לאחר שמועות מרובות על אייפון חדש, מקבוק אייר חדש ואפילו המטען האלחוטי המובטח Air Power, הציגה אפל רק מוצר אחד באירוע אנטיקלימטי במיוחד, שהתמקד בתחום החינוך. האייפד החדש, שמכונה פשוט "iPad 9.7-inch" ממש כמו קודמו, הוא גירסה משודרגת לאייפד הזול הקיים של החברה שהושק בדיוק לפני שנה, אשר יוצע לציבור באותו המחיר - 329 דולר - ולמורים בהנחה של 30 דולר.

הבשורה הכי גדולה של האייפד היא תמיכה ב-Apple Pencil הקיים של החברה, שעד כה היה אביזר סטיילוס ששמור רק לליין האייפד פרו של החברה. בנוסף שודרג האייפד החדש במעבד ה-A10 Fusion של החברה, אותו אחד שנמצא במכשירי האייפון 7 מלפני שנה וחצי, ו... זה הכל.

כל שאר המפרט נותר כשהיה מהשנה שעברה, כולל המצלמות (8 מגה פיקסל אחורית ו-1.2 מגה פיקסל קדמית), הרזולוציה (2048 על 1536 פיקסלים), חיי הסוללה (עד 10 שעות), הקישוריות (בלוטות' 4.2) והחיישנים (כן, עדיין עם Touch ID).

iPad 9.7 inch 2018 (יח``צ: אפל)
יח``צ: אפל
iPad 9.7 inch 2018 (יח``צ: אפל)
יח``צ: אפל

אפל מציעה את האייפד החדש בשלושה צבעים - כסוף, אפור חלל וזהב חדש שנראה בהיר יותר מהאייפדים הקיימים. הוא יגיע עם תצורות אחסון של 32 ג'יגה-בייט או 128 ג'יגה-בייט (תמורת 100 דולר יותר), ובדגמים של ווי-פי בלבד או עם קישוריות סלולרית (דגם שמחירו יתחיל ב-459 דולר).

האייפד זמין לרכישה כבר עכשיו באתר החברה ויהיה זמין ללקוחות בחנויות ברחבי העולם החל מהשבוע הבא. טרם ידוע מתי יגיע גם לישראל, אם כי הגירסאות המוזלות הללו של מוצרי אפל בד"כ מוצאות את דרכן לכאן יחסית מהר.

iPad 9.7 inch 2018 (יח``צ: אפל)
יח``צ: אפל

מעבר לכך השיקה החברה קולקציה חדשה של אביזרים בצבעי אביב בוהקים, בהם כיסויים לאייפון X, לאייפון 8 ולאייפד 10.5 אינץ', רצועות לאפל ווטץ' ולגירסאות הנייקי וההרמס. כמו כן העמידה אפל למכירה בנפרד אביזרים למק שעד כה הגיעו בלעדית רק עם גירסת ה-iMac פרו - ה-Magic Mouse 2, Magic Keyboard ו-Magic Trackpad בצבעי אפור חלל, שיהיו זמינים לרכישה תמורת תוספת של 20 דולר למחיר הגרסאות הלבנות שלהם. למה? כי אפל.