפרון) יקרים.

(תודה לעמיחי לוינשטיין)