אפל שחררה אמש (ג'), את רשימת האפליקציות הפופולאריות ביותר בחנות המובייל שלה לשנת 2013. המשחקים, כרגיל, תופשים מקום של כבוד, עם נוכחות מאסיבית בראש טבלאות היישומים המורדים ביותר, גם בחינם וגם בתשלום.

קנדי קראש, פוקס ניוז
קנדי קראש על מסך ענק באולפן פוקס ניוז

קנדי קראש, המשחק המדבק של השנה, נמצא כצפוי במקום הראשון ברשימת היישומים החינמיים. אחריו נמצא יוטיוב, פורטל הווידאו של גוגל, ואחריו "טמפל ראן 2". אל המקום הרביעי הגיע אפליקציית הווידאו של טוויטר, Vine, ובמקום החמישי המפות של גוגל, שעדיין מהווה עבור רוב משתמשי אייפון ואייפד חלופה טובה יותר לשירות המפות שהשיקה אפל בשנה שעברה ולא הצליח. למקום השישי הגיע אפליקציית "הודעה זו תשמיד את עצמה בעוד...": סנאפצ'ט. אחריה נמצאת אינסטגרם ומייד אחריה, במקום השמיני, חברת האם פייסבוק. במקום התשיעי אפליקציית המוסיקה פנדורה, שאינה זמינה בישראל, ובמקום העשירי המשחק Despicable Me: Minion Rush.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

את רשימת האפליקציות בתשלום מובילים המשחקים מיינקראפט במקום הראשון, Heads Up של וורנר בשני וטמפל ראן: עוץ של דיסני בשלישי. גם בהמשך הרשימה הזו שולטים המשחקים ביד רמה, עם "אנגרי בירדס: סטאר וורז" במקום הרביעי, "מגיפה בע"מ" בחמישי, "בלונז TD" בשמיני וצמחים נגד זומבים בעשירי. ביניהם הצליחו להתברג לעשירייה הראשונה שלוש אפליקציות מתחומים אחרים: עורך התמונות "אפטרלייט" במקום השישי, אפליקציית הורדת המוסיקה החוקית Free Music Download Pro בשביעי ואפליקציית השעון המעורר Sleep Cycle Alarm Clock, המנטרת את שלבי השינה של המשתמש ומעירה אותו כשהוא ישן פחות עמוק, במקום התשיעי. מעניין לציין שרוב עשרת הגדולים באפליקציות בתשלום עולים דולר אחד (או, ליתר דיוק, 99 סנט), כאשר מיינקראפט בולט עם מחיר גבוה יחסית של 7 דולר (6.99).

עשר האפליקציות שהכניסו הכי הרבה כסף גם הן, ברובן, משחקים. במקום הראשון, שוב, קנדי קראש, אחריו Clash of Clans, בשלישי התברגה אפליקציית המוסיקה פנדורה, ברביעי War of Heroes, בחמישי Hay Day, בשישי Big Fish Casino, בשביעי The Simpsons: Tapped Out, בשמיני Modern War, בתשיעי Kingdoms of Camelot ובעשירי ההוביט.