נקסוס 7 שרוף (צילום: Baidu)
נשרף כליל | צילום: Baidu

הנקסוס 7, המיני טאבלט החדש של גוגל בשיתוף עם אסוס, נחשב לאחד מהמכשירים הלוהטים שיש היום בשוק – עכשיו מסתבר שהוא גם לוהט פשוטו כמשמעו.

משתמש רשת הפורומים הגדולה בסין השייכת לביידו (הגוגל של הסינים), פירסם בסוף השבוע תמונה של הנקסוס 7 שרוף, כשהוא טוען כי המכשיר התחמם ועלה בלהבות אחרי שחיבר אותו לכבל טעינה מקורי של החברה. המכשיר, נשרף לא רק במעטפת החיצונית שלו, אלא גם כל רכיביו הפנימיים.

נקסוס 7 שרוף (מאחור) (צילום: Baidu)
כך נראה גב הנקסוס 7 | צילום: Baidu

מי שמייצרת את המכשיר בשיתוף עם גוגל היא חברת אסוס, ועל פי דיווחים שונים ולא מאושרים ברשת, אחרי שהתלונה הפכה לוויראלית וצוטטה באתרי טכנולוגיה רבים ברחבי העולם, החברה לא רק הציעה להעניק למשתמש מכשיר נקסוס 7 חדש לגמרי, אלא גם לתת לו מתנה יוקרתית במיוחד, משקפי גוגל.

>> כבר עשיתם לייק לפייסבוק של נקסטר?

בעוד שלא ניתן ככל הנראה באמת להוכיח שמדובר במכשיר מקולקל ומסוכן, יש לקחת בחשבון שייתכן והתקלה נבעה מחוסר התאמה בין מקור הכוח לבין המכשיר עצמו שחובר אליו, נראה שהמתנות הנדיבות שאסוס לכאורה הרעיפה על המשתמש יכולות לדבר בעד עצמן. לא גוגל ולא אסוס הגיבו לדברים.

אין תמונה
וכך הנקסוס 7 אמור להיראות

מי שבכל זאת ירצה לרכוש את הנקסוס 7, בעל המסך בגודל 7 אינצ'ים (מסכו של האייפד החדש הוא 9.7 אינצ') ומשקל של ספר קריאה (340 גרם) יוכל לעשות את זה כבר היום ברשת באג במחיר של כ-1,500 שקלים (עבור נפח זיכרון של 16 ג'יגה בייט).

בגלל שמדובר במוצר מבית גוגל, הנקסוס יקבל את מערכת ההפעלה אנדרואיד, בגרסתה החדשה ביותר ג'לי בין. הנקסוס מגיע עם חומרה חזקה יחסית המבוססת על שבב מרובע ליבות Tegra 3 ומבטיח עבודה לעד 9 שעות עבודה. לטאבלט רזולוציה של 1280×800 מסוג IPS, מצלמה 1.2 מגה פיקסל והוא כולל את מגוון הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth ו-NFC.

>> שערוריה: לאן נעלמה רובה של ישראל במפות של פליקר