אין תמונה
אקספריה Z2

סוני היפנית היא לא רק חברה. הגאווה המקומית תלויה במוצריה, ולכן היא פתחה את הדוכן שלה ב-MWC 2014, כנס המובייל העולמי, בהכרזות על דור חדש של מכשירים מרשימים למדי, בתקווה להצליח סוף כל סוף לכבוש נתח שוק משמעותי בתחום הסמארטפונים והטאבלטים, שהשליטה הבלתי מעורערת שלו, סמסונג, היא אחת המתחרות המרות שלה ושל מדינתה.

בשנה שאין בה הרבה מה לחדש, החליטה סוני לנצל עד תום את העובדה שרוב המכשירים הולכים להיות דומים לקודמיהם ולשלב את החוזקות של מכשירי השנה שעברה שלה עם דחיסה מקסימלית של מיטב הטכנולוגיה, כדי שאף אחד לא יוכל לטעון שהמכשירים שלה לא חזקים מספיק.

אין תמונה
אקספריה M2

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

סמארטפון הדגל החדש של החברה, Xperia Z2, משקף היטב את הכיוון. חיצונית, הוא דומה מאוד לשני קודמיו בסדרה (Xperia Z ו-Xperia Z1). גופו דקיק ושטוח, בנוי זכוכית מחוסמת מלפנים, פלסטיק מאחור ואלומיניום בצדדים ומוגדר כמוגן מפני מים ואבק. המסך שודרג מעט, מ-5 אינצ' ל-5.2 אינצ', באיכות Full HD ועם מה שהחברה טוענת שהיא טכנולוגיה משופרת להצגת צבעים בהירים יותר. מלבד המסך כולל המכשיר מעבד חדש בעל 4 ליבות במהירות 2.3 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה של לא פחות מ-3 גיגה-בייט, סוללה של 3,200 מיליאמפר/שעה ורמקולים סטריאופוניים. המצלמה היא אותה מצלמת 20 מגה-פיקסל מהדור הקודם, אך עתה היא תומכת בצילום וידאו באיכות 4K (ידועה כם כ-Ultra HD) או ב-HD רגיל ב-120 פריימים לשנייה ליצירת וידאו סלואו-מושן.

אין תמונה
סוני, smart band

גם הטאבלט של החברה זכה לשדרוג בדמות Xperia Z2 Tablet, שגם הוא נראה דומה למדי לקודמו אך כולל שיפורים רבים. הוא כולל מפרט דומה לסמארטפון בעל אותו שם, עם מעבד 4 ליבות במהירות 2.3 גיגה-הרץ וזיכרון עבודה של 3 גיגה-בייט. המצלמה שלו פחות מתקדמת, עם חיישן של 8.1 מגה-פיקסל בלבד מאחור ו-2.2 מגה-פיקסל מלפנים, אך המסך שופר והחברה טוענת כי הצליחה לחתוך את העובי והמשקל וליצור את הטאבלט הקל והדק בעולם. לפחות בקטגוריית הטאבלטים המוגנים ממים ואבק (טוב, זה לא שיש הרבה כאלה). המכשיר מגיע עם יישומי מולטימדיה וסרטים של אולפני סוני, כמו גם תמיכה בבקרי משחק של פלייסטיישן, כדי לנצל תחום חוזק אחר של החברה.

לצד שני מכשירי הדגל הציגה החברה סמארטפון נוסף המיועד לשוק הביניים אך כולל מפרט המקרב אותו מאוד למכשירי הדגל. Xperia M2 הוא מכשיר עם מסך בגודל 4.8 אינצ' ובאיכות qHD (960x540 נקודות), מעבד ארבע ליבות במהירות 1.2 גיגה-הרץ, מצלמת 8 מגה-פיקסל וסוללת 2,300 מיליאמפר/שעה. בנוסף, הוא תומך בכל סוגי הקישוריות, כולל דור רביעי, ועוביו 8.6 מילימטר בלבד.

תחום נוסף שהחברה תוקפת באגרסיביות הוא תחום השעונים החכמים ואפליקציות התיעוד האישי. החברה מציגה בתערוכה את Core, רכיב קל וזעיר המשולב בצמיד הנלבש על היד אך יוכל בעתיד להיכנס לתוך אביזרים נלווים אחרים. המכשיר, הפועל תוך תקשורת תמידית עם הסמארטפון, כולל חיישנים למעקב אחר פעילות גופנית כגון הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים ועוד, והאפליקציה הנלווית כוללת מידע נוסף כגון רישום של המקומות בהם ביקר המשתמש, סרטים שצפה בהם, משחקים ששיחק וספרים שקרא.

כמעט כל המכשירים שהציגה סוני עד כה יימכרו במדינות שונות החל מהחודש הבא. טרם ידוע מתי יגיעו לישראל.