אפל ומיקרוסופט מנסות להוכיח שוב ושוב שטאבלט הוא עדיין להיט ולא סתם סמארטפון ענק, או לפטופ מוגבל, באמצעות מפלצות הסרפס והאייפד פרו שלהן. בתחתית רמת המחיר שבני תמותה יכולים להרשות לעצמם, ישנם טאבלטים כלליים שמקבלים חינם בקניית קפה ויש להם שמות של מותגים שפעם היו נחשבים.

בסופו של יום, כשנשכבים עם הטאבלט במיטה לצפות בסרט, או נותנים לילדים לשחק במפלצות - אפשר להתפשר על משהו באמצע, בין הזולים מדי ליקרים מדי. טאבלט ה-Tab S2 של סמסונג נמצא קצת מעל האמצע הזה, עם ביצועים טובים ומסך שנראה טוב. מדובר במהדורה חדשה לטאב S שיצא בשנה שעברה. אז יצאו גירסאות של 8.4 ו-10.5 אינץ'. הפעם הם הוקטנו מעט ל-8 אינץ' ול-9.7 אינץ', שאותו בדקתי.

אין תמונה
סמסונג טאב S2

צעד קדימה, חצי צעד אחורה

הדבר שהכי בולט ב-S2 זה שהוא דק וקליל מאוד. משקלו 389 גרם והעובי שלו 5.6 מילימטר בלבד, שזה מילימטר פחות מהדגמים של השנה שעברה. זה נשמע מעט וזה כמעט בלתי מורגש, אבל ככל שהדגמים הופכים לדקים יותר, הרבה יותר נוח להחזיק אותם.

רזולוצית המסך היא 2,048x1,536 פיקסלים. זה לא מעט, אבל פחות מה-Tab S הקודמים (2,560x1,600). לשימושים העיקריים של אפליקציות עתירות תמונות ולצפייה בסרטים, ה-Tab S2 עדיין נראה טוב. הצבעים עשירים, המסך בהיר ובוהק מאוד, ונראה טוב גם בתאורת חדר מזעזעת, וגם תחת שמש שעדיין יוצאת משום מה באמצע חודש דצמבר. זוויות הצפייה שלו מרשימות, וכך גם ההתמודדות שלו עם השתקפויות.

אבל, והנה האבל, יש חסרון עיצובי, או אולי פשרה עיצובית: מאחר שעדיין מדובר בטאבלט ביניים ולא בפרימיום המפלצתי, יש לו שני רמקולים בלבד, שנמצאים בתחתית כאשר הוא עומד אנכית. כלומר, אם צופים בטאבלט לרוחב - בצורה המתבקשת לסרטים וסדרות - שני הרמקולים נמצאים באותו צד, אחד מתחת לשני. כמובן שטאבלט לא אמור לתת חווית סראונד בכל החדר, אבל בצפייה כזאת זה נשמע קצת מוזר ועדיף כבר להשתמש באוזניות. לא רק זאת, אלא שבעצמת השמע הגבוהה הרמקולים צורמים, יותר מאשר מכשירים ודגמים אחרים. במילים אחרות - אפשר לצפות ולשמוע טוב רק באזורים שקטים.

המפרט הטכני גם דומה לדגם הקודם - שני מעבדים מרובעי ליבות של 1.9 ו-1.3 גיגה-הרץ עם זכרון פנימי של 3 גיגה-בייט. שחט האחסון הוא 16 או 32 גיגה-בייט עם חריץ הרחבה של עד 128 גיגה. פחות או יותר אותו מפרט מהדגם הקודם. הוא מתמודד בגבורה עם משימות רגילות של גלישה, שיטוט בפייסבוק וניגון סרטים ברזולוציה גבוהה (עד 1,440p, כלומר איכות 2K), מתמודד טוב עם ניווט ומתמודד כמעט בהצלחה (אבל לא מושלמת) עם משימות כבדות יותר ולא שגרתיות כמו גוגל ארת'.

אין תמונה
סמסונג טאב S2

תצלמו כבר עם הסמארטפון

למה עדיין שואלים על זה? מי מצלם עם טאבלט? כנראה שאם יש לכם טאבלט, או שאתם מתכוונים לקנות אחד, אתם מחזיקים גם סמארטפון בכיס עם מצלמה מצויינת, ומצלמת הטאבלט היא לצרכים ספצפיים מאוד - לאפליקציות מסוימות, למתקשים בראייה שנעזרים בו לצלם ולהגדיל, או לתיירים שעדיין לא הבינו שיש. מצלמה. בסמארטפון. באמת. מה הקטע?

כך או כך, בסמסונג כנראה ראו שהקהל לא גדול, ולכן המפרט של המצלמה לא יוצא דופן - 8 מגה-פיקסל למצלמה האחורית (עם מפתח צמצם לא רע של f1.9), ו-2.1 מגה-פיקסל למצלמה הקדמית המיועדת שיחות וידאו. בדגם הקודם היה פלאש למצלמה. עכשיו אין.

לוקח לו כ-4-5 שעות להיטען מ-0 ל-100%. אחרי שהוא מתמלא, הוא מצליח להחזיק 10-12 שעות עבודה במקרה שממש סוחטים לו את המיץ ומפעילים את המסך. תמיד היה משמח אם המכשירים האלה היו חיים יותר, אבל בהתחשב בכל שאר הנתונים, חצי יום זה בהחלט מה שצריך.

אין תמונה
סמסונג טאב S2

למי עוד הוא לא? הוא לא מיועד למי שמחפש טאלבט לשעשוע או לילדים. לשם כך יש מבחר מגוון של דגמים במחיר נמוך בהרבה, וכן דגמים ישנים יותר. גם השדרוג מהדגם הקודם לא משמעותי, ולא יוצא דופן, כך שלמי שיש אותו, או בכלל טאבלט מהשנה-שנה וחצי האחרונות, אין סיבה לרוץ ולשדרג ואפשר בהחלט לחכות כמה חודשים עד לפריצת הדרך הבאה.

למי הוא כן? ככלי עבודה (ויש קהל מגוון שטאבלט הפך להיות כלי עבודה בשבילו) וכטאבלט לצפייה בסרטים במיטה או בדרכים (באמצעות אוזניות), למי שמשדרג מדגם ישן או קונה טאבלט לראשונה, הטאב S2 בהחלט מספק תמורה ועושה את העבודה.