טלוויזיית UltraHD של סמסונג (צילום: tomsguide.com)
הטלוויזיה הקעורה של סמסונג | צילום: tomsguide.com

 

במסיבת העיתונאים שערכה בלאס וגאס אמש (ב'), במסגרת תערוכת האלקטרוניקה CES 2014, הציגה סמסונג טאבלט אנדרואיד ראשון בגודל של 12 אינצ', בשם גלקסי נוט פרו (Galaxy Note Pro).

לטענת החברה, גודל זה מאפשר לעשות עם המכשיר יותר דברים, כגון שימוש בארבע אפליקציות במקביל על המסך, שליטה על המחשב הביתי והקלדה על מקלדת וירטואלית בגודל נוח הדומה לזה של מחשב נייד רגיל.

עוד NEXTER בעמוד הפייסבוק שלנו

נוסף לטאבלט המוגדל, הציגה החברה גרסאות בגדלים 10.1, 8 ו-7 אינצ', כאשר כולם בעובי של פחות מ-8 מילימטר, ומשקל של פחות מ-500 גרם, בעלי מצלמות אחוריות עם חיישני 8 מגה-פיקסל.

קעורה לבקשתך 

אך את עיקר תשומת הלב באירוע תפס קו הטלוויזיות של החברה. סמסונג הביאה איתה ללאס וגאס מכשיר בעל מסך 105 אינצ' באיכות UltraHD - הגדול מסוגו בעולם, כמו גם מכשיר קטן יותר בעל מנגנון חשמלי המאפשר להפוך אותו בלחיצת כפתור מטלוויזיה שטוחה רגילה לטלוויזיה קעורה.

לא ברור עדיין מה היתרונות של צפייה בטלוויזיה קעורה, אך נראה שרוב החברות בתחום חושבות שזוהי החזית הבאה בתחום, במקביל לקרב על האיכות. מחירה טרם נחשף.

לפי התכנון, את מסכי הטלוויזיה היה צריך להציג במאי הקולנוע המוערך מייקל ביי, אך זה נטש את הבמה זמן קצר לאחר שעלה אליה, מכיוון שהמסך ממנו היה אמור להקריא את התשובות למסכי סמסונג לא פעל כראוי.

כך זה עובד: 

 

*הכותב הוא אורח של CEA