בתום מספר שבועות של בדיקות וגרסאות בטא למפתחים, שחררה אפל אמש (ד') את עדכון גרסה 8.3 למערכת ההפעלה iOS, הטומן בחובו מספר לא מבוטל של אפשרויות חדשות, בהן בשורה משמחת במיוחד עבור המשתמשים הישראלים.

הכתבה בעברית ב-iOS 8.3 (צילום: אריק שיינר | Tgspot)
הכתבה בעברית באייפון | צילום: אריק שיינר | Tgspot

העדכון החדש יאפשר לראשונה הכתבה בעברית - כלומר: כתיבת הודעות בעזרת דיבור. כך לדוגמא, בעת כתיבת הודעה המשתמש יוכל ללחוץ על אייקון המיקרופון הנמצא לצד מקש הרווח במקלדת ולהקריא בקולו את הטקסט אותו הוא מעוניין לכתוב. עם זאת, חשוב לציין כי על מנת להפעיל את אפשרות זו, יהיה על המשתמש לנווט לעבר אפליקציית ההגדרות/מקלדות ומשם להפעיל את האופציה.

גם אפליקציית המפות של אפל זכתה לגיור וכעת שמות הרחובות, כמו גם הוראות הניווט, מוצגים בשפה העברית, בדומה לאפליקציית וייז ודומותיה.

האמוג'י המגוונים של אפל (צילום: Zac Hall, 9to5Mac)
סנטה בצבעי עור שונים, מתוך האימוג'י החדשים של אפל | צילום: Zac Hall, 9to5Mac

החברה הוסיפה גם מקלדת ריגשונים (אמוג'י) חדשה, שתקל על המרבים להשתמש בסימנים להבעת רגשות. נוסף לצורת המעבר בין האימוג'ים השונים שהשתנתה במעט, מכילה המקלדת גם פרצופים בצבעי עור חדשים – כהתחשבות במגזרים שונים של האוכלוסייה. בנוסף, המשתמש יכול לבחור עתה את צבע העור של הריגשון עצמו (במידה ומדובר בדמות) על-ידי החזקה ובחירה קצרה.

אפשרות חדשה נוספת מאפשרת למשתמשים לייצור מעיין חלוקה באפליקציית ההודעות, שתסווג הודעות מאנשי קשר מוכרים ברשימת אנשי הקשר וכאלו שלדעתה נחשבות כספאם, מה שיכול לסייע בסינון מוצלח של הודעות בקשות התרומה מקבר רחל ומוסדות דומים.

אופציה נוספת וחשובה לא פחות קשורה למשתמשי שרותי המייל של גוגל: מנגנון האימות הדו-שלבי, המונע פריצות לחשבון על ידי שליחת הודעת SMS עם קוד זיהוי חד-פעמי בכל ניסיון להתחבר לחשבון גוגל ממכשיר שלא היה מחובר אליו קודם לכן.

מלבד זאת, מתקנת החברה שורה ארוכה של באגים ובעיות שונות שהתגלו בגרסאות הקודמות. בין התיקונים שנרשמו ניתן למצוא בעיות סינכרון וגיבוי הקשורות לשירותי הענן של החברה, הודעות iMessage שלא תפקדו כהלכה, שיפורים במרכז הבקרה ומספר תיקונים שונים בגזרת שירות התשלומים Apple Pay, אותו השיקה החברה לפני מספר חודשים. בנוסף, תוקנו גם בעיות שונות הקשורות לקליטת הרשת האלחוטית ובעיות בדפדפן החברה, שכשל לעתים כאשר המשתמש גלש ברשת הסלולרית.

גם מחזיקי המכשירים הישנים, שסבלו רבות מאז שחרורה של גרסת iOS 8 הראשונה, ייהנו מהעדכון. על-פי דיוווחים שונים שהתקבלו ברשת, מורגשת עלייה בביצועים, בעיקר לציבור מחזיקי ה-iPhone 4S, שכפי הנראה זהו העדכון האחרון אותו יקבל.

נוסף לעדכוני הבאגים והאפשרויות השונות, הוסיפה החברה גם תמיכה בטכנולגיה שלה לתקשורת עם הרכב, CarPlay. מדובר במערכת בידור לציבור הנהגים, הנשלטת בעזרת פקודות קוליות, דרכה יוכל המשתמש להפעיל פונקציות שונות כגון ניווט, ניגון מוזיקה, שליחת הודעות ועוד בלי להסיר את עיניו מהכביש וידיו מההגה.

לצד העדכון המשמעותי לו חיכו משתמשים רבים, הודיעו קבוצות האקרים שעוסקים בפריצות Jailbreak כי העדכון חוסם למעשה את חורי האבטחה עליהם התבססו פריצות ה-Jailbreak הקודמות. לכן, לבעלי אייפונים ואייפדים פרוצים למיניהם מומלץ לשמור מרחק מהעדכון, לפחות עד אשר יודיעו אחרת.

עדכון iOS 8.3 זמין למכשירי ה-iPhone 4S ומעלה, iPad 2 ומעלה, iPad Mini ומעלה ומכשיר iPod Touch דור חמישי. את העדכון ניתן להוריד ישירות מהמכשיר דרך מנגנון ה-OTA או לחילופין דרך תוכנת ה-iTunes.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot