לאור התפשטות הקורונה בישראל, השיקו מפתחים ישראלים אפליקציה חדשה שנועדה לעצור את הפאניקה הגוברת. האפליקציה תעקוב אחר מסלולו של המשתמש, תשווה אותו למסלולם של הנדבקים בנגיף, ובמידה ותהיה הצלבה - תתריע בפניו על כך ותדרוש ממנו ליצור קשר עם גורמי הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביממה האחרונה מנסים אנשי משרד הבריאות למצוא דרכים יצירתיות לעצור את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. מתוך הערכה שהמצב ילך ויחמיר, מפתחים ישראלים השיקו את האפליקציה החדשה למעקב אחר חולי הקורונה בישראל שתעשה סדר לאזרחים המודאגים.

האפליקציה שתעקוב אחרי חולי הקורונה בישראל (צילום: TrackVirus)
האפליקציה שתעקוב אחר מסלול הקורונה | צילום: TrackVirus

בשבועות האחרונים אנחנו נחשפים לא פעם לפרסומיו של משרד הבריאות בדבר חולי קורונה חדשים שמתגלים ברחבי הארץ. משרד הבריאות ניצב מול מספר קשיים, כאשר ביניהם הניסיון להתחקות אחר צעדיהם של כלל החולים בזמן הקצר ביותר, וזאת במטרה לפרסם לקהל הרחב את שמות המקומות שבהם ביקרו. עד כה פרסם המשרד באתרו את המסלול של אותם חולים, כמו חנות התחפושות "הפיראט האדום", בית ספר או חדר כושר - אולם עלה קושי לעקוב אחר היעדים הללו דרך האתר.

האפליקציה החדשה שיצאה בשעות האחרונות אמורה לעשות סדר בבלגן שנוצר סביב המעקב אחר החולים. כשאדם יוריד את האפליקציה למכשיר הנייד שלו, האפליקציה תתחיל לנטר את צעדיו על מנת ליצור מסלול שיעקוב אחר המקומות שבהם ביקר המשתמש.

במקביל, האפליקציה תסנכרן את מסלולו עם המידע שמגיע ממשרד הבריאות, ואם בשלב כלשהו יתגלה שישנה הצלבה בין המקומות שבהם ביקר לבין המקומות שבהם ביקרו חולי הקורונה - האפליקציה תעדכן את המשתמש שעליו ליצור קשר עם גורמי הבריאות הרלוונטיים. משם, כנראה – ייאלץ להיכנס לבידוד ולפעול על פי הנחיות משרד הבריאות.  

האפליקציה נקראת "TrackVirus" וקיימת כבר היום עבור משתמשי אנדרואיד. לטענת המפתחים הישראלים, בימים הקרובים תהיה נגישה גם למחזיקי אייפון.

הורידו את אפליקציית TrackVirus