גוגל הרחיבה הערב (ג') באופן משמעותי את מגוון מוצרי החומרה שלה, והכריזה על לא פחות מ-5 מכשירים חדשים ב-3 קטגוריות.

הסמארטפונים של גוגל - Nexus 6P ו-Nexus 5X (צילום: גוגל)
מכשירי הנקסוס החדשים: 6P (מימין) ו-5X | צילום: גוגל

שני סמארטפונים מתקדמים

חלקו העיקרי של האירוע עסק, כצפוי, בשני הסמארטפונים החדשים של החברה, נקסוס 5X ונקסוס 6P. נקסוס 5X הוא שדרוג לנקסוס 5 של LG, המגיע עם מסך בגודל 5.2 אינצ' ברזולוציית Full HD וסוללה בקיבולת 2,700 מיליאמפר/שעה, בעוד נקסוס 6P הוא פאבלט עשוי אלומיניום מבית וואווי, עם מסך AMOLED בגודל 5.7 אינצ' וברזולוציית Quad-HD.

 

שני המכשירים מגיעים עם מעבדים מודרניים בטכנולוגיית 64-ביט, מצלמות אחוריות בעלות חיישן 12.3 מגה-פיקסל של סוני המותאם במיוחד לצילום בתנאי תאורה קשים וסורקי טביעות אצבע הממוקמים מתחת למצלמה, במקום שבו גוגל טוענת שקל יותר להגיע אליהם בצורת האחיזה הנפוצה בסמארטפונים.

שני המכשירים מבוססים על מערכת ההפעלה החדשה אנדרואיד 6 מרשמלו, שכבר הוצגה באירוע שנערך באביב. הערב הדגישה גוגל שוב כי המערכת החדשה מצוידת באנימציות משופרות, מצב חכם להפחתת צריכת הסוללה כאשר המכשיר מונח הפוך על השולחן ואינו בשימוש והתראות אחידות יותר שאינן מפריעות לשטף השימוש במכשיר.

 

שני המכשירים זמינים החל מהיום מאתר גוגל, אך רק במספר מדינות, ובקרוב צפויים להגיע לחנויות מסביב לעולם. מחיריהם בארה"ב: 380 או 430 דולר לנקסוס 5X עם נפח אחסון של 16 או 32 גיגה-בייט, בהתאמה; 500, 550 או 650 דולר לנקסוס 6P בעל אחסון בנפחים של 32, 64 או 128 גיגה-בייט, בהתאמה.

הופכים את מכשירי המדיה הביתיים לחכמים

בנוסף לסמארטפונים, הציגה גוגל שני דגמים חדשים לסטרימר (מזרים מדיה) שלה, כרומקאסט. שני הדגמים מעוצבים כעיגולים קטנים בעלי כבלים קצרים לחיבור למכשירי בידור ביתיים, כאשר הדגם הרגיל מתחבר לטלוויזיה, ודגם "אודיו" החדש מתחבר לרמקולים במגוון תקנים נפוצים.

כל אחד מהמכשירים מאפשר להפוך מערכות בידור סלוניות למחוברות לרשת וניתנות לשליטה דרך הסמארטפון באמצעות אפליקציית גוגל קאסט או אפליקציות תומכות כמו אפליקציית המוזיקה של החברה. בשני המקרים הווידאו או הקול מוזרמים על גבי רשת הוויפיי הביתית ישירות מהאינטרנט כל עוד אפשר, ולא מהסמארטפון, כך שהנגינה אינה מבזבזת את סוללת הסמארטפון.

כל אחד ממכשירי הכרומקאסט עולה 35 דולר וזמין מהחנות האינטרנטית של גוגל ב-17 מדינות, שישראל אינה ביניהן.

לא מחשב היברידי, טאבלט היברידי

מכשיר מסקרן אחר שהציגה גוגל הוא Pixel C, טאבלט 10 אינצ' בעל מקלדת נתיקה שנועד להתחרות במחשבים ההיברידיים מבוססי Windows של מיקרוסופט ובטאבלט בעל המקלדת אייפד פרו מבית אפל.

ה-C, שנקרא כך כקיצור של המילה Convertible, מבוסס על מחשבי הכרומבוק של גוגל, אך מגיע בתצורה של טאבלט ומריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד, ולא את Chrome OS. למעשה, זהו טאבלט רגיל בעל אביזר מקלדת נוח במיוחד, שמתחבר אליו באמצעות מגנטים באופן שמיועד להפוך אותו לנוח לשימוש כאשר המשתמש רוצה בכך ולהעלים אותו בלי לאבד אותו כאשר המשתמש רוצה רק טאבלט.

 

גוגל השיגה את המטרה באמצעות עיצוב שמבוסס על מגנטים בתוך גוף המקלדת. בניגוד למקלדות של מחשבים היברידיים, כאן המגנטים אינם נראים לעין ואינם דורשים יישור מדויק של הטאבלט והמקלדת לצורך החיבור. במקום זאת, ניתן להצמיד את הטאבלט למקלדת מלמעלה או מלמטה – כלומר: באופן שבו הם מסתירים אחד את השני ויוצרים מבנה דמוי מחשב נייד סגור, או באופן בו המקלדת מוסתרת מאחורי המסך ואינה נראית לעין. גם בעת שימוש במקלדת ניתן לחבר אליה את הטאבלט כאשר הוא במצב אופקי או אנכי.

תכונה מעניינת במיוחד של המקלדת היא היעדר חיבורים מוחלט: לא רק שהיא מתחברת לטאבלט בבלוטות' ולא באמצעות שקע כלשהו, אלא שגם הטענתה נעשית באופן אלחוטי. כל עוד היא מוצמדת לטאבלט במצב סגור הוא מטעין אותה באמצעות השראה מגנטית, בדומה למטענים בתקן צ'י שמתחילים לצבור תאוצה בקרב משתמשי מכשירים תומכים מבית סמסונג, LG, מיקרוסופט (נוקיה) ועוד.

המכשירים החדשים של גוגל (צילום: גוגל)
הטאבלט ההיברידי Pixel C (משמאל) עם הנקסוסים החדשים והכרומכאסט החדש | צילום: גוגל

הטאבלט יושק במועד בלתי ידוע במחיר של 500 או 600 דולר לגרסאות בעלות אחסון בנפח 32 או 64 גיגה-בייט, כאשר המקלדת תימכר בנפרד תמורת 150 דולר.

שירות התמונות הופך לשיתופי

גם אפליקציית התמונות של גוגל, שהושקה רק באביב האחרון, זכתה לשדרוגים משמעותיים, כשבמרכזם היכולת לשתף אלבומים עם חברים באמצעות מייל ולאפשר להם להוסיף אליהם תמונות משלהם או סתם "לעקוב" ולקבל התראה בכל פעם שנוספות לאלבום תמונות חדשות על ידי משתמשים אחרים.