אין תמונה
אלי תפקיד סטיב ג'ובס נכנס לו לראש? אשטון קוצ'ר

השחקן והיזם אשטון קוצ'ר התמנה למהנדס מוצרים ביצרנית המחשבים הסינית לנובו, כך הודיעה החברה הלילה (ד'), במסגרת אירוע השקה אינטרנטי שערכה לטאבלט החדש שלה, "יוגה טאבלט".

המכשיר החדש של לנובו הוא מחשב לוח מבוסס אנדרואיד בעיצוב ייחודי, המיועד לפתור את בעיות חוסר הנוחות בשימוש במכשירים מסוג זה. לדברי החברה, במחקרים שערכה נמצא כי המשתמשים מתלוננים על האחיזה הלא נוחה, זווית השימוש הלא נוחה בעת הנחת המכשירים על משטחים וחוסר היכולת שלהם "לעמוד" – כלומר לשמור על זווית מסך אנכית לצפייה בוידאו – בכוחות עצמם.

לצורך כך, ציידה החברה את ה"יוגה טאבלט" ברגלית מסתובבת, המאפשרת ליהנות מכמה מצבים שונים: בעת אחיזה צמודה הרגלית לגב המכשיר כדי לא להפריע, בעת הנחה על שולחן היא מאפשרת להטות את צידו הרחוק של הטאבלט לעבר המשתמש ליצירת זווית נוחה להקלדה ובעת צפייה היא מאפשרת להציב את המכשיר בזווית כמעט אנכית.

אין תמונה
כמו עיתון מגולגל. "יוגה טאבלט" של לנובו

בנוסף לרגלית עצמה, מתאפיין המכשיר בכך שצד אחד שלו נראה כגליל, מה שמקנה לו מה שהיא מגדירה כמראה של עיתון עם צד אחד מגולגל. הדבר הופך את האחיזה לנוחה יותר, ואפשר לחברה לשלב במכשיר סוללת מחשב נייד, שצורתה העגולה עבה מכדי להיכנס לטאבלט רגיל. יש לציין כי לנובו היא אינה הראשונה המשתמשת בעיצוב דמוי עיתון מגולגל: הראשונה לעשות זאת היתה סוני ב-2011, אך המכשיר שלה לא הצליח להרשים את הצרכנים והוחלף בדם שטוח לחלוטין. לנובו מקווה שהפעם השוק בשל לתצורה הייחודית.

מבחינת מפרט, המכשיר החדש כולל מעבד מרובע ליבות של "מדיה-טק" הסינית, מסך בגודל 8 או 10 אינצ' ברזולוציית HD, מצלמה אחורית עם חיישן 5 מגה-פיקסל, חיבור USB לטעינת מכשירים אחרים וכאמור סוללה גדולה, המספיקה ל-18 שעות עבודה. משקלו של המכשיר 600 גרם לגרסת ה-10 אינצ' ו-400 גרם לגרסת ה-8 אינצ'. הוא צפוי להגיע לישראל באמצע דצמבר במחיר של החל מ-1,000 שקל לגרסא הקטנה והחל מ-1,500 שקל לגרסא הגדולה.

באשר למינויו של קוצ'ר, שנחשב לא רק לשחקן איכותי אלא גם למשקיע פעיל בתחום הטכנולוגיה אך ללא השכלה רשמית בתחום), הסביר כוכב "שני גברים וחצי" את המינוי בכך שלנובו "מחברת בין האהבה שלי לטכנולוגיה ולעיצוב, שהופכים את החיים שלך לטובים יותר. אני לא יכול לחכות ולהיכנס לעניינים, ולסייע ללנובו לפתח את עתיד מוצרי המחשוב הנייד, החל מהיוגה טאבלט".

לנובו, מצידה, מנמקת את החלטתה למנות את המגה-סלב לתפקיד בכך ש"התיאבון הממשי של אשטון קוצ'ר לטכנולוגיה וההבנה העמוקה של לקוחות, בשילוב עם מנוע החדשנות שלנו, הופך את השותפות לטבעית מאוד ועוצמתית", כך לדברי דיוויד רומן, סמנכ"ל שיווק בלנובו. לטענתו, "אשטון יסייע לנו לבצע פריצות דרך בכך שהוא יאתגר הנחות יסוד, יביא תפיסות חדשות ויתרום את המומחיות הטכנולוגית שלו ליוגה טאבלט ולמכשירים אחרים".

החברה ציינה כי מדובר בשיתוף פעולה שמתוכנן להימשך שנים, אולי בקריצה לעבר חברות אחרות שמינו ידוענים ובעיקר ידועניות לתפקידים שונים ומשונים לצרכים שיווקיים קצרי טווח בלבד. כך, לדוגמא, בלקברי מינתה את הזמרת אלישה קיז ל"מנהלת יצירתיות עולמית", הזמרת ליידי גאגא מונתה למנהלת היצירתיות של חברת הצילום והאופטיקה פולארויד והראפר 50 סנט מונה למעצב של קו אוזניות של חברת Sleek Audio. גם הראפר דוקטור דרה מחזיק בתפקיד בכיר ביצרנית האזניות על שמו, Beats.

קוצ'ר בסרטון שיווק של הטאבלט: