פלאפי בירד
"ממכר וזו בעיה". פלאפי בירד

הסרתו של המשחק פלאפי בירד (Flappy Bird), מחנויות האפליקציות ממשיכה להסעיר את העולם. בזמן שמכשירים עליהם מותקן המשחק נמכרים באינטרנט באלפי דולרים ועשרות חקיינים ממלאים את החנויות, התראיין אתמול יוצר המשחק לעיתון פורבס, כדי להסביר מה גרם לו למחוק את המשחק מהחנויות, דווקא כאשר הפופולאריות שלו הביאה אותו למקום הראשון בהורדות תוך שהוא מדיח את קנדי קראש.

"פלאפי בירד עוצב למשחק של כמה דקות כשהמשתמש רגוע, אבל הוא הפך למוצר ממכר", אמר דונג נגוין בן ה-29 לעיתון, וציין כי שלושה ימים בלבד לקחה יצירת המשחק בעל הגרפיקה הקלאסית. "אני חושב שהוא הפך לבעיה. כדי לפתור את הבעיה, הכי טוב להסיר את פלאפי בירד. הוא אבוד לעד".

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

המפתח משקר? 

לדברי כתבת העיתון בווייטנאם, רגע לפני הראיון זומן נגוין לפגישה עם סגן ראש הממשלה, וו דוק דאם. בראיון, היא מציינת, היה נגוין לחוץ ועישן כמה וכמה סיגריות, תוך שהוא מצייר פרצופי קופים על דפי נייר. לטענתו, הצלחתו של המשחק והפיכתו לממכר גרמו לו לייסורי מצפון. "החיים שלי לא היו נוחים כבעבר. לא יכולתי לישון", הוא אמר והוסיף כי עתה, לאחר הצלחת המשחק והסרתו, הוא מרגיש בטוח יותר וחופשי יותר. הוא אף הוסיף כי את משחקיו הפופולאריים האחרים, הנמצאים בשתי העשיריות הראשונות במצעד ההורדות של חנות האפליקציות של אפל, אין לו כוונה להסיר, אלא אם כן יהפכו גם הם לממכרים.

השילוב המוזר של תיאור הפגישה הבהולה והלחץ של נגוין בזמן הראיון עם דבריו, לפיהם ההחלטה היתה שלו וגרמה לו להקלה עצומה, מעוררים מחשבות על מעורבות ממשלתית אפשרית בהחלטה. נציין כי ווייטנאם היא אחת המדינות בהן מפעילה הממשלה חוקים שמטרתם לגמול אנשים מהתמכרות לאינטרנט, מה שמתבטא בהגבלות על שירות לקטינים בחנויות "אינטרנט-קפה" ובקבוצות גמילה המופעלות במוסדות חינוך.

>> למכירה במאות אלפי שקלים: סמארטפונים עם פלאפי בירד

 >> קיבלה 14 אלף התראות פייסבוק בגלל טעות הקלדה