שרטוטים של האייפד הענק (צילום: Macotakara)
צילום: Macotakara

לאחר שנים של התעקשות, אפל הגדילה אפל את מסך האייפון ל-5 אינץ', ואף הוציאה פאבלט בגודל 5.5 אינץ'. זאת לאחר שמייסדה האגדי לעג לסמסונג על הגודל וטען שאף אחד לא ישתמש בזה. עתה, מסתבר שהאייפד הבא של החברה עומד להיות אחד הטאבלטים הגדולים שנועד ליצור למעשה קטגוריית שוק חדשה.

12.2 אינץ', מעבד A9 ו-4 רמקולים

השמועות בנוגע לאייפד החדש מתרוצצות כבר מספר חודשים, אולם עכשיו, אתר יפני חושף את מה לשטענתו הם השרטוטים האותנטיים של האייפד החדש. על פי השרטוטים, גודלו של האייפד החדש, האייפד פלוס אם תרצו, יעמוד על 12.2 אינץ'. כרגע, עומדים דגמי האייפד על גודל מסך של 9.7 אינץ' לאייפד Air ולאייפד Air 2 ו-7.9 אינץ' לאייפד מיני, כך שמדובר על קפיצה משמעותית בגודל המסכים שמציעה החברה.

עוד ב-Geektime:

עוביו של המכשיר צפוי להיות בין 6.9 מילימטר ל-7 מילימטר. רוב הטאבלטים כיום מתחלקים ל-3 קבוצות עיקריות: קטנים: 7 עד 7.9 אינץ'; בינוניים: 8.9 עד 9 אינץ'; גדולים: 9.4 עד 10.6 אינץ' וענקיים: 11.6 ומעלה. האייפד החדש, שייכנס לקטגוריה האחרונה, ייתחרה בעיקר בחברות כמו סמסונג שהציגו את ה-Galaxy Note Pro ו-Galaxy Tab Pro בגודל 12.2 אינץ' ומיקרוסופט וה-Surface Pro 3 שלה.

עוד חושף הדיווח כי המכשיר יכלול מעבד A9 חדש, וכן הוא יכלול 4 רמקולים, כדי לספק חוויית סאונד סטריאופונית גם במצב אנכי וגם במצב אופקי. על פי דיווחים שונים, צפויה אפל להשיק את האייפד החדש בין אפריל ליוני 2015.

המסך גדל, המכירות של אפל דווקא יורדות

למרות שאפל לא היתה הראשונה להציג טאבלט, היא היתה הראשונה ליהנות מהצלחה גורפת עם הכרזתו של סטיב ג'ובס על האייפד אי שם ב-2010. למרות זאת, בזמן האחרון מכירות המכשיר נפגעו יחסית למתחרות.

נכון, צפי המכירות של 2014 נראה מרשים ועומד על כמעט 65 מיליון אייפדים, אבל מדובר בירידה משמעותית של 12.7% לעומת 2013. נתח השוק של החברה עומד על 27.5% לעומת 67.7% אחוז של טאבלטים שמריצים אנדרואיד, עם מכירות של כ-160 מיליון טאבלטים אנדרואידיים השנה.

על פי הדיווח של IDC עד 2018 צפוי לעמוד נתח השוק של החברה על 24.5 אחוז בלבד, אחת הסיבות שטאבלטים שמריצים אנדרואיד פופולאריים כל-כך היא מגוון המפרטים, הגדלים והמחירים שהם מציעים. לכן, מפתיעה ההאטה במכירות שחווה אפל, בהתחשב בעובדה שהחברה מציעה 5 דגמי אייפד למכירה (22 תתי-דגמים) כשהאייפד פלוס צפוי להגיע בקרוב ולהרחיב את המגוון.

הכתבה פורסמה במקור ה-Geektime