ממשק ה-Android TV העתידי של גוגל (צילום: TheVerge)
ממשק ה-Android TVשל גוגל | צילום: TheVerge

מזרמי המדיה כובשים עוד ועוד חדרי מגורים בשנים האחרונות, אולם רוב המשתמשים עדיין לא מגלים בהם עניין. גוגל, שניסתה את מזלה בעבר עם מותג ה-Google TV שנכשל לחלוטין, מנסה עתה שוב לכבוש את הסלון, כך לפי תמונות שהגיעו לאתר The Verge ומציגות ממשק חדש המפותח על ידי החברה ומכונה 'Android TV'.

על פי הדיווח, לא מדובר בפלטפורמה חדשה, אלא על שינוי עיצוב למערכת האנדרואיד הקיימת, אשר משנה לחלוטין את המראה שלה לגישה ידידותית ונוחה למשתמש (בשימוש על ידי שלט רחוק). הממשק בנוי מאריחים ומזכיר מאוד את הממשק המתחרה של מיקרוסופט וכולל גישה לסרטים, סדרות, אפליקציות, משחקים ועוד. לפי התמונות, נראה כי ישנן אפליקציות רבות שכבר הותאמו לממשק החדש, כמו שירות הזרמת הסרטים של גוגל, פורטל הווידאו YouTube, שירותי הסטרימינג Netflix, Pandora ועוד.

עוד מוקדם לומר מהן כוונותיה של גוגל לממשק החדש - כלומר, האם הוא יגיע למשתמשים בדמות דונגל ה-Chromecast, שכבר נמכר בהמוניו, או שמא מדובר בממשק עבור יצרניות טלוויזיה במטרה לשווק קטגוריה חדשה של טלוויזיות חכמות מבוססות אנדרואיד.

צריך להזכיר כי רק בשבוע שעבר חשפה אמזון את מזרים המדיה והמשחקים Fire TV שלה, המתחבר לטלוויזיה, וכי בשוק כבר קיימים מתחרים אחרים כמו PlayStation Vita TV של סוני, Roku שהוציאה דונגל קטן וזול וכמובן ה-Apple TV של אפל, שעדיין נחשב למכשיר המוביל בתחום. כך או כך, הקרב על הסלון רק הולך וגובר וגוגל ודאי לא רוצה להישאר מאחור.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot