נקסוס 7 (צילום: Mathew Sumner, GettyImages IL)
קטן, קומפקטי וזול יחסית. נקסוס 7 | צילום: Mathew Sumner, GettyImages IL

על רקע השמועות על המיני אייפד שאולי יושק בעוד שבועיים, הטאבלט החדש של גוגל ואסוס, הנקסוס 7, עליו הכריזה הענקית לפני כשלושה חודשים מגיע לישראל.

הנקסוס 7, בעל המסך בגודל 7 אינצ'ים (מסכו של האייפד החדש הוא 9.7 אינצ'),ומשקל של ספר קריאה (340 גרם), יגיע לרשת באג במהלך חודש אוקטובר. הוא יימכר במחיר "השקה מיוחד" של 1,400 שקלים למזמינים הראשונים עבור נפח זיכרון של 16 ג'יגה בייט. המחיר יעלה בהמשך ויתייצב על 1,500 שקלים.

בגלל שמדובר במוצר מבית גוגל, הנקסוס יקבל את מערכת ההפעלה אנדרואיד, בגרסתה החדשה ביותר ג'לי בין. הנקסוס מגיע עם חומרה חזקה יחסית המבוססת על שבב מרובע ליבות Tegra 3 ומבטיח עבודה לעד 9 שעות עבודה. לטאבלט רזולוציה של 1280×800 מסוג IPS, מצלמה 1.2 מגה פיקסל והוא כולל את מגוון הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth ו-NFC.

גוגל חשפה מספר מאפיינים חדשים המשלבים את הטאבלט עם הסמארטפון ומאפשרים להמשיך באופן טבעי את העבודה אחד בשני. כך ניתן להתחיל לקרוא ספר או מגזין בסמארטפון, ולהמשיך מאותה נקודה בטאבלט. ישנם גם תכנים כמו וידאו וסרטים המומלצים לצפייה, וכן גם מוזיקה, כך שהכל מוצג בצורה נוחה ומותאמת לתצוגה הרחבה של הטאבלט.

>> האייפד החדש מול הנקסוס 7 במבחן ריסוק: מי שרד?

>> נקסוס 7 - מה חושבים המבקרים?