אפליקציות (צילום: istockphoto)
צילום: istockphoto

עבור גוגל, הרבעון האחרון כבר החל - אך השנה עוד לא הסתיימה ויש עוד הרבה מה לחשוף. על פי הדיווח שמגיע אלינו מ-PhoneArena, האירוע הגדול הבא של גוגל יתרחש ביום רביעי הקרוב, ב-15 באוקטובר, והוא יכלול השקות מרכזיות של מספר מוצרי מפתח.

אז מה על הפרק? זה מתחיל בהשקתה הרשמית של Android L/Lollipop, העדכון הגדול ביותר למערכת ההפעלה הפתוחה, אל מכשירי הנקסוס וניתנת האות לשאר היצרניות לעדכן את מכשיריהם הקיימים, וממשיך עם השקתו של הטאבלט הנקסוסי החדש, ה-Nexus 9. מי שתייצר את הטאבלט הפעם היא חברת HTC, והוא צפוי להכיל את שבב ה-"קאמבק" של Nvidia לתחום, ה-Tegra K1. 

לפי הדיווחים האחרונים, הטאבלט החדש יציג גם תמיכה אמיתית ב-64 ביט, אשר ינצל את גרסת מערכת ההפעלה החדשה. הוא יכלול מסך בגודל 9 אינץ' ברזולוציית Quad HD, או 2560 על 1600 פיקסלים.

ברשימת השמועות ישנה גם את Android Wear 2.0, עדכון גדול למערכת ההפעלה למוצרים הלבישים של גוגל שהוצגה , שם היא צפויה לקבל כמה פונקציות חדשות ועוד מספר של עדכוני יציבות, שאמורים לתת תשובה (וגם תגובה ראשונה) של גוגל ל-Apple Watch שמריץ עליו את מערכת ההפעלה Watch OS.

ומה לגבי הנקסוס 6/Shamu? הדיווח מציין כי הוא יגיע בתחילת נובמבר, ולא באירוע הגדול בשבוע הבא, כמו שחשבו תחילה. אנחנו נמתין בציפייה רבה בימים הקרובים כדי לראות האם גוגל תתחיל לחלק הזמנות לאירוע שכזה, או לא.

גם אפל משיקה

בשבוע שעבר אפל אישרה באופן רשמי את השמועות אודות אירוע הכרזה נוסף כאשר שיגרה הזמנה לעיתונאים בה נכתב "It's been way too long"  – עבר זמן רב.

מלבד מכשירי האייפד והשקתה של מערכת ההפעלה החדשה ל-Mac, אפל צפויה להכריז על הסדרה הבאה של מחשבי ה-Mac, כאשר הדיווחים מדברים על מחשבי iMac חדשים בעלי רזולוציה גבוהה של 5K. בנוסף גם iOS 8.1 צפויה לצאת באופן רשמי בסוף החודש לאחר האירוע, ומלבד תיקוני באגים שונים אשר התגלו בגרסאות הקודמות של המערכת . אפל גם צפויה להביא עימה תמיכה רשמית ב-Apple Pay, שירות התשלומים החדש והחזרת האפשרות לשלוח הודעות SMS באמצעות מחשב המק או האייפד.

הכתבה פורסמה במקור ב-TGspot