שבוע בדיוק מאז הציגה מיקרוסופט את הסמארטפון הראשון שלה ללא לוגו נוקיה, חשפה יצרנית הסלולר לשעבר את המוצר הראשון שלה בשלוש השנים האחרונות שאינו פרי שיתוף פעולה עם מיקרוסופט: Nokia N1.

מכשיר ה-N1 הוא טאבלט הנראה במבט ראשון ככפיל של אייפד מיני מבית אפל: הגוף הדקיק שלו, בעובי 6.9 מילימטר בלבד, עשוי פיסת אלומיניום, עוביו 6.9 מילימטר בלבד וגודל המסך שלו 7.9 אינצ'. כמו גן, בתחתיתו נמצאים רמקולים סטריאופוניים מאחורי סדרות של חרירים עגולים ושקע USB בתקן C החדש, הדומה לחיבור הסימטרי של אפל שאינו תלוי-כיוון.

הטאבלט של נוקיה
הטאבלט של נוקיה, Nokia N1

אך למרות עיצוב דומה, הטאבלט הראשון של נוקיה שונה מאוד מזה של אפל: הוא מבוסס על מעבד מרובע-ליבות מסוג 64 ביט במהירות 2.4 גיגה-הרץ מסדרת אטום של אינטל, זיכרון עבודה בנפח 2 גיגה-בייט, נפח אחסון פנימי של 32 גיגה-בייט ומצלמות עם חיישנים של 8 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל מלפנים.

בנוסף, כמובן, נבדל מחשב הלוח של נוקיה מזה של אפל בתוכנה: הוא מריץ את מערכת ההפעלה של גוגל, אנדרואיד, בגרסתה החדשה - 5.0 Lollipop (סוכריה על מקל). על גביה מולבש ממשק משתמש של נוקיה בשם Z-Launcher, הלומד את הרגלי השימוש של בעליו ומציף עבורו את האפליקציות המתאימות לפי השעה והמקום. בנוסף, הוא מאפשר לצייר אותיות על המסך כדי לחפש אפליקציות שנדחקו מרשימת המשומשות ביותר.

כאמור, הטאבלט הוא המכשיר הראשון של נוקיה אחרי עידן מיקרוסופט, שהשלימה לאחרונה את השתלטותה על חטיבת הסלולר של החברה הפינית. לכן, המכשיר אינו תומך בקישוריות סלולרית אלא באינטרנט אלחוטי מסוג WiFi בלבד.

עוד ב-NEXTER:

המכשיר ייצא תחילה בסין באמצע פברואר 2015, לאחר מכן ברוסיה ולאחר מכן בשאר העולם. מחירו 250 דולר.