הפריצה החדשה של iOS 7, מערכת ההפעלה למכשירי אפל, שכבר הצליחה להצית מהומה ברשת מתעדכנת בניסיון של יוצריה לספק מענה לזעם המשתמשים והמתחרים עליה, ומסירה את חנות האפליקציות הפיראטית.

אייפון 5s (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
בלי סינים, בלי עצבים. iOS 7 | צילום: אימג'בנק/GettyImages

הלילה שוחררה גרסה 1.0.1 של פריצת EvasiOn7 למכשירי אפל, המאפשרת לפתוח את גרסא 7 של מערכת ההפעלה iOS להתאמות אישיות וחנויות אפליקציות חיצוניות שאפל אינה מאפשרת גישה אליהן. בגרסא זו של הפריצה, ציינו יוצריה, לא כלולים כלל תיקונים לעומת הגרסא הראשונה שלה, שלא עובדת כראוי על רוב דגמי האייפד, אלא רק הסרה של חנות אפליקציות שהגיעה עם הפריצה המקורית לטובת חנות אחרת ופופולארית יותר. תיקוני הבאגים ייכללו בעדכון הבא, שייקח מעט יותר זמן מהעדכון הנוכחי, היוצא פחות משבוע לאחר המקור.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

כזכור, ערכת הפריצה, ששוחררה בתחילת השבוע על ידי צוות הפריצה Evad3rs, עוררה כעס רב לאחר שהתגלה כי היא כוללת חנות אפליקציות סינית בשם טייג'י, בה ניתן למצוא בין היתר גרסאות פרוצות של אפליקציות שנמכרות בחנויות מתחרות בכסף ואפליקציות רבות שכוללות קוד זדוני המהווה סכנה למידע של המשתמשים.

מייסד חנות האפליקציות האלטרנטיבית הגדולה ביותר למכשירים פרוצים, ג'יי פרימן הידוע יותר בכינויו סאוריק, ביקר את צוות הפורצים בטוויטר על כך שלא עדכן אותו בכך שחנותו כלולה בחלק מגרסאות הפריצה. בכך, לדבריו, מנעו ממנו את האפשרות להתכונן ולהתאים את האתר למערכת ההפעלה החדשה של אפל, iOS 7. בנוסף, הוא קבל על כך שתמורת שוחד מהחברה הסינית מפקירים פורצי Evad3rs את המשתמשים לפלטפורמה מלאה בפיראטיות ובווירוסים.

עתה, בפריצה העדכנית, כלולה החנות של פרימן, שהחל מאמש מותאמת למכשירי iOS 7. עם זאת, המשתמשים מוזהרים כי רבות מהתוכנות בחנות הסידייה עדיין לא הותאמו למערכת. לכן מומלץ לא להתקין אותן לפני גיבוי המכשיר, או לחילופין לא לפרוץ את המכשיר לפחות עד שרוב המפתחים יתאימו את התוכנות שלהם לאייפונים, אייפדים ואייפוד טאצ' פרוצים מבוססי iOS 7.

>> "גוגל, תסתלקי מפה": קרב מעמדות בין תושבי עמק הסיליקון

>> אם ובתה בת ה-14 הצטלמו טופלס בג'קוזי והסתבכו